14:34   KENTIN MERKEZINDE MıSıR ÜRETIMINE BAŞLADıLAR   14:32   YEŞILBOĞAZ: “BÖLÜNMEYE VE KARMAŞAYA NEDEN OLACAK”   14:29   BAŞKAN SEÇER, TRT ÇUKUROVA RADYOSU’NDA YENI NORMALLEŞME SÜRECI İLE İLGILI DEĞERLENDIRMELERDE BULUNDU   14:26   BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, “KADıN LIDERLER COVıD 19’A KARŞı GÜÇLERINI BIRLEŞTIRIYOR” TOPLANTıSıNA KATıLDı   14:24   BÜYÜKŞEHIR’DEN 5 HAZIRAN ÇEVRE GÜNܒNDE ÇEVRE İÇIN FARKıNDALıK ETKINLIĞI   14:22   BAŞKAN SEÇER, STK’LAR, MESLEK ODALARı VE SENDIKA TEMSILCILERI İLE BIR ARAYA GELDI   14:18   ZIRAAT MÜHENDISLERI ODASı MERSIN ŞUBESI’NDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJı   14:17   AKDENIZ’DE KORONAVIRÜS SALGıNıNA KARŞı 6 BINI AŞKıN NOKTA İLAÇLANDı   09:05   BAŞKAN GÜLTAK, CARETTALAR İÇIN YAŞAM NÖBETI TUTTU   07:30   AKİB’DEN MAYıSTA 650,7 MILYON DOLAR İHRACAT    06:37   BAŞKAN TOLLU,MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı VAHAP SEÇER’I AĞıRLADı   09:32   TARSUS BELEDIYESI’NDEN KAHVECILER VE EĞLENCE YERLERI ODASı’NA MASKE ILE DEZENFEKTAN DESTEĞI   21:35   BAŞKAN SEÇER, ATATÜRK CADDESI VE SILIFKE CADDESI ESNAFıNı DOLAŞTı   13:03   MERSIN ERDEMLI’DE LIMON FIDANLARı SATıŞı ARTTı   13:01   EVIN BANYOSUNDA KENEVIR YETIŞTIRMIŞLER   13:01   ESKI SAĞLıK OCAĞı OBRUK PEYNIRI ÜRETIM TESISINE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ   12:57   YENIŞEHIR YAŞAM MERKEZI’NDE SONA DOĞRU   12:54   BAŞKAN TOLLU ‘MERSIN TURIZMINDE YENI YARıN’ı DEĞERLENDIRDI   12:53   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   12:51   HIZMET KERVANı ŞAHNA’DA  
 
     
 
 


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2024 Dönemi Stratejik Planı’nı oluşturmak amacıyla düzenlenmeye devam ettiği çalıştaylardan bir tanesi olan ‘Gençlik Çalıştayı’na katıldı ve genç beyinler ile bir araya geldi.

 

Tarih : 18 Eylül 2019 Çarşamba 18:28   Okunma : 208

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık Stratejik Plan çalışmaları kapsamında düzenlenen Gençlik Çalıştayı’nda gençler ile bir araya geldi.

Çalıştayda Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini anlatıp, gençlerin kendilerinden beklentilerini ve fikirlerini dinleyen Seçer, en büyük arzularının, Mersin’i herkes için daha çağdaş ve kalkınmış bir kent haline getirmek olduğundan söz etti.

Macit Özcan Spor Tesisleri’nde düzenlenen çalıştayda, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik faaliyetlerinin, mevcut durum tespitinin ve geniş kitlelere ulaşabilecek gençlik projelerinin hayata geçirilebilmesine ölçü olabilecek verilerin elde edilmesi ve gençlerin yerel yönetimlerden beklentilerini belirleyebilmek hedeflendi. Gençlik Çalıştayı’nda, ‘Spor’, ‘Eğitim’, ‘Kültür ve Sanat’, ‘Madde Bağımlılığı’ ve ‘İnovasyon’ gibi konular ele alındı ve çözüm önerileri sunuldu.

“BİZ BU ÇALIŞTAYLARI YÖNETİM ANLAYIŞIMIZA KILAVUZLUK ETSİN DİYE YAPIYORUZ”

Gençlik Çalıştayı’nı gerçekleştirme nedenlerini gençlerle paylaşan Başkan Seçer, “Biz bu çalıştayı iki nedenle yaptık. Birincisi katılımcı demokrasi gereği toplumun sesine kulak vermeniz gerekiyor. Demokrasiyi kağıt üzerinde değil, fiiliyatta gerçekleştirelim istedik. İkincisi bu yaşıma kadar dinlemeye çok önem verdim. Mutlaka sizden farklı bir düşünce ortaya koyacak olan vardır. Bu çalışma sistemimiz devam edecek. Bizim yaptığımız çalıştaylar Stratejik Plan çerçevesinde yapıldı. Bunları gerçekten şekil şartını yerine getirmek için yapmadık. Edinimleri alıyoruz,  Stratejik Plan içerisine koyuyoruz. Biz bu çalıştayları yönetim anlayışımıza kılavuzluk etsin diye yapıyoruz. Her şeyi biz bilemeyiz. Biz paylaşmak, bazı değerlerde ortaklaşmak, beraber acı çekmek, sevinmek, beraber koşmak zorundayız” dedi.

Çalıştaya her siyasi görüşten insanların gelmesini istediklerini ve herkesi davet ettiklerini ifade eden Seçer, “Çalıştaya, her siyasi görüşten insanları çağıralım istedim. Çağırırken nezaketli bir ortam olacağının, herkesin düşüncelerini söyleyeceğinin güvenini verelim istedim. Orada birbirimizi incitecek, rencide edecek, mensup olduğumuz dünya görüşüne saldırı niteliğinde bir konuşma olmayacak diye garanti verelim istedim” şeklinde konuştu.

“SİZİN TALEPLERİNİZDEN YENİ PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Çalıştaydan çıkacak rapor ışığında, gençlerin fikirleri üzerinden yeni projeler üreteceklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Gençlik bizim için önemli. Sizin talepleriniz, görüşleriniz bu çalıştaydan sonra rapor haline getirilecek ve biz onlardan yeni projeler üreteceğiz. Biz belediye olarak gençliğe ve eğitime çok ayrı bir yer ayırdık. Bütçeyi, anlayışı, mesaiyi ona göre ayırıyoruz” diye belirtti.

“Yaptığım iş popülist bir iş değil”

“Öğrenci kitlesi fiyat düzenlemesinin dışında tutulacak”

Göreve gelir gelmez öğrenciler için ulaşımda indirim yapan Başkan Seçer, toplu taşımada yeni ücretlendirmeler yaparken öğrenci kitlesini bunun dışında tutacaklarını sözlerine ekledi ve “Koşullara göre elbette fiyat düzenlemesi yapacağız ama öğrenci kitlesini bundan ayrı tutacağız. Öğrenciler mümkün olduğunca sembolik fiyatlarla toplu taşıma araçlarını kullanacak. 1 TL’yi değiştirme fikrinde değilim. Yaptığım iş popülist bir iş değil. Bunun mali bedelini biz karşılayacağız” diye belirtti.

“DAR GELİRLİ AİLELERİN ÇOCUKLARININ EĞİTİME ERİŞİMİNİ ÖNCELİYORUZ”

“KIZ ÇOCUKLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPMAK İSTİYORUZ”

Başkan Seçer, hayata geçirmeyi planladıkları kız öğrenci yurtları için yeni bir adım daha attıklarını belirtti. Seçer, “Dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitime erişimini önceliyoruz. Yani fırsat eşitliği istiyoruz. Dar gelirli ailelerin yaşadığı bölgelerde bunu başlatıyoruz. Merkezde belediyemize ait bir binamız var.  Dün bana aktarıldı ve karar verdik. Bu binayı da kız yurdu olarak düzenlemek istiyoruz. Önceliği kız çocuklarımıza vermek istiyoruz, onlara pozitif bir ayrımcılık olsun istiyoruz. Erkek çocukları bir şekilde başının çaresine bakabiliyor, bir şekilde kalacak yer buluyor ama kız çocuğu için durum daha farklı. Önceliği kız çocuklarımıza veriyoruz” ifadelerine yer verdi. 

“MEVCUT STATÜKOYA HER ZAMAN KARŞI BİR ADAMIM”

“BUGÜNÜN GENÇLERİ OLARAK YARININ YÖNETİCİLERİ OLACAKSINIZ”

Seçer, üniversite öğrencilerine eşitlik ve adalet duygusuyla, kimseyi ötekileştirmeden hizmet verdiklerini belirtti. Seçer, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Ramazan ayı boyunca öğrencilere iftar verdik. Ben itikat edenin etmeyene, etmeyenin de edene saygı duymasını isterim. Demokrasi budur. Demokrasi sizin gibi düşünmeyeni hor görme rejimi değildir. Ben sosyal demokrat, çağdaş, dönüşümcü, devrimci bir adamım. Durağan bir zihniyet yapısına sahip değilim. Siyasi jargonda bunun adı devrimcilik. Mevcut statükoya her zaman karşı bir adamım. Belediyeler sosyal yardımlar ve faaliyetler için var. Sizin paranız size dağılacak. Bugünün gençleri olarak yarının yöneticileri olacaksınız. Daima vizyonel bakın. Size sunulan ufak tefek hizmetler için birilerine biat etmeyin.”

“MERSİN, BENİM DERİN BİR AŞKLA SEVDİĞİM BİR KENT”

Mersin’i genç, yaşlı herkesin mutlu olduğu, çağdaş, kalkınmış bir kent yapma arzusunda olduklarını sözlerine ekleyerek konuşmasını sonlandıran Seçer, “Mersin, benim derin bir aşkla sevdiğim bir kent. Beş aylık görev süremiz boyunca süratle yapılabilecek her şeyi yaptım. Mevcut koşulların altında yapılabilecek her şeyi yaptım. Kısa sürede önemli kararlar alıp uygulamaya koyduk. Bunlar yapacaklarımızın % 1’i bile değil. Çok daha büyük projeleri, yatırımları hak eden bir kent var. Kadına, gence, yaşlıya, canlıya, cansıza herkese dokunacağız. Burayı daha çağdaş, kalkınmış bir kent yapma arzumuz var. Herkes huzurlu olsun. Herkes gülsün. Herkes kendini güven içerisinde hissetsin” diye belirtti.

SEÇER, GENÇLERE YÖNELİK HİZMETLERİ ANLATTI

Başkan Seçer, konuşmasına ek olarak, üniversite öğrencilerine yönelik öğrenim yardımlarını, 8 ayrı merkezde yaklaşık 4 bin öğrenciye verilecek olan üniversiteye hazırlık kursunu, özellikle kırsalda başlatılacak olan ve yakın zamanda Gülnar’da açılacak kız öğrenci yurdunu anlatarak, eğitimde fırsat eşitliğini önemsediklerini vurguladı.

Mersin Üniversitesi çıkışındaki Çamaşır Cafe’nin ve üniversitenin giriş kapısındaki portatif mutfaklarda dağıtımı yapılacak plan çorba hizmetinin bilgisini veren Seçer, sahil boyunca kullanılabilen Wi-Fi hizmetinden bahsederek, bu hizmetin zamanla, özellikle kalabalık bölgelerde yaygınlaştırılacağını aktardı.

Kariyer Ofisi çalışmalarından ve belediye genelinde kadın çalışan istihdamına verdikleri önemden söz eden Seçer, 2 bin 500 öğrenciye uzmanlar tarafından verilen tercih ve danışmanlık hizmetini anlattı. Gündemlerinde olan Silikon Vadisi modelindeki İleri Teknoloji Ofisi’ni de dile getiren Seçer, Gençlik Merkezlerine ve sanata verdikleri önemden de bahsetti. 16 branşta hizmet veren bir kulüp kurduklarını ve amatör spora destek vermeyi hedeflediklerini aktaran Seçer, bu sayede Mersin’den her branşta Türkiye’ye, hatta dünyaya mal olmuş sporcular yetiştirmek için maddi-manevi her türlü altyapı desteğini vereceklerini ifade etti.
Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA