01:49   BAŞKAN SEÇER, ‘EUROVELO-AVRUPA BİSİKLET ROTALARI AĞI BİSİKLET STRATEJİLERİ VE SAHA ÇALIŞMASI PROGRAMI’NIN AÇILIŞINA KATILDI   01:37   TARSUS TSO TOBB’UN 70. YIL ETKİNLİKLERİNE KATILDI   01:34   CUMHURBAŞKANI ÖDENEĞİNİN ARTIRILMASINA İLİŞKİN DÜZENLEME EK BÜTÇE TEKLİFİ METNİNDEN ÇIKARILDI   01:18   KATLEDİLEN RAZİYE OSKAY İÇİN ADALET YERİNİ BULDU   23:15   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN MEVLANA KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ’NDE TOPRAĞIN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI    23:11   TÜRKİYE, FİNLANDİYA VE İSVEÇ`TEN ORTAK BİLDİRİ: "FİNLANDİYA VE İSVEÇ, PKK VE DİĞER TÜM TERÖRİST ÖRGÜTLERİN FAALİYETLERİNİ ENGELLEYECEKLERİNİ TAAHHÜT EDER"   21:49   KILIÇDAROĞLU: “ECEVİT`LE ERBAKAN BAĞIRDILAR MI? ÇAĞIRDILAR MI? GELİYORUZ DEDİLER Mİ? HAYIR, GEREĞİNİ YAPTILAR… BİZİM GELENEĞİMİZDE GEREĞİNİ YAPMAK VARDIR”   21:45   BAKAN NEBATİ, TBMM`DE “İHRACATIMIZ ARKA ARKAYA REKORLAR KIRIYOR” DEDİ; CHP`Lİ AĞBABA “NEBATİ`DEN MASALLAR” YANITINI VERDİ   21:43   AKP`Lİ MAHİR ÜNAL`IN KAHRAMANMARAŞ`TAKİ ZİYARETİNDE POLİS, SORU SORMAK İSTEYEN GAZETECİYİ ENGELLEDİ   21:40   BÜYÜKŞEHİR’İN EV SAHİPLİĞİNDE ‘EŞİT MASALLAR’ TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARLA BULUŞTU   20:34   İYİ PARTİLİ ÖZTÜRK: “DEVLETİN MİLLÎ GÜVENLİĞİNE KARŞI FAALİYETLERDE BULUNDUĞUNA KARAR VERİLEN GRUPLARA ÜYELİĞİ NEDENİYLE İLİŞİĞİ KESİLMEMEK KOŞULUYLA ÖĞRENCİLERİMİZE BİR ŞANS TANIYALIM”   20:27   İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU: “ARTAN YOKSULLUK KARŞISINDA RÜZGARGÜLÜ PROJESİ, REFAHI TABANA YAYMA PROJESİDİR”   20:04   BULGARİSTAN`IN 10 KENTİ, “B40 BALKAN ŞEHİRLERİ AĞI”NA DAHİL OLDU. İMAMOĞLU: "İBB OLARAK YAPILABİLECEK TÜM İŞ BİRLİKLERİNE AÇIĞIZ"   20:01   CHP`Lİ ALİ ÖZTUNÇ TBMM`DE, İLİÇ`TEKİ SİYANÜR SIZINTISINA TEPKİ GÖSTERDİ: “BU TÜRKİYE`NİN ÇERNOBİLİ`DİR”   19:32   KEMALPAŞALI ÇAY ÜRETİCİLERİ, KANUN TEKLİFİNİ PROTESTO ETTİ: “ÇAY KANUNU YASALAŞIRSA, KENDİ ÇAY BAHÇEMİZDE SÖZLEŞMELİ ÇİFTÇİ OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”   18:53   BTP: "HÜSEYİN BAŞ KONUŞTU, ERDOĞAN NADİR ELEMENTLERİ HATIRLADI”   18:24   MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ: SARAÇOĞLU MAHALLESİNDE RESTORASYONUN ÖNÜNÜ AÇAN KORUMA KURULU KARARLARI İPTAL EDİLDİ   18:24   TFF ESKİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ MUSTAFA HACIKERİMOĞLU: "TÜRK FUTBOLUNDA 4 BÜYÜK KULÜP GERÇEKTEN ADALET İSTİYOR MU?"   18:17   TANJU ÖZCAN: BOLU VALİSİ ‘AŞEVİNE KURBAN BAĞIŞI TOPLAMAK CAİZ MİDİR?` DİYE İL MÜFTÜSÜNE SORMUŞ   18:15   TÜRK OCAKLARI: “TÜRK OCAKLARI YÖNETİMİNİN MİLLİYETÇİLİK KONUSUNDA HİÇ KİMSEDEN DERS ALMAYA İHTİYACI YOKTUR”  
 
     
   

BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ`TAN ERDOĞAN`A ABDÜLHAMİD YANITI: “LİSEDEKİ TORUNUNA DANIŞSIN”


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Cumhurbaşkanımız, `Osmanlı`ya bir karış toprak kaybettirmeden yöneten Abdülhamid`e hakaret haddini aşmaktır` diye çıkıştı. Şimdi ben Cumhurbaşkanımıza şu tavsiyede bulunmak istiyorum, lisede okuyan bir torunu olduğunu biliyorum, tarih konuşurken ona bir danışsın. Lise düzeyinde bir tarih bilgisine sahip olmayan Cumhurbaşkanımız var gibi görünüyor bu söylemlerden. Neden? 2. Abdülhamid döneminde Tunus, Girit, Mısır, Kıbrıs, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Bosna- Hersek, Niş, Teselya, Kars, Ardahan ve Batum`u kaybettik. Toplam 1,6 milyon kilometre kare, yani bugünkü Türkiye Cumhuriyeti topraklarının iki katı kadar toprağı 2. Abdülhamid kaybetmiş” diye konuştu.

 

Tarih : 23 Mayıs 2022 Pazartesi 16:24   Okunma : 182

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Cumhurbaşkanımız, `Osmanlı`ya bir karış toprak kaybettirmeden yöneten Abdülhamid`e hakaret haddini aşmaktır` diye çıkıştı. Şimdi ben Cumhurbaşkanımıza şu tavsiyede bulunmak istiyorum, lisede okuyan bir torunu olduğunu biliyorum, tarih konuşurken ona bir danışsın. Lise düzeyinde bir tarih bilgisine sahip olmayan Cumhurbaşkanımız var gibi görünüyor bu söylemlerden. Neden? 2. Abdülhamid döneminde Tunus, Girit, Mısır, Kıbrıs, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Bosna- Hersek, Niş, Teselya, Kars, Ardahan ve Batum`u kaybettik. Toplam 1,6 milyon kilometre kare, yani bugünkü Türkiye Cumhuriyeti topraklarının iki katı kadar toprağı 2. Abdülhamid kaybetmiş” diye konuştu.

BTP tarafından başlatılan “Mevzu Ekonomi: Çözüm Milli Ekonomi Modeli” toplantılarının ikincisi dün Ankara`da yapıldı. Toplantının kapanışında konuşan Hüseyin Baş, “Türkiye turistine, yatırımcısına, sığınmacısına çok ucuz. Patır patır ev satın alıyorlar, patır patır toprak satın alıyorlar. Çarşıları, pazarları, AVM`leri bunlar dolduruyorlar ama biz uzaktan seyrediyoruz, çünkü bizim paramız yok. Bizim paralarımız yerin altındaki madende, bizim paralarımız Cumhuriyeti kuran Atatürk`ün bize emanet ettiği işletmelerde, fabrikalarda, bizim paramız sizin çalışıp ürettiğiniz alın terinizde, bizim paramız yabancılarla veya yabancılarla iş tutup ortaklık yapmış iç müstevlilerle birlikte buhar olup uçuyor” diye konuştu.

Hüseyin Baş, şunları söyledi:

“GIDA KRİZİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR”

“Bütün dünya, `Gıda krizi geliyor` diye konuşuyor.  Nedir bu gıda krizi? Bu gıda krizi çiftçinin ihtiyacı olan parayı çiftçiye vermemektir. Bu parayı alamayan çiftçinin yeterli üretim yapamamasıdır. Kriz dediğin budur. Verirsin parayı çiftçiye kriz çözülür. Twitte bunu yazdım bir tane gencimiz altına, `Biz çiftçiye niye para veriyoruz` diye cevap vermiş.  Ben de, `Sen verme git domatesi 40 liraya, biberi 60 liraya al. Madem vermek istemiyorsun o zaman buna katlan` dedim. Biz çiftçiyi desteklersek, esnafı desteklersek, işçiyi desteklersek bu ekonominin çarkı rahat bir şekilde dönecektir. Bakın çok basit bir örnek vereyim; 5 kişi düşünün, yan yana dursunlar ve birbirlerine 200`er lira borcu olsun, buna da piyasa diyelim. 5 kişilik piyasanın toplam borcu bin liradır.  Peki son halkaya bir tane 200 lira verelim ve para elden ele geçsin. Şimdi piyasanın ne kadar borcu kaldı? Sıfır lira. Kaç parayla çözdüm bu işi 200 lirayla. Yani sen piyasaya gerekli parayı verirsen bu piyasada ne borç kalır, ne zorluk kalır, ne üretimsizlik kalır.

“MALİYE BAKANI EKONOMİYE GİRİŞ DERSİNDEN KAÇ ALIR?”

Neymiş efendim bir tüketim çılgınlığı varmış. Adam ‘şeker almayın, marketler dayanamayıp şekerin fiyatını düşürecek` diyor. Kardeşim öyle olmayacak, biz şeker almayınca marketçi dayanamayıp batacak. Bunu anlayamıyor ve biz çok şeker aldığımız için market fiyatları yükseltiyor zannediyor. Maliye Bakanımız da buna `evet, böyledir` diyor. Herhalde gözlerin önündeki ışık görmeyi engelliyor! Böyle bir mantık olabilir mi? Bakın yemin ediyorum, şunları Ekonomiye Giriş dersinden imtihana sokun DD alırlarsa hiçbir şey bilmiyorum. Geçtim Milli Ekonomi Modeli`ni, anlattıkları liberal kapitalist modeli de bilmiyorlar.

“BOR SATMIYORUM DE DÜNYAYA GÜCÜNÜ GÖSTER”

Dünyada bor madeni üretiminin yüzde 60`ı Türkiye`de. Biz bunu ihraç ediyoruz ve bundan yılda aldığımız para ortalama 650 milyon dolar. Bu para bir devlet için çerez parası. Bu borun kullanıldığı mamullerle birlikte bize dönüşü milyarlarca dolar. Şimdi sen ülke olarak çıkıp, `ben bu sene bor satmıyorum` desen... İşte böyle bir irade lazım. Çin `ben çip satmıyorum` dedi, Rusya, `ben doğalgaz satmıyorum` dedi. Sen de çık ve `ben bor satmıyorum` de. Bakın küçücük gördüğünüz şey, bilgisayar üretiminde etkili, cep telefonu üretiminde etkili, bütün cam gördüğünüz ürünlerde etkili. Dünyadaki bütün üretim ekonomisine çomak sokabilecek bir ürününüz var. Sattığımız bor bir kilo domatesin yarı fiyatına. Bizim öncelikle yapmamız gereken kendi gücümüzü dünyaya göstermek. Dünya bizi kıskanıyor diyerek olmuyor bu işler. Dünya seni kıskanmıyor, dünya şu anda seninle dalga geçiyor. Bu ülkeyi öyle bir hale getirdiniz ki, bugün dünya bu milletle dalga geçer hale geldi. Görüyorsunuz Afgan bile seninle dalga geçiyor, Suriyeli bile seninle dalga geçiyor ve buna müsaade eden bir hükümet yapısı var, bu olacak iş değil.”

ERDOĞAN`A ABDÜLHAMİD YANITI: “LİSEDEKİ TORUNUNA DANIŞSIN”

“Meral Akşener 2. Abdülhamid ve o dönemle ilgili bir şeyler söyledi diye Cumhurbaşkanımız kendisine, `Osmanlı`ya bir karış toprak kaybettirmeden yöneten Abdülhamid`e hakaret haddini aşmaktır` diye çıkıştı. Şimdi ben Cumhurbaşkanımıza şu tavsiyede bulunmak istiyorum, tarih konuşurken lisede okuyan bir torunu olduğunu biliyorum, ona bir danışsın. Lise düzeyinde bir tarih bilgisine sahip olmayan Cumhurbaşkanımız var gibi görünüyor bu söylemlerden. Neden? 2. Abdülhamid döneminde Tunus, Girit, Mısır, Kıbrıs, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Bosna- Hersek, Niş, Teselya, Kars, Ardahan ve Batum kaybedildi. Toplam 1,6 milyon kilometre kare, yani bugünkü Türkiye Cumhuriyeti topraklarının iki katı kadar toprağı 2. Abdülhamid kaybetmiş, ama Cumhurbaşkanı diyor ki `Hiç toprak kaybetmeyen Abdülhamid`e hakaret sınırı aşmaktır` diyor. Niye böyle diyor? Çünkü Suriyelilere bir sürü toprak veriyor, yabancılara bir sürü toprak veriyor, Katarlılara bir sürü toprak veriyor ve o toprakları kaybettiğinin farkında olmadığı gibi geçmişte bu toprakların da kaybedildiğinin farkında değil.”

“TÜRKİYE ŞU ANDA OSMANLI`NIN SON DÖNEMLERİNDEKİ GİBİ”

“Ne yazık ki şu anda Türkiye`de, Osmanlı`nın son dönemine benzer bir süreci yaşıyoruz. Yabancılara verilen ekonomik teşvikler, tavizler, yabancıların içişlerimize müdahaleleri, baskı ve tek adamlık düzeni. O zaman bir Atatürk`e ihtiyacımız var ama Mustafa Kemal Atatürk ne diyor, muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur` diyor. Burada yüzlerce Atatürk var ve biz bunu hep birlikte olarak bunu başarabiliriz.

“NEYLE GERİ DÖNECEKLER DEDELERİNİN KAÇTIĞI GEMİLERLE Mİ?”

Yine Meral hanımın bu söylemine, ki arkasında durduğum bir söylem, Osmanoğullarının torunlarından bir tanesi sosyal medyadan cevap vermiş, demiş ki `Biz geriye dönersek, siz deliye dönersiniz`... Neyle geriye dönecekler onu merak ediyorum. Dedelerinin kaçtığı gemilerle mi?!"

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA