18 Ağustos 2022 Perşembe


17:28   THY PİLOT ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU   17:26   TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ`NE AİT MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN ELBİSTANLI YURTTAŞ: “DAHA TÖVBELER TÖVBESİ, REİSİN DEDİĞİ YERDEN VALLA ALMAM, BİLLAHİ ALMAM”   17:16   MARMARA DEPREMİ`NDE YAŞAMINI YİTİRENLER, DEPREMİN 23. YILINDA YALOVA`DA “SESSİZ YÜRÜYÜŞ” İLE ANILDI   17:13   GOOGLE`IN TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKISI 3,3 KAT ARTARAK 476 MİLYAR TL OLDU   17:09   KIZILBÜK`TEKİ OTEL İNŞAATINI GÖRÜNTÜLEYEN ÇEVRECİLER GÖZALTINA ALINDI: “KOLLUK, ŞİRKETİN HUKUK TANIMAYAN FAALİYETLERİNE SEYİRCİ KALIRKEN, DOĞA SAVUNUCULARINI GÖZALTINA ALMIŞTIR”   16:51   ÜMİT ÖZDAĞ, AMASYA`DA OSB`YE KARŞI ÇIKAN KÖYLÜLERİ ZİYARET ETTİ: “BU YANLIŞ KARARDAN GERİ ADIM ATARSANIZ SİZE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ”   16:46   69 YAŞINDAKİ EMEKLİ İSMAİL SOYDAN: “ESKİDEN EMEKLİ MAAŞIM 3 AY DA YETİYORDU, ŞİMDİ TORUNLARIMA HARÇLIK VEREMİYORUM”   16:41   KKTF YÖNETİM KURULU ÜYESİ ABDULLAH ÖZER: “YETKİLİLERİN TÜRK NAKLİYE SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİNE SAHİP ÇIKMALARINI BEKLİYORUZ”   16:30   TEMEL KARAMOLLAOĞLU: "TALİMAT VEREREK EKONOMİYİ DİZAYN ETMEK, DÜZE ÇIKARMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR"   16:25   BİLECİK TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN VATANDAŞ: “ŞEKERDE İNDİRİM VAR, DİĞERLERİNİN HEPSİ PAHALI”   16:21   KANDİLLİ RASATHANESİ MÜDÜRÜ ÖZENER: MARMARA`DA 7`NİN ÜZERİNDE BİR DEPREM OLACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ AMA NE ZAMAN OLACAĞINI BİLMİYORUZ   15:48   TARSUS BELEDİYESİ`NDEN ‘OYNAYA OYNAYA GELİN ÇOCUKLAR` ETKİNLİĞİ   15:47   KILIÇDAROĞLU: “BAY KEMAL`E GÜVENECEKSİNİZ, BİR. BAY KEMAL KUL HAKKI YEMEZ, İKİ. BAY KEMAL DEVLETİ SOYANLARIN KARŞISINDADIR VE O PARALARIN TAMAMINI ALIP BU MİLLETE VERECEKTİR.”   14:34   SEYİT TORUN: ÖĞRENCİLERİ, İÇİNDE BULUNDUĞU ZOR KOŞULLARDAN İSTİFADE ETMEK İSTEYEN ÇEVRELERE BIRAKMAYACAK BELEDİYELERİMİZ   14:18   ÜMİT ÖZLALE`NİN BAKAN ERSOY`LA İLGİLİ İDDİALARINA İLİŞKİN HABERLERE ERİŞİM ENGELLENDİ: “ERSOY KENDİSİNE GÜVENİYORSA İSTEDİĞİ KANALDA BU YAPILANLARI TARTIŞALIM”   14:03   YALOVA`DA TARIM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞAN KILIÇDAROĞLU: “TARIM BAKANLIĞI`NIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI LAZIM. BU TARIM BAKANLIĞI İLE TARIM İŞİNİ ÇÖZEMEZSİNİZ”   13:50   MSB: "YUNANİSTAN TARAFINDAN DÜZENSİZ GÖÇMENLERİN TÜRK KARA SULARINA İTİLDİĞİ İHA İLE TESPİT EDİLDİ"   13:45   UTKU ÇAKIRÖZER: "DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VATANDAŞIMIZIN BÜYÜKELÇİLİK KAPILARINDAKİ ÇİLESİNE SON VERMEK İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPMALI"   13:31   GENİŞLETİLMİŞ SEFALET ENDEKSİ, ARTIŞ EĞİLİMİNDE: ENDEKSTEKİ ARTIŞIN KAYNAĞI YÜKSEK ENFLASYON   12:59   AHMET AKIN: "AKP`NİN DESTEĞİ İLE ENERJİ ALANINA GİREN ŞİRKETLERİN SEKTÖRÜN BATMASININ ARDINDAN KAÇMAYA BAŞLADIĞI ANLAŞILIYOR"  
 
     
   

İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU: “ARTAN YOKSULLUK KARŞISINDA RÜZGARGÜLÜ PROJESİ, REFAHI TABANA YAYMA PROJESİDİR”


İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, “Rüzgargülü projesi ile öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği veriliyor. Bu projeye dahil olan çocuklarda eğitim başarısını arttırıyor, sağlıklı olmalarını sağlıyor. Okul öncesi çağda 235 bin, okul çağında ise 2 milyon çocuğumuz hastalıklardan korunacaktır. Türkiye Cumhuriyeti`nin çocuklarına, gençlerine tanıyacağı imkanları vardır… Son aylarda artan yoksulluk karşısında Rüzgargülü projesi, refahı tabana yayma projesidir” dedi.

 

Tarih : 28 Haziran 2022 Salı 20:27   Okunma : 196

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, “Rüzgargülü projesi ile öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği veriliyor. Bu projeye dahil olan çocuklarda eğitim başarısını arttırıyor, sağlıklı olmalarını sağlıyor. Okul öncesi çağda 235 bin, okul çağında ise 2 milyon çocuğumuz hastalıklardan korunacaktır. Türkiye Cumhuriyeti`nin çocuklarına, gençlerine tanıyacağı imkanları vardır… Son aylarda artan yoksulluk karşısında Rüzgargülü projesi, refahı tabana yayma projesidir” dedi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, bugün TBMM`de basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti`nin “Rüzgargülü” projesi hakkında bilgiler veren Kabukcuoğlu şunları söyledi:

“Yetersiz beslenme, başlı başına gelişim geriliğine neden olan, okul performansını düşüren önemli bir faktördür. 20 yıllık AKP hükümetleri birçok kurumu ve kesimi ihmal etti. Yaratılan kayırmacı, öteleyici, liyakata dayalı olmayan personel seçimi; milletimizi, özellikle gençlerimizi küstürdü. Gençlerin yüzde 75`i ümidini yabancı ülkelerde arıyorsa burada ciddi bir sorun var demektir… Topraklarımız ancak kendi kendimize yetecek düzeydedir. Su fakiri bir ülkeyiz; madenlerimiz, doğal kaynaklarımız yeterli değildir.

“KALKINMANIN YOLU İNSANLARIN EĞİTİMLERİNİ YÜKSELTMEK VE YETENEKLERİNİ DESTEKLEMEKTİR”

Kalkınma sorunumuzun tek çözüm yolu, insanlarımızın eğitimlerini yükseltmek, yeteneklerini desteklemektir. Milletimizin refahı, iyi yetişmiş insan varlığına bağlıdır. Bunu başaran pek çok ülke görüyoruz. İzlanda, Güney Kore, Singapur herhangi bir sömürüye ihtiyaç duymadan, kendi imkanlarıyla, insanlarının gayretiyle; bunu başarmış dünyadaki devletlerin başında gelir. 1700 yılında İtalya, Hollanda, İngiltere arasında Almanya ve Fransa ekonomik olarak geri kalmış ülkelerdi. Almanya iki kez Dünya Savaşı`na girdi. Bu sırada çelik bakımından, elektrik üretimi bakımından dünyanın ileri gelen ülkesiydi. Bunu nasıl başardılar diye düşündüğümüzde; iktisat tarihçileri, ekonomi tarihçileri bunu iyi bir eğitime ve halkının iyi bir şekilde eğitilmesine bağlı olduklarını izah etmektedirler.

“GÜNLÜK BESLENMENİN OKUL BAŞARISI ÜZERİNDE ETKİSİ VAR”

Türkiye`de kişi başına gayri safi milli hasıla 2013 yılında 12 bin 500 dolar iken, günümüzde 8 bin dolar civarındadır. Hele son 7 ayda, resmi rakamlarla yüzde 74 enflasyon, ücretlileri, çiftçileri, işçileri, memurları, esnafı, dar gelirliyi daha da sıkıntıya soktu. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyleri; o ülkenin ticari kapasitesi, kişi başına düşen gelir miktarı ve ortalama yaşam süresi gibi parametrelerle belirleniyor. Ancak bunlardan daha da önemlisi çocukların beslenme biçimidir. Bu durum çocuk sağlığının genel göstergesi olmaktan başka, eğitim durumuyla da yakından ilgilidir. Yetersiz beslenmesi olan çocuklarda protein, enerji eksikliği, şişmanlık ve zayıflık, kansızlık, vitamin eksikliklerini sıklıkla görmekteyiz. Ayrıca günlük beslenmenin okul başarısı üzerinde etkisi olduğunu biliyoruz. Deney hayvanları ve insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda, kan şekeri yeterli düzeyde olduğunda öğrenme ve hatırlama başarılı oluyorlar. Bir de beslenme düzeyi kötü ise bu çocuklar için kahvaltının önemi daha da artıyor. Bu ihtiyacı tespit eden Finlandiya, İsveç, Şili, Brezilya, Hindistan`ın da dahil 100 ülkede çocuklarının okulda beslenmesine ağırlık veriyor ve  bunu sağlıyorlar.

“RÜZGAR GÜLÜ PROJESİ TÜM TÜRKİYE`Yİ KAPSAYAN CİDDİ BİR ÇALIŞMADIR”

Sağlık Bakanlığı`nın 2016 yılında yaptığı bir araştırmada ilköğretim 2. sınıf öğrencilerinin yüzde 23`ü ya hiç kahvaltı yapmıyor ya da nadiren yapıyor. İstanbul`da özel okullarda yapılan bir araştırmada, çocukların yüzde 40,5`inin kahvaltı yapmadığı, yüzde 17,5`inin öğle yemeği yemediği ve yüzde 9,8`inin de akşam yemeği yemediği rapor edilmiştir. Özel okul öğlencilerin de bile durum bu kadar kötüyken devlet okullarını varın siz hesap edin. Durumun farkında olan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı konu ile ilgili proje geliştirdi. Biz buna ‘Rüzgargülü` projesi diyoruz. Rüzgargülü projesi, İYİ Parti`nin orijinal bir araştırmasıdır. Tüm Türkiye`yi kapsayan ciddi bir çalışmadır.

“RÜZGARGÜLÜ PROJESİ, REFAHI TABANA YAYMA PROJESİDİR”

Rüzgargülü projesini Antalya Demre Belediye Başkanlığı, üniversite öncesi öğrencilere uygulamış ve öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenler tarafından memnuniyet karşılamıştır. Rüzgargülü projesi ile öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği veriliyor. Bu projeye dahil olan çocuklarda eğitim başarısını arttırıyor, sağlıklı olmalarını sağlıyor. Ve Rüzgargülü projesi aynı zamanda memlekette bir istihdam yaratıyor. 303 bin işsize iş bulmuş olacak bu projeyi tüm Türkiye`ye yaydığımız vakit. Aç-tok farkı kalmıyor, çocuklar eşitleniyor. Okul öncesi çağda 235 bin, okul çağında ise 2 milyon çocuğumuz hastalıklardan korunacaktır. Türkiye Cumhuriyeti`nin çocuklarına, gençlerine tanıyacağı imkanları vardır. Ülkeyi geleceğe taşıyacak gençlerine bunu yapmalıdır. Gençler ülkelerine bağlanmalıdır. Son aylarda artan yoksulluk karşısında Rüzgargülü projesi, refahı tabana yayma projesidir aynı zamanda. 1 milyar 300 milyon dolar ile başlayıp 7 milyar dolara çıkan inşaat projeleri veya 6 milyar dolar ile başlayıp 11 milyar dolara çıkan İzmir-İstanbul otoyolu ya da Sağlık Bakanlığı kendi yaptırdığı vakit 75 bin dolara mal olan bir yatak varken, şehir hastanelerinde bunu yaptığı zaman maliyet 400 bin dolara çıkmaktadır. Devlet nasıl bunlara çare buluyor, nasıl bunlara finansman sağlıyorsa, bu şekilde hayati projeye çocuklarının, Türkiye`nin geleceği olan bu projeye gerekli finansmanı bulmalı. Ve bu projeyi hayata geçirmek zorundadır.”


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA