14:34   KENTIN MERKEZINDE MıSıR ÜRETIMINE BAŞLADıLAR   14:32   YEŞILBOĞAZ: “BÖLÜNMEYE VE KARMAŞAYA NEDEN OLACAK”   14:29   BAŞKAN SEÇER, TRT ÇUKUROVA RADYOSU’NDA YENI NORMALLEŞME SÜRECI İLE İLGILI DEĞERLENDIRMELERDE BULUNDU   14:26   BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, “KADıN LIDERLER COVıD 19’A KARŞı GÜÇLERINI BIRLEŞTIRIYOR” TOPLANTıSıNA KATıLDı   14:24   BÜYÜKŞEHIR’DEN 5 HAZIRAN ÇEVRE GÜNܒNDE ÇEVRE İÇIN FARKıNDALıK ETKINLIĞI   14:22   BAŞKAN SEÇER, STK’LAR, MESLEK ODALARı VE SENDIKA TEMSILCILERI İLE BIR ARAYA GELDI   14:18   ZIRAAT MÜHENDISLERI ODASı MERSIN ŞUBESI’NDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJı   14:17   AKDENIZ’DE KORONAVIRÜS SALGıNıNA KARŞı 6 BINI AŞKıN NOKTA İLAÇLANDı   09:05   BAŞKAN GÜLTAK, CARETTALAR İÇIN YAŞAM NÖBETI TUTTU   07:30   AKİB’DEN MAYıSTA 650,7 MILYON DOLAR İHRACAT    06:37   BAŞKAN TOLLU,MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı VAHAP SEÇER’I AĞıRLADı   09:32   TARSUS BELEDIYESI’NDEN KAHVECILER VE EĞLENCE YERLERI ODASı’NA MASKE ILE DEZENFEKTAN DESTEĞI   21:35   BAŞKAN SEÇER, ATATÜRK CADDESI VE SILIFKE CADDESI ESNAFıNı DOLAŞTı   13:03   MERSIN ERDEMLI’DE LIMON FIDANLARı SATıŞı ARTTı   13:01   EVIN BANYOSUNDA KENEVIR YETIŞTIRMIŞLER   13:01   ESKI SAĞLıK OCAĞı OBRUK PEYNIRI ÜRETIM TESISINE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ   12:57   YENIŞEHIR YAŞAM MERKEZI’NDE SONA DOĞRU   12:54   BAŞKAN TOLLU ‘MERSIN TURIZMINDE YENI YARıN’ı DEĞERLENDIRDI   12:53   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   12:51   HIZMET KERVANı ŞAHNA’DA  
 
     
 
 


Mersin’deki fuar organizasyonlarını gerçekleştiren CNR Holding, kentte bu yıl 4, 2020’de 12 olmak üzere 1,5 yılda toplam 16 fuar düzenleyecek.

 

Tarih : 29 Ağustos 2019 Perşembe 16:51   Okunma : 217

CNR, MERSİN'DE 1,5 YILDA 16 FUAR DÜZENLEYECEK

Mersin'deki fuar organizasyonlarını gerçekleştiren CNR Holding, kentte bu yıl 4, 2020'de 12 olmak üzere 1,5 yılda toplam 16 fuar düzenleyecek.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, şehirlerin zenginleşmelerinin fuarlarla olduğunu belirterek, "Mersin'deki fuar sayımızı artırdık. Yabancı alıcıları Mersin'e getirmek üzere çalışmalara başladık. Mersin, bundan böyle pek çok yabancı alıcının gelip satın aldığı, bağlantı yaptığı bir yer haline gelecek" dedi.

Mersin'de her yıl düzenlenen fuarları organize eden CNR Holding yönetimi, kentte bu yıl ve 2020'de gerçekleştireceği fuarlar ile Mersin'e katkılarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ile CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan'ın katılımıyla düzenlenen toplantı bir otelde gerçekleştirildi.

"Şehirler fuarlarla zenginleşiyor"

CNR Holding Başkanı Ceyda Erem, toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada değişen ve gelişen ekonomik trendler olduğunu belirterek, fuarların da bunlardan biri olduğunu söyledi. Fuarcılığın Almanya ile geliştiğini vurgulayan Erem, "Bu fuarlar şehirlere ciddi para bırakıyor. Almanya'yı Fransa, İtalya takip etmiş. En son Milano'da yapılan bir haftalık mobilya fuarında Milano belediye başkanının açıkladığı gelir 1,5 milyar Euro; çok büyük bir para. Fuara gelen asıl büyük gelir; yurt dışından gelen alıcı. Binlerce alıcı otellerde kalıyor, o ülkenin havayolları kazanıyor, restoranlar bir gecede 3-5 kez masa değiştiriyor, şehir içi ulaşım taksiler, şehirdeki tüm eczaneler dahil bütün mağazalar gece saat 12'ye kadar açık. Oteller, restoranlar, mağazalar kazanıyor. Yani şehirlerin zenginleşmesi fuarlarla oluyor" diye konuştu.

Almanya'da başlayan bu trendin Avrupa'nın bütün şehirlerine de kaydığını ve çok başarılı bir şekilde uygulandığını ifade eden Erem, Türkiye'de de bunu İstanbul'da yapmaya başladıklarını ifade etti.

"Mersin'deki fuar sayımızı artırdık. Yabancı alıcıları Mersin'e getirmek üzere çalışmalara başladık"

Mersin'de önümüzdeki yıl için açıkladıkları 12 fuarla da Mersin'e de aynı zenginliği getirmek için çalışacaklarının altını çizen Erem, "Mersin'deki fuar sayımızı artırdık. Ayrıca, İstanbul fuarlarımız için uzun yıllardır oluşturduğumuz ve uluslararası ortak şirketlerimizden aldığımız datalarla yabancı alıcıların önemli kısmını da Mersin'e getirmek üzer çalışmalara başladık. Mersin, bundan böyle pek çok yabancı alıcının gelip satın aldığı, bağlantı yaptığı bir yer haline gelecek."

Yaptıkları incelemeler sonucu Mersinli üreticilerin ihracatını, Irak, İran, Rusya, Suriye, Ukrayna, körfez ülkeleri ve İsrail'e gerçekleştirdiğini dile getiren Erem, "Bizim fuarlarımız Çinlileri, Uzakdoğuluları, Tayvanlıları ağırlıyor. Hatta bu yıl Amerika ve Güney Amerika'dan ziyaretçi ağırlamaya başladık. Tabii ki en büyük ziyaretçi grubumuz Almanya, Fransa, İtalya, Rusya. Rusya, bütün fuarlarımız için çok önemli. Ayrıca Rusya Mersin için de çok önemli. Ama biz özellikle Ortadoğu'dan İran, Irak, Suriye ve körfez ülkelerinden Mersin'e gelecek alıcıları organize ediyoruz. Davet ettiğimiz zaman onlara burada ne göreceklerini iyi bir biçimde önlerine koyduğumuzda, yabancı alıcılar ticari düşüncelerle hareket ettikleri için her ülkeye gidip nereden daha kolay ve kaliteli mal alabilirim diye geliyorlar" ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Deniz ise fuarların, bir kentin ekonomisinin, ticaretinin gelişmesine, tanıtımının yapılmasına ciddi katkısı olduğunu vurguladı. Fuarların, bu tanıtımı sadece ulusal değil, uluslararası düzeyde de gerçekleştirebildiklerine işaret eden Deniz, "İlimizin ekonomisinin, ticaretinin daha da gelişmesi fuarların çoğalmasıyla doğru orantılı olacağı kanaatini taşıyorum" dedi.

Kızıltan'dan fuarlara destek çağrısı

MTSO Başkanı Kızıltan da kentte düzenlenen fuarlara her zaman destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Fuarlarla herkesin kazanacağını belirten Kızıltan, "Mersin'in Türkiye ekonomisine katkı sağlaması gerekiyor. Artık helvayı yapmamız lazım. Her türlü fedakarlığı gösterip bu fuarları en iyi şekilde yapalım. Biz de sahip çıkıp bu fuarların en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız ki sürekliliği olsun" diye konuştu.

CNR Holdingi İcra Kurulu Üyesi Erhan Çelik ise Mersin'in ticari potansiyelinin ve stratejik konumunun farkında olduklarını kaydetti. Alıcı ve satıcıya ulaşmanın tecrübe gerektirdiğine dikkat çeken Çelik, "Fuarcılık sektöründe tecrübe datayla eşit. CNR Holding, Türkiye'nin en büyük datasına sahip 5 şirketinden birisi. 5 kıtada 186 ülkede sahip olduğu data ile 16 fuarı paylaşacak. Dünya gözünü Mersin'e çevirip Mersin'in farkına varacak. Tanıtım eksiğini kapatacak kadar reklam ve tanıtım faaliyeti içinde olacağız. Sadece ulusal değil, uluslararası alanda da yapacağız medya tanıtımını. Fuarlar başlamadı ama biz Mersin tanıtımlarına başladık" ifadelerini kullandı.
Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA