09:05   TEMIZ BIR AKDENIZ İÇIN 4 BELEDIYE BIR ARADA   23:39   CHP’DEN DEMIRTAŞ’A ZIYARET    09:14   BAŞKAN YıLMAZ, “ENGELLERI BIRLIKTE AŞACAĞıZ”   09:07   BAŞKAN SEÇER’DEN 3 ARALıK DÜNYA ENGELLı̇LER GÜNÜ MESAJı   09:01   MESKI’IN ACı GÜNÜ   08:53   ROTA ÖDÜLLERI SAHIPLERINI BULDU   08:45   BÜYÜKŞEHIR’DEN ARTAN İNTIHARLARA KARŞı FARKıNDALıK EĞITIMI   08:38   MERSIN BAROSU 95. KURULUŞ YıLDÖNÜMÜNÜ KUTLADı   08:31   MESKI, FILTRE KUMLARıNıN DEĞIŞIMINI YAPTı   00:32   ERDEMLI’DE BETON YOLA DEVAM   00:06   KARIYER MERKEZI, TARSUS ÜNIVERSITESI ÖĞRENCILERINI AĞıRLADı   23:52   KURULTAY’DAN DÜNYA ENGELLILER GÜNÜ MESAJı   22:56   TEK İSTEĞI BIRAZ UYUMAKTı   22:36   TGF’DEN MGC YENI YÖNETIMINE HAYıRLı OLSUN ZIYARETI   10:38   YENIŞEHIR BELEDIYESI TÜRKIYE’DE BIR İLKE İMZA ATTı   00:54   YEŞILBOĞAZ: “TAHIR ELÇI’YE SıKıLAN KURŞUN, GELECEĞIMIZE SıKıLMıŞTıR”   00:05   BAŞKAN SEÇER, İŞ VE EKONOMI ÖDÜLLERI GECESINDE YATıRıMCıLARA SESLENDI; “BERABER YÜRÜYECEĞIZ”   23:25   YENIŞEHIRLILER ESTETIK BIR YÜRÜYÜŞ VE BISIKLET YOLUNA KAVUŞTU   22:35   ÇEVDOSAN’A “YıLıN ÇEVRE ÖDÜLܔ VERILDI   22:16   BÜYÜKŞEHIR’DEN PERSONELE İLKYARDıM EĞITIMI  
 
     
 
 


Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu, Mersin Barosu üyesi Av. Muhteşem Tekin Turhan’ın Erdemli’de görevini icra ettiği sırada uğramış olduğu bıçaklı saldırıyı, yaptığı basın açıklaması ile kınadı. Demircioğlu, “Kimden gelirse gelsin, avukatlara karşı yapılan saldırılara karşı asla boyun eğmeyeceğiz, sessiz kalmayacağız” diyerek, sürecin sıkı takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Tarih : 25 Haziran 2019 Salı 13:52   Okunma : 263

Erdemli Adliyesi önünde, Mersin Barosu yönetim kurulu üyeleri ve avukatların katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Fatma Demircioğlu, “Erdemli İcra Müdürlüğü tarafından bir alacak nedeniyle, Kargıpınarı Mahallesi’nde bir dairenin satışa çıkarıldığı sırada, Mersin Barosu üyesi Avukatımız Muhteşem Tekim Turhan, daire sahibi K.A.’in abisi E. A. tarafından 24.06.2019 tarihinde görevi sırasında bıçaklanarak yaralanmıştır. Meslektaşımız Av. Muhteşem Tekin Turhan' a saldırıda bulunan şüpheli E.A. tutuklanmış olup, en ağır cezayı alması için olayın yakından takipçisi olacağız.

“AVUKATA SALDIRANLARIN DA, BİR GÜN AVUKATA İHTİYACI OLACAKTIR”

1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’nun 1. Maddesi, ‘Avukatlık mesleğinin bir kamu hizmeti olduğunu düzenlemektedir. Bu anlamda kamu görevini yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili, bıçaklı ve silahlı saldırıların son dönemlerde kaygı verici boyutlara ulaştığını kamuoyunun dikkatine sunarız.

Yargının kurucu unsurlarından birisi olan, savunma makamını temsil eden avukatlara yönelik yapılan saldırılar, yargıya, savunma hakkına yapılmıştır. Bugün avukata atılan yumruk, saplanan bıçak, sıkılan her kurşun adaleti ve bağımsız yargıyı hedef almaktadır. Avukata yönelik her türlü saldırıyı yapanlar da, bir gün savunmaya ve avukata ihtiyaç duyabileceklerini asla unutmamalıdır” diye konuştu.

“SÜRECİN SIKI TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Kimden gelirse gelsin, avukatlara karşı yapılan saldırılara karşı asla boyun eğmeyeceklerini, sessiz kalmayacaklarını vurgulayan Av. Fatma Demircioğlu, “1136 Sayılı Avukatlık Kanunu’nun 57. Maddesi açıktır, ‘Görev sırasında veya yaptığı görevden dolayı avukata karşı işlenen suçlar hakkında, bu suçların hakimlere karşı işlenmesine ilişkin hükümler uygulanır’ denmektedir. Bu bağlamda meslektaşımıza yapılan haince saldırıyı kınıyor, saldırganın öncelikle 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 57. maddesi dikkate alınarak, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Yargılama süreci boyunca da, Mersin Barosu olarak sürecin sıkı takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” şeklinde konuştu.
Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA