4 Şubat 2023 Cumartesi


15:43   5. YÖRÜK ÇALIŞTAYI`NDA MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL`DAN LİYAKAT VURGUSU   13:52   ÇİFTÇİLER MERA ALANLARINI GERİ İSTİYOR… GAYTANCIOĞLU: “HİÇBİR TESİS, İŞLETME; KAMU YARARI DA OLSA YAPILAMAZ”   13:45   ABD HAZİNE MÜSTEŞARI NELSON: “TÜRK İŞLETMELERİ YAPTIRIM UYGULANAN RUS KURULUŞLARIYLA İŞ YAPARAK YAPTIRIM RİSKİ İLE KARŞI KARŞIYA KALABİLİR”   13:42   ÖMER FETHİ GÜRER: ŞEKER FABRİKALARI KAMUDA OLSAYDI ŞEKER 15 LİRANIN ÜZERİNE ÇIKMAZDI   13:41   SOYER: “KENDİ KENDİMİZİ ZEHİRLEMEDİĞİMİZ BİR DÜNYA İÇİN MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”   13:30   İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ`NÜN, AYNI GÜN YARIM SAAT ARAYLA AÇTIĞI ÜÇ AYRI İHALEYİ TEK ŞİRKET KAZANDI   13:03   THY, OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE YARIN VE PAZARTESİ GÜNLERİ İÇİN PLANLANAN 238 SEFERİ İPTAL ETTİ   12:49   LEVENT GÖK`TEN VAHİT KİRİŞCİ`YE: “ÇOK SAYIDA ELEŞTİRİYE KONU OLAN AVM İÇERİSİNDEKİ VAHŞİ HAYVAN VİTRİNİNE İLİŞKİN ŞİMDİYE KADAR HERHANGİ BİR DENETİM VEYA UYGULAMA YAPILMAMASININ SEBEPLERİNİ AÇIKLAR MISINIZ?”   12:32   BÜMED, YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARINA UYMAYAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU   12:25   TÜRK TORAKS DERNEĞİ: AKCİĞER KANSERİNDE, ERKEN TANI KONULDUĞUNDA VE UYGUN ŞEKİLDE TEDAVİ EDİLDİĞİNDE TAMAMEN İYİLEŞME SAĞLANABİLİR   12:21   AMASYA ÇAMBÜKÜ`NDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PLANINA KARŞI DİRENEN KADINLAR, MAHKEMENİN DURDURMA KARARININ ARDINDAN MERA ALANLARINA MEYVE FİDAN DİKTİ   12:11   OSMANİYELİ TATLICI: "MÜŞTERİ SAYISI AYNI, GELEN MÜŞTERİ AYNI, KAZANÇ AZ"   11:51   ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ`NDEN “TÜİK RAKAMLARI” AÇIKLAMASI: “RAKAMLARIN DÜŞÜK GÖSTERİLDİĞİNİN TESPİTİ HALİNDE, ENFLASYON YENİDEN HESAPLANMALI... FARK TUTARLARININ SORUMLULARDAN TAHSİLİ İÇİN İŞLEMLER YERİNE GETİRİLMELİ”   11:27   CHP`Lİ BÜLBÜL, ERDOĞAN`IN AYDIN MİTİNGİ ÖNCESİNDE MEYDANA ASILAN VE MİLLET İTTİFAKI`NI HEDEF GÖSTEREN PANKARTA TEPKİ GÖSTERDİ: “MİLLET İTTİFAKI`NIN GENEL BAŞKANLARI TERÖRİZMLE SUÇLANAMAZ, BU BİR SUÇTUR”   11:07   İZMİR TABİP ODASI BAŞKANI KAYNAK, İZMİR ŞEHİR HASTANESİ`NİN AÇILIŞININ BİR KEZ DAHA ERTELENMESİNİ DEĞERLENDİRDİ: “AÇILIŞ TÖRENİ YAPILMASI TÜMÜYLE İKTİDARIN SAĞLIK SİSTEMİNE BİR OY DERLEME ENSTRÜMANI OLARAK BAKMASIYLA İLİNTİLİ”   11:01   TAŞCIER: “AFAD`DA BİR USULSÜZLÜK DÜZENİ VARDIR VE ERDOĞAN DA BU KURUMUN BÜTÇESİNİ İKİNCİ ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİ OLARAK KULLANMAKTADIR”   06:19   BAŞKAN SEÇER: “GÜÇLÜ BİR BELEDİYENİN GÜÇLÜ BİR SULAR İDARESİ OLUR”   01:20   BM TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİNE SEDAT ÖNAL ATANDI   21:20   İMAMOĞLU EYNESİL`DE YURTTAŞLARA SESLENDİ: "İNŞALLAH MİLLETÇE, HAK ETTİĞİMİZ YÖNETİM ANLAYIŞINI BU MAYISTA HEP BİRLİKTE YAKALAYACAĞIZ"   20:08   ONUR YASER CAN DAVASI... KARDEŞİ EZGİ SEVGİ CAN: "BUNLAR POLİS FALAN DEĞİL, BUNLAR SUÇ ÖRGÜTÜ"  
 
     
   

ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu`nda, İsmailağa Cemaati`ne bağlı Hiranur Vakfı`nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel`in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine` ilişkin, "Pazartesi günü, Türkiye`yi ürperten bir olay yaşandı. 85 milyonun kanını donduran bir olay yaşandı, 6 yaşındaki bir çocuğumuz ile ilgili deyip, burada gerisini bile söylemeyi bile zül sayarım. 25 dakika önce Aile Bakanlığı, bu konuda 3 gün sonra, ‘Davaya müdahil olacağız` diye bir açıklama ile yetindi. Bu, kabul edilebilir değil. Bu 6 yaşındaki çocuğumuza yapılan bir sapkınlıktır, ama ilgili bakanın sessizliği bir felakettir" dedi.

 

Tarih : 7 Aralık 2022 Çarşamba 21:59   Okunma : 286

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu`nda, İsmailağa Cemaati`ne bağlı Hiranur Vakfı`nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel`in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine` ilişkin, "Pazartesi günü, Türkiye`yi ürperten bir olay yaşandı. 85 milyonun kanını donduran bir olay yaşandı, 6 yaşındaki bir çocuğumuz ile ilgili deyip, burada gerisini bile söylemeyi bile zül sayarım. 25 dakika önce Aile Bakanlığı, bu konuda 3 gün sonra, ‘Davaya müdahil olacağız` diye bir açıklama ile yetindi. Bu, kabul edilebilir değil. Bu 6 yaşındaki çocuğumuza yapılan bir sapkınlıktır, ama ilgili bakanın sessizliği bir felakettir" dedi.

TBMM Genel Kurulu`nda bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vekillerden gelen soruları yanıtladı. 

Ardından parti gruplarına söz verildi. İlk sözü, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay aldı.  

BUGÜNKÜ ÜÇ SAYIN BAKANI TEBRİK EDİYORUM”

Engin Altay, “Bugünkü üç sayın bakanı tebrik ediyorum. Şunun için. İki sebepten tebrik edeceğim. Birincisi; AK Parti Grubu`ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay`ın aldığı alkışın 10 katını aldılar. Sizleri tebrik ediyorum. İkincisi de TBMM`ye, yasama organına tutumlarında genel olarak, Çevre Bakanı`mızın biraz polemik hevesini de anlayışla karşılıyorum ama elbette siyaset münakaşa, müzakere işidir. Kimi bakanların geçmişte yaptığı ve önümüzdeki günlerde yapacağı saygısızlıkları öngördüğümüzde, TBMM`ye yönelik tutumlarını da takdirle karşılıyorum” diyerek Bakan Kurum, Bakan Dönmez ve Bakan Muş`u kutladı.

“BU 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR”

Altay, “Meclis olarak, bir şeyi göz ardı ediyoruz bugün. Pazartesi günü, Türkiye`yi ürperten bir olay yaşandı. 85 milyonun kanını donduran bir olay yaşandı, 6 yaşındaki bir çocuğumuz ile ilgili deyip, burada gerisini bile söylemeyi bile zül sayarım. 25 dakika önce Aile Bakanlığı, bu konuda 3 gün sonra, ‘Davaya müdahil olacağız` diye bir açıklama ile yetindi. Bu, kabul edilebilir değil. Bu 6 yaşındaki çocuğumuza yapılan bir sapkınlıktır, ama ilgili bakanın sessizliği bir felakettir” diyerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık`ı eleştirdi.

“AKBELEN ORMANLARINI KATLEDİYORSUNUZ. ERGENE KANGRENİNİ 25 YILDIR ÇÖZMEDİNİZ”

Altay, Bakan Kurum`a, “Kazdağları`nda elinize yüzünüze bulaştırdınız. Afrin, Elbistan zehir soluyor. Akbelen ormanlarını katlediyorsunuz. Ergene kangrenini 25 yıldır çözmediniz. En sonra Kapadokya`da peribacasının üstüne otel dikmek, elinize yüzüne bulaştırmaktır. Bunun da altını çiziyorum. Afet olmayan yerlerde afet olmuş gibi 21-b`den ihale yapmak da ele yüze bulaştırmaktır” eleştirisini yaptı.

“SAYIN BAKAN, İTÜ`NÜN RAPORU NEREDE? BEN MÜŞTEKİYİM”

Bakan Fatih Dönmez`e seslenen Altay, “Sayın Bakan, İTÜ`nün raporu nerede? Ben müştekiyim. Sabahın köründe kalkıyoruz, hava karanlık. Sabah okulların hepsinde elektrik tüketiliyor zaten. Sabah tüketileceğine akşam tüketilir. İTÜ`nün raporunu koymanız lazım samimiyetle. Yaz saati uygulamasını söylüyorum. Avrupa Konseyi, tavsiye karar almış. Hiçbir Avrupa ülkesi uymuyor, Türkiye`ye tavsiye ediyor. Bunu da anlamak mümkün değil” dedi.

“3 YILDA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARINI 5 METREKAREDEN 7,73 METREKAREYE ÇIKARAN İBB BAŞKANI`MIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Engin Altay, CHP`li belediye başkanlarının çalışmalarına ilişkin Bakan Kurum`a şunları söyledi:

“Bizim belediye başkanlarımızın, sizin 25 yılınız ile bizim 3 buçuk yılımızı mukayese etmeniz çok güzel. Bizim hoşumuza gidiyor. Çünkü sizin 25 yılda yapabildiklerinizden fazlasını yaptı belediye başkanlarımız. Örnek vereceğim, merak etmeyin. Sayın Bakan (Bakan Kurum) soru da sordu, ‘Ne kadar yeşil alan kazandırdı` diye. Ama bir şey söyleyeyim. Üç büyükşehri söyleyeyim. İkisi, sizin 25 yıllık enkazınızı temizlemek ile uğraşıyor. Birisi de güzelliğine güzellik katıyor. Somuta geliyorum; Sayın Bakan, bakanlığınızdaki en güvendiğiniz kadronuzdan birini, sizin başarınıza kendini adamış kadronuzdan birini görevlendiriniz. Ben de bir milletvekili arkadaşımı görevlendireceğim. Şunu beraber incelesinler. İstanbul`da 2019`dan bu yana kadar 6 milyon 347 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırıldı. Sizin kadronuzdaki biri gelip ölçecek. 3 yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5 metrekareden 7,73 metrekareye çıkaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı`mıza (Ekrem İmamoğlu) burada teşekkür ediyorum.”


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA