15:12   TARSUS’TA BAĞDAN 500 KILO ÜZÜM ÇALAN HıRSıZ YAKALANDı   15:10   MEÜ BISIKLET TOPLULUĞU, 8. BOLKARLAR BISIKLET ŞENLIĞI DÜZENLEDI   15:08   KAZAKISTAN SAĞLıK SEKTÖRÜ HEYETINDEN MERSIN’E ’SAĞLıK TURIZMI’ ZIYARETI   11:37   YENI İMAR YOLLARı VATANDAŞıN HIZMETINDE   11:34   YEŞILBOĞAZ: "KORKU, BIAT, İTAAT VARSA ADALET YOKTUR"   11:21   BAŞKAN SEÇER: “MERSIN’IN MERKEZINI CANLANDıRACAĞıZ”   11:19   GENÇLERE ÜNIVERSITE TERCIHLERINDE BÜYÜKŞEHIR DESTEĞI   11:18   BELEDIYE’DEN BASKETBOL KURSU   11:18   ELMANıN “KALBI” GÜLNAR’DA ÜRETICILERE EĞITIM   10:51   "DEMOKRATIK ÜLKELERDE GAZETECILIK SUÇ DEĞILDIR"   10:50   BAŞKAN DINÇER “ İCRA VE İHALE İLANLARıNıN YEREL BASıNDA YAYıNLANMASıNıN ÖNÜ TEKRAR AÇıLMALı”   17:08   CANAN KAFTANCıOĞLU: "SURIYELILERIN DÖNME YOLUNUN ÖNÜNÜ AÇMAK GEREKIYOR"   16:15   CHP’DEN MHP’YE: BU SÖZLER HAKKıNDA NE YORUM YAPACAKLAR?   15:32   BIR GECEDE TÜM ÇÖP KOVALARıNı ÇALDıLAR   15:31   BÜYÜKŞEHIR, ANAMUR MUZU İÇIN ORTAK ÇALıŞMA YAPACAK   13:48   BOZYAZı’DA DENIZE GIREN 62 YAŞıNDAKI ADAM BOĞULDU   13:43   KUYUMCULAR DÜĞÜN SEZONUNDAN UMDUĞUNU BULAMADı   13:41   SAHTE İÇKI NEDENIYLE HAYATıNı KAYBEDENLERIN SAYıSı 22’YE YÜKSELDI   13:27   ERDEMLI BELEDIYESI’DEN MUAY THAI EĞITIMI   13:21   MERSIN SAHILLERI ÜCRETSIZ VE KESINTISIZ İNTERNETLE BULUŞUYOR  
 
     
 
 
image

Okunma : 116  Tarih : 21.06.2019  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

SANA KIRGINIM KANKA

 Neredeyse herkese "17 yıl sonra böyle bir canlı yayının yapılması, demokrasimiz açısından çok yerinde olmuştur" dedirten açık oturumdan hemen sonra "İsmail Küçükkaya, yayından önce soruları Ekrem İmamoğlu'na vermek için bir otelde buluştu"" diyerek veya dedirterek, daha önce yaşadığımız sevinci gölgede bıraktık.
  Bu konudaki görüşümü soran arkadaşlarıma verdiğim yanıtı sizlerle de paylaşmak istiyorum: 
  "Bildiğiniz gibi ben, öğretmenim. Biraz ukalalık olacak ama üstelik birikimi yüksek ve mesleğinde çok başarılı olmuş bir öğretmenim.
  O nedenle ben, konusu eğitim-öğretim olan bir programa katılacak olsam, soruların bana önceden verilmesine gereksinim duymam. O konuda sorulan her soruya, doyurucu bir yanıt verebilecek kadar donanımlı bir eğitimciyim çünkü.
  Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Binali Yıldırım da, -canlı yayına- bilgi birikimlerine güvenerek çıktıklarına göre soruları önceden öğrenmeye gereksinim duymamışlardır bence.
  Kaldı ki, teknolojik bir çok olanağı kullanmak varken soruları alıp vermek için bir otel odasında mı görüşme yapılır arkadaş?"
  Ben böyle bir şeyin olduğuna inanmıyorum yani.
  İptal edilen seçimden önce, -pek çok yerde olduğu gibi- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimini sonucunu da, çok net bir şekilde tahmin etmiştim.
  Bu yüzden, bir çok insan "Yenilenen seçimin sonucu ne olur?" diye soruyor.
  31 Mart seçimlerinden önce "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminin sonucu, Mustafa Sarıgül'ün alacağı oya- dolayısıyla, Şişli ilçesi seçimine- bağlı. Sayın Mustafa Sarıgül belediye başkanı seçilirse Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Binali Yıldırım, seçilemezse Sayın Ekrem İmamoğlu olur." demiştim.
  23 Haziran seçimi için de "Sonucu, sandığa gidecek seçmen yüzdesi belirler. Katılım fazla olursa Ekrem İmamoğlu, az olursa Binali Yıldırım kazanır" diyorum.
  Ekrem İmamoğlu'nun kazanması, "çantada keklik" değil ve iktidara yakın araştırma şirketlerinin bile, Ekrem İmamoğlu'nu açık ara önde göstermesinin nedeni, tatil beldelerinde bulunan Millet İttifakı seçmeninin sandığa gitmemesini sağlamak içindir çünkü.
  Yeniden seçim ile ilgili olarak, Sayın Devlet Bahçeli "Ekrem İmamoğlu'ndan belediye başkanı olmaz" demiş.
  Bu söz bana, -aynı kişinin, bir kaç yıl önce- "... Tekeden süt sağılmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz" sözünü anımsattı.
  Nereden aklıma geldiyse...
  Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Devlet Bahçeli "CHP, oyların tamamının yeniden sayılmasına karşı çıktığı için YSK, tekrar seçim kararı almak zorunda kaldı" demiş.
  CHP, yeniden seçim kararına da karşı çıkmadı mı acaba?
  Söz, Sayın Binali Yıldırım'dan açılmışken, aklıma "Gençlerle kanka olduğu ve onlara ücretsiz internet paketi sağlayacağı" geldi ve -sanki Sayın Binali Yıldırım karşımdaymış gibi- kendi kendime şöyle konuşmaya başladım:
  "Sana kırgınım kanka.
  Bakanlık ve Başbakanlık yaparken, tüm gençlere veremediğin internet paketini; belediye başkanı olduğunda yalnızca İstanbullu gençlere verecekmişsin çünkü."
  Bir yandan bu yazıyı yazıp diğer yandan televizyon izlediğim için -tartışma programı yayınlayan- bir televizyon kanalındaki -Anadolu Ajansının haberine göre- "Öcalan; HDP seçmenine, tarafsız olmasını söyledi" alt yazısını gördüm ve çok şaşırdım.
  Alt yazıyı okuduğum televizyon kanalı, bir kaç canlı yayın konuğu olduğu halde yayını birden kesip cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu bir canlı yayına bağlandı.
  Ben de yazıma ara vererek cumhurbaşkanımızı izlemeye başladım.
  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bir ara "Benim Kürt kardeşlerim" diyerek konuşmaya başladıktan sonra, Kürt kardeşlerimiz ve onların yoğun olarak yaşadığı bölge için yaptıkları hizmetleri, ayrıntılı bir şekilde açıklamaya başladı.
  Bu durumda "HDP" seçmeni veya "Benim Kürt kardeşim" nasıl tarafsız kalacak?

  Bu konulardaki düşüncelerimi paylaşacağım başka bir yazıda buluşmak üzere şimdilik hoşça kalın.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA