18:51   YENİŞEHİR DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI   11:58   MERSIN’DE SANATTA ENGEL YOK   11:57   ÇAVUŞLU DERESI’NIN ÇEHRESI DEĞIŞTI   11:57   BAŞKAN SEÇER AYVAGEDIĞI VE GÖZNE YAYLASı’NA GITTI   01:04   CHP’DE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI   16:37   SEVGININ ÜLKESI, DILI YOK    15:53   TARSUS’TA MOTOSIKLET KAZASıNDA AĞıR YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   15:51   ÇAMLıYAYLA’DA 5. İĞNE OYASı FESTIVALI YARıN BAŞLıYOR   15:50   BAĞıMLıLıKLA MÜCADELE İL KOORDINASYON KURULU, VALI SU BAŞKANLıĞıNDA TOPLANDı   15:49   SOLI POMPEIOPOLIS 2019 KAZı ÇALıŞMALARı SONA ERDI   15:47   BEDENSEL ENGELLILER ATLETIZM MILLI TAKıMı’NDA HEDEF OLIMPIYATLARDA MADALYA KAZANMAK   15:45   OTOMOBIL, SU TANKERINE ÇARPTı: 1 YARALı   15:44   TOROSLAR’DA ZAFER BAYRAMı HAZıRLıKLARı   15:43   GÖKÇEBELEN ŞANTIYESI’NDE YANGıN TATBIKATı YAPıLDı   15:41   MESKI’DEN BÜYÜK KÖSEBALCı MAHALLESI’NDEKI SU KESINTISIYLE İLGILI AÇıKLAMA   15:39   BÜYÜKŞEHIR YENI SESLER ARıYOR   15:38   TOROSLAR GENÇLIK ÖRGÜTÜ DANıŞMA KURULU’NA RENK KATTı   14:34   CHP TOROSLAR DANıŞMA KURULU TOPLANTıSı   12:52   SILIFKE’DE İMAMUŞAKLıLAR KıRTıL DAĞıNDA YÖRÜK ŞENLIĞI DÜZENLEDI   12:46   TARSUS’TA GAZETECIYE SILAHLı SALDıRı  
 
     
 
 


Kazakistan sağlık sektöründe üst düzey görevlerde bulunan 16 kişilik heyet, Mersin’de 3 günlük incelemelerde bulundu.

 

Tarih : 23 Temmuz 2019 Salı 15:08   Okunma : 135

Kazakistan sağlık sektöründe üst düzey görevlerde bulunan 16 kişilik heyet, Mersin'de 3 günlük incelemelerde bulundu. Kazakistanlı heyet ziyaretin son gününde bir araya geldiği İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı'ya 'çapan' hediye etti

16 kişilik Kazakistan heyeti, 3 gün boyunca Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Eğitim Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Heyette bulunanlara hastanenin verdiği hizmetler, uzman kadrosu, otelcilik hizmetleri ve hastane içi saha gezisi yaptırıldı. Ayrıca hastanenin sağlık turizmi alanında sunduğu hizmetler ile kentin tarihi ve turistik altyapısı hakkında bilgilendirildi. Kazak heyet, gezinin son gününde Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı ile buluştu.

Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki programda konuşan Bahçacı, Kazakistanlı misafirleri 3 gündür Mersin'de ağırladıklarını söyledi. Sağlık sektörünün dünyada çok değişik çalışma metotlarıyla hizmet verdiğini vurgulayan Bahçacı, "Türkiye'de de yıllar önce sigorta hastaneleri, devlet hastaneleri, numune hastaneleri, özel hastaneler vardı. Sigorta sisteminde de birçok bölünmüşlük söz konusuydu. Ancak 2002 yılından sonra ortaya konulan performans ve iradeyle birlikte sağlık tek çatı altında toplandı. Buna da SGK denildi. Bu SGK ile birlikte Türkiye'de yaşayan ve bu çatının içerisinde bulunan herkesin güvencesi devlet oldu. Devlet kendisine ait olan hastanelerle veya özel hastanelerle bu çatı altında bulunan insanlara hizmet vermeye devam etti ve etmeye devam ediyor. Her geçen gün gelişen, yenilenen teknolojiyle dünya standartlarına ayak uydurdu ve bugün geldiğimiz noktada dünya standartlarının üstünde bir hizmet sunuyoruz" dedi.

"DÜNYA STANDARTLARININ ÜSTÜNDE SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ"

Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin 14 bin dolar civarında olduğunu kaydeden Bahçacı, "Ancak sağlık açısından hizmetleri değerlendirdiğimizde, dünya standartlarının üstünde ve 25 bin dolar milli geliri tekabül eden bir sağlık hizmeti almaktayız. Bugün Mersin Şehir Hastanesi'nden aldığımız hizmet bunun göstergesidir. Bunlar kolay olmuyor. Biz Mersin İl Sağlık Müdürlüğü olarak kentte koordine içinde iyi bir sağlık hizmeti veriyoruz. Mersin Şehir Hastanesi bugün Türkiye ve dünyada örnek gösterilen, şehir hastaneleri arasında öncü model rolde bulanan bir hastanedir. 2018 Nisan ayı itibarıyla başlatmış olduğumuz sağlık turizmi çalışmalarında belli bir seviyeye geldik ve kurduğumuz web sayfamızla dünyada tanınan bir hastane konumuna ulaştık. Bugün dünyada birçok ülkede insanlar Türkiye'yi görmemişti, Mersin'i hiç bilmiyordur ama kurduğumuz web sitesi sayesinde Mersin Şehir Hastanesi'ni tanıyıp, bilmektedirler" ifadelerini kullandı.

Mersin'de her bölgeden insanın yaşadığını dile getiren Bahçacı, "Mersin Türkiye'nin laboratuarıdır. Çünkü Mersin Akdeniz'in incisi, sağlığın birincisidir. Bizim dünyada sloganımız budur. Biz dünyada sağlık hizmetleri kuruluşları arasında yerimizi aldık, almaya devam edeceğiz. Devletimizin destekleriyle bu hizmetlerinin devamlılığını sağlayacağız. Gücümüz var oldukça bu organizasyonların içinde var olduk, hep var olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kazakistan heyeti Bahçacı'ya 'çapan' hediye etti.

 
Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA