16:10   CUMHURBAŞKANı’NA HAKARETLE SUÇLANAN USTA SANATÇı GENCO ERKAL İFADE VERDI    15:54   TEPEBAŞıN’NDA KARAGÖZ İLE HACIVAT’ı ÇOCUKLAR YAŞATıYOR   15:39   23 NISAN COŞKUSU KAŞ VE DEMRE’YI SARDı   15:20   TÜRKIYE MÜTAHITLER BIRLIĞI: İNŞAATTA GIRDI MALIYET ATTı NAKIT AKıŞı SORUNLARı YAŞANıYOR   15:09   DILEK İMAMOĞLU: ÇOCUKLARıMıZıN VE BENIM SAĞLıK DURUMUM GAYET İYI   14:20   UCUZ RAMAZAN PIDESINE MERSINLILER’DEN BÜYÜK İLGI   14:05   AKDENIZ’IN 3 BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANı ORTAK YAYıNDA BULUŞTU   11:04   BAŞAKAN UYGUR İÇIN TAZIYELER...KıLıÇTAROĞLU MESAJ YAYıMLADı   10:42   BAKAN KOCA, VAKA HARITASıNı PAYLAŞTı: İSTANBUL, ANKARA VE İZMIR’DE ARTıŞ VAR   07:20   TORBALı BELEDIYE BAŞKANı İSMAIL UYGUR HAYATıNı KAYBETTI   16:17   TICARET BAKANLıĞı’NıN 2021’DE ESNAFA VAADI YINE ’’KREDI’’ OLDU   14:48   ADANA SEYHAN BELEDIYESI GÜNDÜZ GıDA KOLISI, SAHUR ÖNCESINDE KAHVALTıLıK KOLISI DAĞıTıYOR   14:28   ’’PANDEMIDE ESNAFıN KIRA PROBLEMINI ÇÖZECEK TEKLIF 10 AYDıR RAFTA’’   12:13   KıSıTLAMAYı İHLAL EDIP KUMAR OYNADıLAR 79 BİN LIRA CEZA YEDILER   12:04   CHP’LI AĞBABA’DAN İNSAN KAÇAKÇıLıĞı İDDILARı HAKKıNDA ARAŞTıRMA ÖNERGESI   11:35   ARı YETIŞTIRICISI: BU YıL BAL OLMAZSA AÇıM, BEN AÇSAM ÇOCUKLARıMDA AÇ.   11:22   ANNELERI TARAFıNDAN İSTENMEYEN BABUN VE SıRTLAN YAVRUSU MERSIN BÜYÜKŞEHIR’E EMANET   11:20   MESKİ’DEN TARSUS’A YATıRıM ATAĞı   11:09   KıLıÇDAROĞLU: O DOLAP KAPAKLARıNıN ARKASıNDA İÇ HUZUR VAR   01:27   BÜYÜKŞEHIR ERKEK BASKETBOL TAKıMı, ADıNı FINAL GRUBUNA YAZDıRDı  
 
     
 
 

Belediye Halkın Acil Sorunlarına Çözüm Getirecek 10 Tesisi Daha Hizmete Açıyor.


Başkan Bozdoğan “Halkın İhtiyaçlarına Yönelik Projeleri Birbir Hayata Geçirip, Kentin Her Noktasına Yeni Hizmetler Götürebilmek İçin Çalışmalar Yürütüyoruz”

 

Tarih : 25 Şubat 2021 Perşembe 10:29   Okunma : 216

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kırsal mahallelerde ve kent merkezinde gerçekleştirdiği projeler Tarsus halkının sosyal yaşam standardını yükseltiyor, yoksulların ekonomik şartlarının iyileştirilmesine katkı da bulunuyor. Tarsus Belediyesi’nin kırsal mahallelerde hizmete açtığı doktor odaları ve okuma salonları bu mahallelerdeki önemli eksiklikleri giderirken açtığı halk marketler hem küçük üreticiye, hem dar gelirliye derman oluyor. Küçük üretici ürününü değerinde satıyor, dar gelirli güvenilir ve sağlıklı gıdayı daha uygun fiyata alıyor.

Tarsus Belediyesi 2 günde 10 açılış yaparak yeni tesis ve sosyal mekanları Tarsusluların hizmetine sunacak. Hizmete açılacak tesisler arasında 3 kırsal mahalle doktor odası, 3 okuma salonu, 2 halk market, 1 sosyal tesis ve 1 taziye evi bulunuyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan 25 Şubat Perşembe ve 26 Şubat Cuma günü Çiçekli, Çukurbağ ve Hacıhamzalı kırsal mahallelerinde doktor muayene odalarını, Verimli, Barbaros ve Altaylılar mahallelerinde okuma salonlarını, Fahrettinpaşa ve Tekke mahallelerinde halk marketleri hizmete açacak. Bozdoğan ayrıca Ardıçlı (Kenzin) Mahallesi’nde yapılan sosyal tesis ile Akşemsettin Mahallesi’nde yapılan taziye evini de hizmete açacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kırsal mahallelerde ve kent merkezinde gerçekleştirdiği projeler Tarsus halkının sosyal yaşam standardını yükseltme amacı doğrultusunda yapıldı.

Bütün köylere yapılması planlanan doktor muayene odaları vatandaşların daha uygun ortamlarda muayene olmasına olanak sağlarken, her köy ve mahallede açılması planlanan okuma odaları da öğrencilere sessiz, temiz, güvenli bir ortamda ders çalışma imkanı veriyor. Mahalle sakinlerinin de okuma alışkanlığı kazanmasına katkı sağlıyor.

Tarsus Belediyesi’nin halk market projesi ise hem küçük üreticiye hem de kent merkezinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara derman oluyor. Başta süt üreticileri olmak üzere küçük üretici ürününü belediyeye değerinde satıyor, ödemesini peşin olarak alıyor. Dar gelirli vatandaşlar da halk marketin kadın kooperatifleri eliyle üretilen temiz, sağlıklı ve güvenilir gıda maddelerine oldukça ucuz fiyatlarla ulaşıyor.

Tarsus halkının ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçların öncelik sırasına göre projeleri tek tek hayata geçirdiklerini dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, hizmet üretmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti. Bozdoğan, kendi kendine yetebilen eksi ekonomiden artı ekonomiye geçen bir belediye olarak dur durak bilmeden yeni projelerle Tarsus’u daha modern bir kent haline getirene dek çalışmaları sürdüreceklerini söylerken, bu projeler için kafa yoran emek veren ve özverili şekilde çalışmalar yürüterek elini taşın altına koyan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun, her şey Tarsus ve Halkımız için dedi.
Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, BELEDİYE, HALKI, ACİL, SORUNLARINA, ÇÖZÜM, GETİRECEK, 10 TESİSİ, DAHA, HİZMETE, AÇIYOR.

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
altioksiyaset.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA