8 Aralık 2022 Perşembe


01:51   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU: “SURİYE`DE MEŞRU YÖNETİMLE TEMAS SAĞLAMAYA YÖNELİK RESMÎ YAZIMIZI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NA ULAŞTIRDIK”   01:45   DAVUTOĞLU: 6 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL DÜRTÜYLE YAKLAŞMAK AĞIR BİR İNSANLIK SUÇUDUR. BU KONU DERHAL AYDINLATILMALI, BU SUÇA ORTAK OLAN SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR   01:41   KILIÇDAROĞLU: 6 YAŞINDA ÇOCUK! BUNU YAPAN, BUNA GÖZ YUMAN, BUNUN SİSTEMİNİ KURAN ŞEREFSİZDİR VE HAYSİYETSİZDİR! ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ MUAMELESİ DE GÖRECEKTİR! HAK ETTİĞİNİZİ BULACAKSINIZ   01:06    TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2022 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI   23:41   TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI    23:40   ÖMER ÇELİK: BİR ÇOCUĞUN 6 YAŞINDAYKEN CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. ÇOCUKLARIN İSTİSMARINI LANETLİYORUZ   23:25   ÖZTÜRK YILMAZ`A YÖNELİK BIÇAKLI SALDIRININ ŞÜPHELİSİ SERHAT K., ANKARA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ   23:21   BAŞKAN GÜLTAK, AKDENİZ’DEKİ SPOR YATIRIMLARINI TÜFAD’A ANLATTI   22:40   BABACAN: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İSTİSMAR ETMEK ALÇAKLIKTIR, ZULÜMDÜR. BUNUN ADI AÇIKÇA TECAVÜZDÜR   22:38   İYİ PARTİ: ZAMPİYONU İYİ OYUNUN DEĞİL 3 HARFLİ KÖTÜ YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ BU KEPAZE LİGİ SONLANDIRMAYA ÇOK AZ KALDI   22:25   BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ   22:05   AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR   21:59   ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR   21:36   AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, HİRANUR VAKFI`NIN KURUCUSU YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE İLİŞKİN DAVAYA MÜDAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI   21:17   ENGİN ALTAY`DAN BAKAN KURUM`A: “BİZ, SİZİN GİBİ AMERİKA`DAN EMİR ALMIYORUZ, AMERİKA`YA SECDE ETMİYORUZ”   20:47   BAKAN MUŞ: GÜRBULAK GÜMRÜK KAPISI`NDA, BİRİ 1 TON 18 KİLO, DİĞERİ 622 KİLO OLMAK ÜZERE SIVI METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ   20:33   TİP ÜYELERİNDEN HİRANUR VAKFI ÖNÜNDE PROTESTO: “MEMLEKETİMİZİ TARİKAT CEHENNEMİNE ÇEVİRENLER, BU İNSANLIK DIŞI OLAYA ORTAKTIR”   20:25   EGM: ÖZTÜRK YILMAZ`A BIÇAKLI SALDIRIDA BULUNAN SERHAT K. BOLU`DA YAKALANDI   20:12   BAKAN DÖNMEZ: MADENCİLERİMİZİN YAKINLARINA AYLIK BAĞLANACAK VE KAMUDA İSTİHDAM OLANAĞI SAĞLANACAK   19:35   YILDIRIM KAYA`DAN TARİKAT LİDERİ GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE TEPKİ: “SAVCILIĞIN 27 YIL HAPİSLE CEZALANDIRMA TALEBİ VAR, AMA TUTUKLAMA YOK. NEDEN YOK? BU ANLAYIŞIN KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”  
 
     
   

KILIÇDAROĞLU İZMİR`DE, AKPM MİLLETVEKİLLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ… SELİN SAYEK BÖKE: ‘BU BULUŞMA, KILIÇDAROĞLU`NUN ‘DÜNYANIN BÜTÜN DEMOKRATLARI BİRLEŞİN` ÇAĞRISININ YANKI BULDUĞUNU GÖSTERİYOR`


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seferihisar`da Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu (SOC) milletvekilleri ile bir araya geldi. Bu toplantıların Kılıçdaroğlu`nun “Dünyanın bütün demokratları birleşin” çağrısında ortaklaşıldığı için mümkün olduğunu dile getiren CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, “Bu çağrı belli ki bütün dünyada demokrasi arayışında olan ve güçlü bir sosyal devlet ihtiyacını hisseden herkesin ortak geleceğin inşasında, bir vizyonu birlikte oluşturma konusunda kararlılığı gösteriyor. Bu buluşma o çağrının hem yankı bulduğunu hem de bir ihtiyaç olduğunu da gösteriyor” dedi.

 

Tarih : 24 Eylül 2022 Cumartesi 12:30   Okunma : 723

Haber: TAMER ARDA ERŞİN / Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seferihisar`da Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu (SOC) milletvekilleri ile bir araya geldi. Bu toplantıların Kılıçdaroğlu`nun “Dünyanın bütün demokratları birleşin” çağrısında ortaklaşıldığı için mümkün olduğunu dile getiren CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, “Bu çağrı belli ki bütün dünyada demokrasi arayışında olan ve güçlü bir sosyal devlet ihtiyacını hisseden herkesin ortak geleceğin inşasında, bir vizyonu birlikte oluşturma konusunda kararlılığı gösteriyor. Bu buluşma o çağrının hem yankı bulduğunu hem de bir ihtiyaç olduğunu da gösteriyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu tarafından düzenlenen 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için bulunduğu İzmir`de; AKPM Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu milletvekilleri ile bir araya geldi.

Görüşmeye; AKPM Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grup Başkanvekili, AKPM Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi Başkanı Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ve CHP PM üyesi Yunus Emre katıldı.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, görüşmeyi ANKA Haber Ajansı`na değerlendirdi.

AKPM Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi`nin üç gündür İzmir`de toplantı yaptığını belirten Böke, şunları söyledi:

“Tüm dünyanın yaşıyor olduğu ve Türkiye`nin de derinden hissediyor olduğu ekonomik buhranın, yoksullaşmanın, hayat pahalılığının, güvencesiz çalışma ortamlarının nasıl düzeltileceğine dair ortaya konulacak olan politikaları tartıştık, parlamenterler olarak. 25 ülkeden 50`ye yakın milletvekili buradaydı. Tüm Avrupalı vekiller olarak bizler emeğin hakkının nasıl korunacağını, moto-kuryelerin ölmeden nasıl çalışacağını, kadınların evde üretim yaparak ekonomiye katılırken nasıl güvenceli hale geleceğini, asbest gemilerine hep birlikte dünya olarak nasıl karşı koyacağımızı; dolayısıyla vatandaşın hayatını nasıl iyileştireceğimizi tartıştık. Bu tartışmaların Türkiye`de ve İzmir`de olmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Türkiye 1949`da kurulan Avrupa Konseyi`nin kurucu üyelerinden biri ve 73 yıldır etkin bir üyesi, Konsey`in. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi`nin Avrupalı üyelerinin öncü ülke olarak Türkiye`de demokrasi, hukukun üstünlüğü, sosyal ve çevre haklarını konuşmuş olmasının Türkiye`nin ikinci yüzyılındaki mirasını geleceğe taşıma iradesini çok somutladığı kanaatindeyim.

Bu komisyonun Türkiye`deki ilk toplantısı. Bu komisyona başkanlık yapan ilk Türkiye Cumhuriyeti temsilcisiyim, ben. Her milletvekilinin başkanlık yaptığı komisyon toplantılarını kendi ülkesinde yapma imkânı var. Ben başkanlığa seçildiğim ocak ayında, ilk yaptığım teklif; eylül ayında İzmir`de toplantılarımızı yapmak olmuştu. Bunun kabul görmüş olması ve TBMM ev sahipliğinde, benim başkanlığını yaptığım komisyonun İzmir`de Türkiye`de toplanması da başkanlık görevini üstlenmem sayesinde oldu. Türkiye ve İzmir adına çok onur ve gurur duyuyorum.”

Böke, Kılıçdaroğlu`nun misafir AKPM milletvekilleri ile toplantısına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“CHP; Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu`nun kalıcı üyesi. Ben de bu grubun başkan vekilliği görevini yapıyorum. Sosyal demokrat siyaset, sosyal demokrat gelecek, bugün yıkım yaratmış olan neoliberal düzen karşısında sosyal hakları koruyan, insan haklarını merkezine alan, demokrasiyi güçlendiren bu ortak geleceğin nasıl kurulacağına dair büyük bir irade ve siyasi vizyon tartışıldı. Türkiye; CHP ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde bütün dünyaya örnek olacak bir siyaset yürütüyor. Demokrasinin yıkıldığı, otoriterliğin çok yerleştiği, hakların yok sayıldığı bir düzende, demokratik biçimde demokrasi mücadelesi veriyor olmamızın önemini bir kez daha paylaşma imkânımız oldu. Bütün dünya; demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü var etmek için bir mücadele veriyor.”

Kılıçdaroğlu`nun daha önce yaptığı “Dünyanın bütün demokratları birleşin” çağrısının anımsatılması üzerine de Böke, “Zaten bu çağrı duyulduğu için ve bu çağrıda ortaklaşıldığı için bu toplantılar mümkün oldu. Bu çağrı belli ki bütün dünyada demokrasi arayışında olan ve bu demokrasinin içinde güçlü bir sosyal devlet ihtiyacını hisseden herkesin ortak geleceğin inşasında, bir vizyonu birlikte oluşturma konusunda kararlılığını gösteriyor. Bu buluşma o çağrının hem yankı bulduğunu, hem de bir ihtiyaç olduğunu da gösteriyor” dedi.

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA