01:49   BAŞKAN SEÇER, ‘EUROVELO-AVRUPA BİSİKLET ROTALARI AĞI BİSİKLET STRATEJİLERİ VE SAHA ÇALIŞMASI PROGRAMI’NIN AÇILIŞINA KATILDI   01:37   TARSUS TSO TOBB’UN 70. YIL ETKİNLİKLERİNE KATILDI   01:34   CUMHURBAŞKANI ÖDENEĞİNİN ARTIRILMASINA İLİŞKİN DÜZENLEME EK BÜTÇE TEKLİFİ METNİNDEN ÇIKARILDI   01:18   KATLEDİLEN RAZİYE OSKAY İÇİN ADALET YERİNİ BULDU   23:15   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN MEVLANA KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ’NDE TOPRAĞIN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI    23:11   TÜRKİYE, FİNLANDİYA VE İSVEÇ`TEN ORTAK BİLDİRİ: "FİNLANDİYA VE İSVEÇ, PKK VE DİĞER TÜM TERÖRİST ÖRGÜTLERİN FAALİYETLERİNİ ENGELLEYECEKLERİNİ TAAHHÜT EDER"   21:49   KILIÇDAROĞLU: “ECEVİT`LE ERBAKAN BAĞIRDILAR MI? ÇAĞIRDILAR MI? GELİYORUZ DEDİLER Mİ? HAYIR, GEREĞİNİ YAPTILAR… BİZİM GELENEĞİMİZDE GEREĞİNİ YAPMAK VARDIR”   21:45   BAKAN NEBATİ, TBMM`DE “İHRACATIMIZ ARKA ARKAYA REKORLAR KIRIYOR” DEDİ; CHP`Lİ AĞBABA “NEBATİ`DEN MASALLAR” YANITINI VERDİ   21:43   AKP`Lİ MAHİR ÜNAL`IN KAHRAMANMARAŞ`TAKİ ZİYARETİNDE POLİS, SORU SORMAK İSTEYEN GAZETECİYİ ENGELLEDİ   21:40   BÜYÜKŞEHİR’İN EV SAHİPLİĞİNDE ‘EŞİT MASALLAR’ TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARLA BULUŞTU   20:34   İYİ PARTİLİ ÖZTÜRK: “DEVLETİN MİLLÎ GÜVENLİĞİNE KARŞI FAALİYETLERDE BULUNDUĞUNA KARAR VERİLEN GRUPLARA ÜYELİĞİ NEDENİYLE İLİŞİĞİ KESİLMEMEK KOŞULUYLA ÖĞRENCİLERİMİZE BİR ŞANS TANIYALIM”   20:27   İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU: “ARTAN YOKSULLUK KARŞISINDA RÜZGARGÜLÜ PROJESİ, REFAHI TABANA YAYMA PROJESİDİR”   20:04   BULGARİSTAN`IN 10 KENTİ, “B40 BALKAN ŞEHİRLERİ AĞI”NA DAHİL OLDU. İMAMOĞLU: "İBB OLARAK YAPILABİLECEK TÜM İŞ BİRLİKLERİNE AÇIĞIZ"   20:01   CHP`Lİ ALİ ÖZTUNÇ TBMM`DE, İLİÇ`TEKİ SİYANÜR SIZINTISINA TEPKİ GÖSTERDİ: “BU TÜRKİYE`NİN ÇERNOBİLİ`DİR”   19:32   KEMALPAŞALI ÇAY ÜRETİCİLERİ, KANUN TEKLİFİNİ PROTESTO ETTİ: “ÇAY KANUNU YASALAŞIRSA, KENDİ ÇAY BAHÇEMİZDE SÖZLEŞMELİ ÇİFTÇİ OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”   18:53   BTP: "HÜSEYİN BAŞ KONUŞTU, ERDOĞAN NADİR ELEMENTLERİ HATIRLADI”   18:24   MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ: SARAÇOĞLU MAHALLESİNDE RESTORASYONUN ÖNÜNÜ AÇAN KORUMA KURULU KARARLARI İPTAL EDİLDİ   18:24   TFF ESKİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ MUSTAFA HACIKERİMOĞLU: "TÜRK FUTBOLUNDA 4 BÜYÜK KULÜP GERÇEKTEN ADALET İSTİYOR MU?"   18:17   TANJU ÖZCAN: BOLU VALİSİ ‘AŞEVİNE KURBAN BAĞIŞI TOPLAMAK CAİZ MİDİR?` DİYE İL MÜFTÜSÜNE SORMUŞ   18:15   TÜRK OCAKLARI: “TÜRK OCAKLARI YÖNETİMİNİN MİLLİYETÇİLİK KONUSUNDA HİÇ KİMSEDEN DERS ALMAYA İHTİYACI YOKTUR”  
 
     
   

ENPLUS DİJİTALLEŞEREK BÜYÜYOR


Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları; gelişen teknolojiler, dijitalleşme ve pandeminin etkisiyle büyük bir değişim gösteriyor. E-ticarete olan ilgi her geçen gün artıyor. Premium mutfak ürünleri, küçük ev aletleri ve lüks beyaz eşya sektörlerinde kendi alanlarında lider markaların perakende satışını gerçekleştiren Enplus, geleneksel ve fiziksel mağaza yapılanmasının yanı sıra e-ticaret atılımları ve yatırımları ile de öne çıkıyor. Toplam ciroları içindeki online ticaret hacminin yüzde 25 olduğunu ve bunun da yüzde 60’ını kendi web siteleri üzerinden aldıkları siparişlerin oluşturduğunu belirten Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve COO’su Murat Hatipoğlu, şirketin dijitalleşme çalışmalarını ve gelecek dönem hedeflerini anlattı.

 

Tarih : 23 Mayıs 2022 Pazartesi 18:10   Okunma : 164

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları; gelişen teknolojiler, dijitalleşme ve pandeminin etkisiyle büyük bir değişim gösteriyor. E-ticarete olan ilgi her geçen gün artıyor. Premium mutfak ürünleri, küçük ev aletleri ve lüks beyaz eşya sektörlerinde kendi alanlarında lider markaların perakende satışını gerçekleştiren Enplus, geleneksel ve fiziksel mağaza yapılanmasının yanı sıra e-ticaret atılımları ve yatırımları ile de öne çıkıyor. Toplam ciroları içindeki online ticaret hacminin yüzde 25 olduğunu ve bunun da yüzde 60’ını kendi web siteleri üzerinden aldıkları siparişlerin oluşturduğunu belirten Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve COO’su Murat Hatipoğlu, şirketin dijitalleşme çalışmalarını ve gelecek dönem hedeflerini anlattı.

Pandemi dönemi hemen her alanda olduğu gibi perakende sektöründe de büyük değişimleri beraberinde getirdi. Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarında büyük bir dönüşüm yaşandı. Son dönemde payı hızla artan ve tüketicilerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği alanlardan biri de e-ticaret oldu. Multi brand mağaza zinciri olarak müşterilerini daima dünya markalarının en yeni ve teknolojik ürünleriyle buluşturan Enplus; proaktif, inovatif ve mükemmeliyetçi yaklaşımıyla bu yeni dönemde de müşteri memnuniyeti yaratmayı başardı. Kullanıcılarının ihtiyaçlarına daima en uygun ve kaliteli çözümler sunmayı kendisine en öncelikli amaç edinen Enplus, geleneksel ve fiziksel mağaza yapılanmasının yanı sıra e-ticaret atılımları ve yatırımları ile bugün Türkiye’nin 81 iline hizmet veren bir perakende markası olarak faaliyetlerini artan bir ivmeyle sürdürüyor.

Kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmak için dijitalleşme yatırımlarına ağırlık verdi

Salgın koşullarının tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarında da bir dönüşüm başlattığını dile getiren Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve COO’su Murat Hatipoğlu, “Sosyal mesafeye verilen önem ve hijyen kaygısı şimdiye kadar online alışverişe mesafeli duran çok büyük bir kesimi dahi bu kanallara yöneltti. E-ticaret Bilgi Platformu’nun verilerine göre, 2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi yüzde 69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Sipariş adetleri ise yüzde 46 artarak 2 milyar 297 milyon adetten 3 milyar 347 milyon adede yükseldi. Bu verilerden de anlaşılacağı üzere tüketiciler artık çok farklı kanallardan satın alma yapıyor. Sevdiği markaları her yerde, her platformda, istediği her anda karşısında görebilmek istiyor. Sunduğu hizmeti 360 dereceyi kapsayacak şekilde genişleten markalar bu dönemde bir adım öne çıkmayı başarıyor. Enplus olarak biz bu sürecin öncesinde, 2018-2019 yılları boyunca lojistik ve dijitalleşme alanında çok ciddi yatırımlar yapmış, aslında bilmeden bu döneme hazırlanmıştık. Böylece uzun yıllara dayanan geleneksel perakende deneyimimizi dijital alanlardaki penetrasyonumuzla birleştirmeyi başardık. Bugün de müşterilerimizin beklentilerinin de üzerinde kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmak için hem fiziksel hem de online mağazalarımızda yatırımlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Toplam cirosunun yüzde 25’i online alışverişten…

Şirketin dijitalleşme yatırımları konusunda ayrıntı bilgiler paylaşan Murat Hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimize hem online hem de geleneksel kanallarda tüm opsiyonları sunarak her alanda onlara en iyi müşteri deneyimini yaşatmaya odaklanıyoruz. Şirket olarak biz 2020 yılının ocak ayında tüm ERP sistemini değiştirdik ve entegrasyon altyapımızı özel yazılımlarla güçlendirdik. Böylece bütün perakende ve e-ticaret operasyonlarımız ile gerçek anlamda omnichannel sistemine geçiş yaptık. Bu değişimle birlikte bütün mağazalarımız e-ticaret için gerçek birer depo görevi üstlendi. Biz de stok, lokasyon, iş gücü ve lojistik kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanabildik. Aldığımız siparişleri belli bir algoritma ile hem mağazalarımızdan hem ana depodan gönderebildik. Şu anda bu sisteme sahip sayılı şirketten biriyiz.CRM, ERP ve diğer entegrasyon kanalları arasındaki tüm veri akışının eş zamanlı bir şekilde çalışmasına ve tüketicilerimizin beklentilerini karşılayacak düzeyde olmasına özen gösteriyoruz. Pandemi döneminde online tarafta başlattığımız 'Bir uzmana sor' uygulamamız kapsamında canlı bağlantıyla müşterilerimiz uzmanlara ulaşıp sorularına hızlıca yanıt alabiliyor. Böylelikle mağazada yaşadıklarına çok benzer bir alışveriş deneyimi yaşayabiliyorlar. Bu sayede online ticaretimiz toplam ciromuzun yüzde 25’ini oluşturuyor ve bu cironun da yüzde 60’ı kendi web sitemizden geliyor.”

Dijitalleşme yatırımlarıyla SMS ile ödeme yapılabilen, temassız bir dünya için çalışıyor

Online alışverişte en çok önem verilmesi gereken konulardan birinin de lojistik ve dağıtım hizmetleri olduğunu belirten Hatipoğlu, “Enplus olarak lojistik alanındaki iş ortaklarımız ile büyük bir titizlikle çalışarak ürünlerimizi bir ila dört gün arasında kullanıcılarımıza ulaştırıyoruz. Şimdi de bunu bir adım öteye taşımak için yaz aylarında yazlık bölgelerde aynı gün içerisinde teslimat yapabilecek şekilde bir çalışma planlıyoruz. Buna göre siparişler sistemlerine ulaştığı anda fiziksel mağazaların her biri bir depo mantığıyla çalışacak ve onmichannel otomasyon sistemimiz sayesinde aynı gün içinde ürünler teslim edilebilecek. Dijitalleşme ile birlikte bir diğer değişimi de ödeme sistemlerinde yapmayı planlıyoruz. Fiziksel mağazalarımızda herhangi bir kasaya gerek duymadan sadece SMS ile ödeme yapılabilen, temassız bir dünya yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece Enplus mağazalarına gelenler, APK barkod okuma teknolojisi ile satış görevlilerine ihtiyaç duymadan istedikleri ürünün özelliklerine ve videolarına anında ulaşabilecek. Gelecek dönemde müşterilerimizin sadece hızlı ve kolay alışveriş sunan markaları değil, satış sonrası hizmetlerde de etkin çözümler sunan ve bu alanda farklılaşan markaları tercih edeceğini öngörüyoruz.” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA