18:15   BAŞKAN TARHAN, İÇEL İDMAN YURDU TARAFTARLARINI ZAFERE UĞURLARI   18:10   ENPLUS DİJİTALLEŞEREK BÜYÜYOR   18:05   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN GENÇLİK KONSERİ’NDE KENT ORKESTRASI SAHNE ALDI   18:01   BAŞKAN YILMAZ’DAN İÇEL İDMAN YURDU TARAFTARINA OTOBÜS VE MAÇ BİLETİ DESTEĞİ   17:45   DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: ÇAVUŞOĞLU 24 MAYIS`TA FİLİSTİN`İ, 25 MAYIS`TA İSRAİL`İ ZİYARET EDECEK   17:42   YILDIRIM KAYA KÖY ENTİTÜSÜ ZİYARETLERİNİN ONUNCUSUNU SAMSUN LADİK AKPINAR KÖY ENSTİTÜSÜ`NE YAPTI   17:26   ÖZTRAK: “MALTEPE`DEKİ DEMOKRASİ MEYDANI, MİLLETİMİZİN SARAYDAN VE BEŞLİ ÇETELERDEN ÇOK DAHA BÜYÜK OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ”   17:19   ÜMİT DİKBAYIR, ASGARİ ÜCRETLE EV GEÇİNDİRMEYE ÇALIŞTI: "ŞU MASANIN ÜSTÜNDEKİ, SİZE 6 SAAT BİLE YETMEZ. YARIN ZAM YAPMANIZ LAZIM BU VATANDAŞA”   16:57   TÜRKİYE GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI KARADAYI: "EVDE BAKIM PARASI VE SAKATLIK MAAŞI İLE İLGİLİ PROBLEMLER VAR"   16:54   TTB: "TÜM YURTTAŞLARI NİTELİKLİ SAĞLIK HAKKI İÇİN SAĞLIKTA YAŞANAN TAHRİBATA DUR DEMEYE DAVET EDİYORUZ"   16:27   SİVASLI FIRINCI: PARA KAZANAMIYORUZ. ŞU ANDA SİVAS`TA EN AZ 50 TANE FIRIN DEVREDİYOR   16:26   TCMB: KONUT FİYATLARI BİR YILDA YÜZDE 110 YÜKSELDİ   16:24   BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ`TAN ERDOĞAN`A ABDÜLHAMİD YANITI: “LİSEDEKİ TORUNUNA DANIŞSIN”   16:24   MALATYA SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI KURTOĞLU: “DAMIZLIK HAYVANLARIMIZ KESİME GİDİYOR. KATLİAM VAR, ENGELLEYECEK HİÇBİR KURUM YOK”   16:08   BİRLEŞİK KAMU-İŞ: GIDA FİYATLARI YILLIK YÜZDE 159,6 ARTTI   15:57   ABD BÜYÜKELÇİSİ FLAKE HDP EŞ GENEL BAŞKANLARI PERVİN BULDAN VE MİTHAT SANCAR`I ZİYARET ETTİ   15:52   EĞİTİM SEN: KAPATILAN KÖY OKULLARININ 2022-2023 DÖNEMİNE HAZIR HALE GETİRİLMESİ İÇİN BÜTÇEDEN YETERLİ KAYNAK AYIRILMALIDIR   15:51   HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU TEDAVİSİNDE İLAÇ SIKINTISI: İLACIN ŞURUP FORMUNU SGK ÖDEMİYOR   15:47   AKŞENER, ABD BÜYÜKELÇİSİ FLAKE`İ KABUL ETTİ   15:38   IĞDIR`DA KADIN CİNAYETİ  
 
     
   

Türkiye iş dünyasından şeffaflık çağrısı


Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimi için iş dünyasının yoğun bir çaba sarf ettiğini vurguladı.

 

Tarih : 16 Ocak 2022 Pazar 18:51   Okunma : 350

ÇUKUROVA SİFED Başkanlığı’na seçilmesinin ardından çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Hüseyin Kış, bu kapsamda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni İstanbul’da ziyaret etti.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda gerek ÇUKUROVA SİFED’in gerekse TÜRKOFED’in Anadolu’da ve tüm Türkiye’de gelişmişlik ve gelir düzeyi farklılığından, ekonomik atılıma, kadın ve gençlerin üretim ve istihdama katılabilmesinden sosyoekonomik kalkınmaya kadar her konuda ciddi ve güvenilir çalışmalar yaptığını kaydeden Hüseyin Kış, “Mersin ve Adana’da yatırım ve üretim yapan, istihdam sağlayan, ihracata katkı koyan tüm iş insanlarımızla ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci en az yarayla atlatması için mücadele ediyoruz. Üreticilerimizin, sanayicimizin ve gelir dağılımı farklılığı nedeniyle hayat pahalılığını büyük ölçüde hisseden yurttaşlarımızın daha fazla zarar görmemesi için bizler üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. 2022 yılında yeni ekonomik atılımlarla, sürdürülebilir ve istikrarlı bir Türkiye oluşmasını ümit ediyoruz” dedi.
Özellikle elektrik ve enerji zamlarının iş insanlarını, üreticiyi, sanayiciyi derin bir endişeye sürüklediğini, alım gücü düşen vatandaşların da her alanda alınan yüksek zam kararları nedeniyle büyük sorun yaşadığını dile getiren Kış, “Umudumuzu korumak istiyoruz. Ülkesini seven insanlar olarak tüm zorlukların birlikte aşılacağına olan inancımızla hem hükümete hem de sorumlu tüm kurum ve kuruluşlara daha çok diyalog çağrısı yapıyoruz” diye konuştu.
Kış, gönüllü bir sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye’nin çağdaş yarınları için üzerlerine düşen görevi yerine getirmekten kaçınmayacaklarını vurguladı.

ORHAN TURAN’DAN ÖNEMLİ UYARILAR
Ziyareti için ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise “ÇUKUROVA SİFED’in güçlenmesi TÜRKONFED’in güçlenmesi demektir” dedi. Çukurova’da, Akdeniz’de sivil toplum bilincinin oldukça geliştiğine dikkat çeken Turan, sivil toplum kuruluşlarının gelişiminin bir ülkenin gelişmişlik düzeyiyle eşdeğer olduğuna işaret etti. TÜRKONFED’in ülkenin sorunlarını dert edinmiş, çözüm önerileri sunan, idealist iş insanlarından oluştuğuna dikkat çeken Turan, “Ülkemize, iş insanlarımıza, ekonomimize ve vatandaşlarımıza değer katmak üzere çalışıyoruz. Bizler de bu süreçte birbirimizden çok şeyler öğreniyoruz. Birbirimizi geliştiriyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de finansmana erişimin zorlaştığına vurgu yapan Turan, merkezde üretilen işlerin yerele indirgenmesinin önemine işaret etti. TÜRKONFED’in güçlü yapısıyla yeşil dönüşüm, finansal dönüşüm, genç ve kadın komisyonlarıyla geleceğe güvenle bakılabilmesi için yoğun bir çaba gösterdiğini belirten Turan, “Orta gelir, orta demokrasi, orta eğitim tuzağından kurtulamazsak gelişemeyiz” diye konuştu.

Türkiye’nin geçmişte denenen ve başarısız sonuçlar alınan yöntemlerle kaybedecek zamanının olmadığını söyleyen Turan, şeffaf, liyakat esaslı, hesap verebilir bir anlayışla ekonomi yönetimi anlayışında değişikliğin önemini vurguladı. Aksi halde 2022 yılının daha çok sorunları beraberinde getireceğini ifade eden Turan, öngörülülebilir bir ekonomi politikasını talebinde bulundu.

TÜRKONFED Merkezi’nde gerçekleşen görüşmeye ÇUKUROVA SİFED Başkan Yardımcıları; Vedat Gizer, Ahmet Polat, Hasan Hüseyin İpek, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Erel, Selahattin Balkan, Hamza Kara ve Disiplin Kurulu Üyesi Av. Aliye Özcan da katıldı.






Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, TÜRKOFED, ÇUKUROVA SİFED

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!





  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 







mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA