8 Aralık 2022 Perşembe


01:51   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU: “SURİYE`DE MEŞRU YÖNETİMLE TEMAS SAĞLAMAYA YÖNELİK RESMÎ YAZIMIZI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NA ULAŞTIRDIK”   01:45   DAVUTOĞLU: 6 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL DÜRTÜYLE YAKLAŞMAK AĞIR BİR İNSANLIK SUÇUDUR. BU KONU DERHAL AYDINLATILMALI, BU SUÇA ORTAK OLAN SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR   01:41   KILIÇDAROĞLU: 6 YAŞINDA ÇOCUK! BUNU YAPAN, BUNA GÖZ YUMAN, BUNUN SİSTEMİNİ KURAN ŞEREFSİZDİR VE HAYSİYETSİZDİR! ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ MUAMELESİ DE GÖRECEKTİR! HAK ETTİĞİNİZİ BULACAKSINIZ   01:06    TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2022 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI   23:41   TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI    23:40   ÖMER ÇELİK: BİR ÇOCUĞUN 6 YAŞINDAYKEN CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. ÇOCUKLARIN İSTİSMARINI LANETLİYORUZ   23:25   ÖZTÜRK YILMAZ`A YÖNELİK BIÇAKLI SALDIRININ ŞÜPHELİSİ SERHAT K., ANKARA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ   23:21   BAŞKAN GÜLTAK, AKDENİZ’DEKİ SPOR YATIRIMLARINI TÜFAD’A ANLATTI   22:40   BABACAN: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İSTİSMAR ETMEK ALÇAKLIKTIR, ZULÜMDÜR. BUNUN ADI AÇIKÇA TECAVÜZDÜR   22:38   İYİ PARTİ: ZAMPİYONU İYİ OYUNUN DEĞİL 3 HARFLİ KÖTÜ YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ BU KEPAZE LİGİ SONLANDIRMAYA ÇOK AZ KALDI   22:25   BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ   22:05   AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR   21:59   ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR   21:36   AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, HİRANUR VAKFI`NIN KURUCUSU YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE İLİŞKİN DAVAYA MÜDAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI   21:17   ENGİN ALTAY`DAN BAKAN KURUM`A: “BİZ, SİZİN GİBİ AMERİKA`DAN EMİR ALMIYORUZ, AMERİKA`YA SECDE ETMİYORUZ”   20:47   BAKAN MUŞ: GÜRBULAK GÜMRÜK KAPISI`NDA, BİRİ 1 TON 18 KİLO, DİĞERİ 622 KİLO OLMAK ÜZERE SIVI METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ   20:33   TİP ÜYELERİNDEN HİRANUR VAKFI ÖNÜNDE PROTESTO: “MEMLEKETİMİZİ TARİKAT CEHENNEMİNE ÇEVİRENLER, BU İNSANLIK DIŞI OLAYA ORTAKTIR”   20:25   EGM: ÖZTÜRK YILMAZ`A BIÇAKLI SALDIRIDA BULUNAN SERHAT K. BOLU`DA YAKALANDI   20:12   BAKAN DÖNMEZ: MADENCİLERİMİZİN YAKINLARINA AYLIK BAĞLANACAK VE KAMUDA İSTİHDAM OLANAĞI SAĞLANACAK   19:35   YILDIRIM KAYA`DAN TARİKAT LİDERİ GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE TEPKİ: “SAVCILIĞIN 27 YIL HAPİSLE CEZALANDIRMA TALEBİ VAR, AMA TUTUKLAMA YOK. NEDEN YOK? BU ANLAYIŞIN KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”  
 
     
   

ARTVİN`DE, BELEDİYE ŞİRKETİ İŞÇİLERİ, İKTİDARDAN KADRO HAKLARINI TALEP ETTİ: “AYRIMCILIK SON BULSUN, HAKLARIMIZ VERİLSİN. KISMİ DÜZENLEMELERDE BELEDİYE İŞÇİSİNİN ADI BİLE GEÇMİYOR”


Artvin Belediyesi`nin iştirak şirketlerinde çalışan işçiler, belediye önünde yaptıkları açıklamada, kadro haklarını talep etti. DİSK Genel-İş işleri temsilcisi Yeşim Sancal, “Gerçek kadro istiyoruz. Belediye işçisi kamu işçisidir. Ayrımcılık son bulsun, haklarımız verilsin. Siyasal iktidar tarafından çalışanlara yönelik yapılan ya da yapılmasına çalışılan kısmi düzenlemelerde belediye işçisinin adı bile ne yazık ki geçmiyor” dedi.

 

Tarih : 24 Eylül 2022 Cumartesi 14:28   Okunma : 187

UĞUR İSTANBULLU

Artvin Belediyesi`nin iştirak şirketlerinde çalışan işçiler, belediye önünde yaptıkları açıklamada, kadro haklarını talep etti. DİSK Genel-İş işleri temsilcisi Yeşim Sancal, “Gerçek kadro istiyoruz. Belediye işçisi kamu işçisidir. Ayrımcılık son bulsun, haklarımız verilsin. Siyasal iktidar tarafından çalışanlara yönelik yapılan ya da yapılmasına çalışılan kısmi düzenlemelerde belediye işçisinin adı bile ne yazık ki geçmiyor” dedi.

Artvin Belediyesi`nin iştirak şirketlerinde çalışan işçiler, belediye önünde toplanarak, kadro haklarını talep etti. İşçiler adına açıklamayı, DİSK Genel- İş Artvin Belediyesi işyeri temsilcisi Yeşim Sancal yaptı. Sancal, şunları söyledi:

“Belediye şirket işçileri, kamu işçisidir. Kadro istiyoruz. Genel İş, belediyeye işçilerin hakları için inatla ve yılmadan mücadele etmeye, ülkemiz ve geleceğimiz için emek ve demokrasi talebini ısrarla ve kararlılıkla sürdürmeye işçi sınıfının hakları ve özgürlükleri için örgütlenmeye ve güçlenmeye devam ediyor.

Gelir eşitsizliği yüksek enflasyon, fahiş faturalar açlık sınırının altındaki ücretler ve işçilerin geçinmesi ve insanca yaşamasını olanaksız hale getiren ağır koşullar yaratmıştır. Bu koşullar altında ayrımcılık güvencesizlik ve eşitsizlik yayılmaya devam ediyor. Belediye şirket işçileri de uzun zamandan beri büyük bir eşitsizlik ve ayrımcılığa maruz bırakılıyor. İşçiler için bu ayrımcılığın, eşitsizliğin ve adaletsizliğin adı kadro aldatmacasıdır.

"HAKLAR TOPLU OLARAK İYİLEŞTİRİLMELİ"

Sendikamız söz konusu ayrımcılık ve adaletsizliğe karşı belediye işçileri de kamu işçisidir diyerek eylemler basın açıklamaları yaptı. Her eylemimizde ve basın açıklamamızda gerçek kadro istiyoruz. Belediye işçisi kamu işçisidir. Ayrımcılık son bulsun haklarımız verilsin dedik. Belediye işçisi bugün birçok açıdan ayrımcılıkla karşı karşıyadır. Siyasal iktidar tarafından çalışanlara yönelik yapılan ya da yapılması çalışılan kısmi düzenlemelerde Belediye işçisinin adı bile ne yazık ki geçmiyor. Kamu işçileri ve kamu çalışanlarına yönelik yapılan düzenlemelerde belediye işçileri yararlanamıyor ve düzenlemelerin dışında tutuluyor. Kamu hizmetleri bir bütün olup merkezi ya da yerel ayrım olmaksızın kamu çalışanları işçi memur eliyle yürütülüyor. Kamu çalışanlarının memur ayrımı yapmaksızın merkezi ya da yerel hakları iyileşecekse toplu olarak iyileştirilmelidir. Belediye şirket işçilerinin ilave tediye hakkı derhal tanımlanmalıdır, Belediye şirket işçilerine kadro hakkı derhal tanımlanmalıdır."

"HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ"

DİSK Genel İş sendikası Karadeniz Bölge temsilcisi Selim Bilgin ise şunları söyledi:

"Belediye işçileri olarak Türkiye`nin dört bir yanında hakkımızı istiyoruz ve bunu da sonuna kadar mücadelesini vereceğiz İnanıyorum ki yakın bir zamanda bu da gerçekleştirilecektir. Bunu nasıl yapacağız hep beraber dayanışma içerisinde olarak birlik içinde olarak yapacağız. CHP İlçe Başkanı kardeşimize ve il başkanımıza Ahmet ağabeyimize ve aynı zamanda her zaman işçinin yanında ve arkasında duran Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin`in katılımları için çok teşekkür ediyorum."

 

 

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA