22:44   TÜRKIYE’NIN EN BÜYÜK GENÇLIK FESTIVALI İBB’NIN KATKıLARıYLA DÜZENLENIYOR   21:41   İL BAŞKANı ERCIK, RAMAZAN BAYRAMıNı KUTLADı.   21:33   BAŞKAN SEÇER:MERSIN’IN HER KÖŞESI BIR CENNET, BÜTÜN YURTTAŞLARıMıZı MERSIN’E DAVET EDIYORUM   12:14   UZMANLAR UYARDı: KıRıM KONGO KANAMALı ATEŞI RISKI KıRSALA GÖÇLE ARTıYOR   10:54   SÜT ÜRETICILERI DE ZARARDA: HAYVANLARıMıZı SATMAYA BAŞLADıK   10:47   İŞSIZLIK ORANı YÜZDE 13,1   10:41   BÜYÜKŞEHIR ÖĞRENCILERE SÖZ VERDIĞI 1400 LIRALıK ÖĞRENIM YARDıMıNı HESAPLARA YATıRDı   10:35   YEŞILBOĞAZ: ENGEL YOK ENGELLEMEK VAR   06:34   BUCA’DA BURUK ANNELER GÜNÜ... KATLIAM GIBI KAZADA ÖLEN 24 ANNE ANıLDı   04:41   BAŞKAN SEÇER’DEN SMA’Lı ASRıN EFE BEBEĞE DESTEK   04:17   BAŞKAN GÜLTAK, ŞEHIT ANNELERINI ZIYARET ETTI   04:08   AKŞENER İLE KıLıÇDAROĞLU İFTAR YEMEĞINDE BIR ARAYA GELDI   03:39   BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN TARıM İŞÇILERINE SABAH SÜPRIZI   03:29   BAŞKAN SEÇER: GÜCÜMÜZÜ, AKLıMıZı, HEYECANıMıZı ORTAKLAŞTıRALıM DIYE MEDEKA’Yı OLUŞTURDUK   03:26   PAZAR YERLERINDE DENETIM   03:16   AKŞENER’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJı: "HÜZNÜMÜZÜ HUZURA, GÜNÜMÜZÜ AYDıNLıĞA ÇEVIREN…"   03:01   KıLıÇDAROĞLU’NDAN ANNELER GÜNÜ MESAJı   02:43   BAŞKAN SEÇER: MERSIN HALKı ZORUNLU OLARAK EVLERINDE AMA BIZ SAHADAYıZ   21:39   YENIŞEHIR BELEDIYESI SOKAK HAYVANLARıNı YALNıZ BıRAKMıYOR   14:35   TARSUS BELEDIYESI’NDEN TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARıNA DESTEK  
 
     
 
 
image

Okunma : 92  Tarih : 15.04.2021  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

Yüzde Altmışbeş Partisi

  YÜZDE ALTMIŞBEŞ PARTİSİ
  Son Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre; alınan önlemlerden, öne çıkanlar şöyle:
  Sokağa Çıkma Yasağı, hafta içerisi için 2 saat arttı. Hafta sonu yasağı, olduğu gibi kaldı.
  Okul Öncesi ile 8.  ve 12. sınıflarla, Yüz Yüze Eğitim yapılacak. Diğer sınıflar için Uzaktan Eğitim uygulanacak.
  Kamudaki çalışma saatleri esnetildi ve en geç; saat: 16.00'da bitecek şekilde uygulanacak.
  18 yaş altı olanlar ve aşılanmalarına karşın 65 yaş üstü olanlar, toplu taşıma araçlarından yararlanamayacak.
  Şehirler arası yolculuklar, zorunlu durumlar dışında, Sokağa Çıkma Yasağı varken yapılamayacak.
  Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.
  Uygulamaya konulan "Kısmen Tam Kapanma" psikolojik sorunlar yaşayıp -tamamen- içimize kapanmaktan iyi olur inşallah.
  Kısmen Kapanma kararı alındığı gün(önceki gün) 59 bin 187 vaka, 273 ölüm vardı.
  Dün ise 62 797 vaka, 279 ölüm oldu.
  Vaka sayısının açıklandığı saatlerde, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk "425.430 öğretmene aşı tanımlandı" dedi. Ancak, 8. ve 12. sınıf öğrencilerine ders veren öğretmenler ile sürekli okulda bulunan yönetici ve memurlara, ne zaman aşı yapılacağını açıklamadı.
  Ben, Yüz Yüze Eğitim konusunda, çok ısrarcı olan bakanımızın, bu konuda açıklama yapmamasını anlayamadım.
  60 yaş üstü aşılanan öğretmen sayısının, aşı yapılan toplam öğretmen sayısına oranı ile ilgili bir açıklama yapılmamasını da yadırgadım
  Anlayamadığım ve yadırgadığım diğer bir şey de "Neredeyse, illerin tamamı kırmızı ile gösterilirken, İller arası seyahat kısıtlamasının, ne anlama geldiği.
  Koronavirüs vakalarının başladığı ilk günlerde, toplumun büyük bir kesiminin güvenini kazanan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'yı anlayabilmek, olanaksız gibi.
  Öğretmen ve öğrencileri, aşılamadan Yüz Yüze Eğitime geçilmesine -net bir tavırla- karşı çık(a)mayan Sağlık Bakanımız "Vakaların artmasının sebebi, hepimiziz" demiş.
  Kendi payıma ben, o "Hepimiz" kümesinin elemanı değilim, olamam da.
  Bir yılı aşkın süredir, "Koronavirüse karşı alınacak doğru önlemleri" dile getirmekten göbeğim çatladı çünkü.
  Önerilerimin, birkaç gün veya hafta sonra yaşama geçmesi ve Koronavirüs ile ilgili öngörülerimin, tamamına yakınının gerçekleşmesi de cabası.
  En azından; öğretmen ve öğrencilerin tamamı aşılanmadan, başka ülkelere -az sayıda olsa bile- aşı gönderilirken ben, vakaların artmasının sebebi olamam arkadaş.
  Okullara gidip gelmek zorunda bırakılan milyonlarca öğretmen ve öğrenci ile kamu kurumları ve bankalarda -aşılanmadan- çalıştırılanlar da, vakaların artmasının sebebi olarak gösterilemez.
  Alınan onca önleme ve yapılan aşılara karşın -hala- Koronavirüse karşı savaşta, başarılı olamadık. O nedenle; bilim insanları, iktidar ve muhalefet el ele verip yeni bir savaş başlatmalıyız. Çünkü bu, hepimizin ortak sorunu.
  Ortak bir çalışma başlatılamazsa, zaman zaman dile getirdiğim "2023 yılında yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanlığına aday olacağım" diye yaptığım şakayı, gerçekleştirmek zorunda kalacağım.
  Hem de, milletvekillerinin, siyasi parti liderleri tarafından belirlendiği -ve onların liderlerinin tavrına göre oy kullandığı- bir parlamentoda bulunan 600 milletvekilinin çokluğuna isyan bayrağı açıp "Seçim barajı kaldırılsın. Milletvekili sayısı, 100'e düşürülsün. Türkiye 1 seçim bölgesi olsun ve her parti aldığı oy yüzdesi kadar milletvekilli ile temsil edilsin." diyerek yola çıkacağım.
  Tüm yurttaşlarımız ve özellikle -oy verebilecek parti bulamadığı için- sandığa gidip oy vermeyenlerin beklentilerine dönük bir programla; "Cumhurbaşkanı Olacağım Parti" adında bir parti parti kurmayı düşünüyorum. Bu kesimin oy oranı, her seçimde -en az- %15 oluyor çünkü.
  Kuracağım partinin kısaltılmış hali "COP" olacağı için "Bu COP; Haksızlığa, Hırsızlığa, Hayasızlığa ve Hainliğe karşı kullanılacak" ve "4H" sloganıyla seçime katılırsak, "dört dörtlük" oy alırız ve benim kurucu başkan olarak cumhurbaşkanlığım kesin olur.
  Ülkemizin en bilinçli, en sorumlu ve en özverili kitlesi olduğu halde; Koronavirüse karşı alınan önlemler nedeniyle "Sürekli mağdur edilen 65 yaş üstü olanlar, bir siyasi parti kursa -çocukları ve torunlarının da desteğiyle- ilk seçimde %65 oy alır" diyerek yola çıkıp Partimin adını, Yüzde Altmışbeş Partisi (YAP) de koyabilirim.
  Dağ gibi sorunlarımız varken Dostlar, Alışverişte Görsün(DAG) türü söylemlerle, birbirlerine laf yetiştirmekten ülke sorunlarına el atamayanlara bakınca %65 oy alarak, ülke ve toplum yararına uygun olan her şeyi, rahatlıkla yapabilirim.
  Yapacaklarımın ve yaptıklarımın, daha iyi anlaşılması için , seçim sloganım bile hazır.
  YAParsa YAP, YAPar.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
altioksiyaset.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA