01:49   BAŞKAN SEÇER, ‘EUROVELO-AVRUPA BİSİKLET ROTALARI AĞI BİSİKLET STRATEJİLERİ VE SAHA ÇALIŞMASI PROGRAMI’NIN AÇILIŞINA KATILDI   01:37   TARSUS TSO TOBB’UN 70. YIL ETKİNLİKLERİNE KATILDI   01:34   CUMHURBAŞKANI ÖDENEĞİNİN ARTIRILMASINA İLİŞKİN DÜZENLEME EK BÜTÇE TEKLİFİ METNİNDEN ÇIKARILDI   01:18   KATLEDİLEN RAZİYE OSKAY İÇİN ADALET YERİNİ BULDU   23:15   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN MEVLANA KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ’NDE TOPRAĞIN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI    23:11   TÜRKİYE, FİNLANDİYA VE İSVEÇ`TEN ORTAK BİLDİRİ: "FİNLANDİYA VE İSVEÇ, PKK VE DİĞER TÜM TERÖRİST ÖRGÜTLERİN FAALİYETLERİNİ ENGELLEYECEKLERİNİ TAAHHÜT EDER"   21:49   KILIÇDAROĞLU: “ECEVİT`LE ERBAKAN BAĞIRDILAR MI? ÇAĞIRDILAR MI? GELİYORUZ DEDİLER Mİ? HAYIR, GEREĞİNİ YAPTILAR… BİZİM GELENEĞİMİZDE GEREĞİNİ YAPMAK VARDIR”   21:45   BAKAN NEBATİ, TBMM`DE “İHRACATIMIZ ARKA ARKAYA REKORLAR KIRIYOR” DEDİ; CHP`Lİ AĞBABA “NEBATİ`DEN MASALLAR” YANITINI VERDİ   21:43   AKP`Lİ MAHİR ÜNAL`IN KAHRAMANMARAŞ`TAKİ ZİYARETİNDE POLİS, SORU SORMAK İSTEYEN GAZETECİYİ ENGELLEDİ   21:40   BÜYÜKŞEHİR’İN EV SAHİPLİĞİNDE ‘EŞİT MASALLAR’ TİYATRO OYUNU ÇOCUKLARLA BULUŞTU   20:34   İYİ PARTİLİ ÖZTÜRK: “DEVLETİN MİLLÎ GÜVENLİĞİNE KARŞI FAALİYETLERDE BULUNDUĞUNA KARAR VERİLEN GRUPLARA ÜYELİĞİ NEDENİYLE İLİŞİĞİ KESİLMEMEK KOŞULUYLA ÖĞRENCİLERİMİZE BİR ŞANS TANIYALIM”   20:27   İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞLU: “ARTAN YOKSULLUK KARŞISINDA RÜZGARGÜLÜ PROJESİ, REFAHI TABANA YAYMA PROJESİDİR”   20:04   BULGARİSTAN`IN 10 KENTİ, “B40 BALKAN ŞEHİRLERİ AĞI”NA DAHİL OLDU. İMAMOĞLU: "İBB OLARAK YAPILABİLECEK TÜM İŞ BİRLİKLERİNE AÇIĞIZ"   20:01   CHP`Lİ ALİ ÖZTUNÇ TBMM`DE, İLİÇ`TEKİ SİYANÜR SIZINTISINA TEPKİ GÖSTERDİ: “BU TÜRKİYE`NİN ÇERNOBİLİ`DİR”   19:32   KEMALPAŞALI ÇAY ÜRETİCİLERİ, KANUN TEKLİFİNİ PROTESTO ETTİ: “ÇAY KANUNU YASALAŞIRSA, KENDİ ÇAY BAHÇEMİZDE SÖZLEŞMELİ ÇİFTÇİ OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”   18:53   BTP: "HÜSEYİN BAŞ KONUŞTU, ERDOĞAN NADİR ELEMENTLERİ HATIRLADI”   18:24   MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ: SARAÇOĞLU MAHALLESİNDE RESTORASYONUN ÖNÜNÜ AÇAN KORUMA KURULU KARARLARI İPTAL EDİLDİ   18:24   TFF ESKİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ MUSTAFA HACIKERİMOĞLU: "TÜRK FUTBOLUNDA 4 BÜYÜK KULÜP GERÇEKTEN ADALET İSTİYOR MU?"   18:17   TANJU ÖZCAN: BOLU VALİSİ ‘AŞEVİNE KURBAN BAĞIŞI TOPLAMAK CAİZ MİDİR?` DİYE İL MÜFTÜSÜNE SORMUŞ   18:15   TÜRK OCAKLARI: “TÜRK OCAKLARI YÖNETİMİNİN MİLLİYETÇİLİK KONUSUNDA HİÇ KİMSEDEN DERS ALMAYA İHTİYACI YOKTUR”  
 
     
   

ÜMİT DİKBAYIR, ASGARİ ÜCRETLE EV GEÇİNDİRMEYE ÇALIŞTI: "ŞU MASANIN ÜSTÜNDEKİ, SİZE 6 SAAT BİLE YETMEZ. YARIN ZAM YAPMANIZ LAZIM BU VATANDAŞA”


İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, 4 bin 253 liralık asgari ücretle geçinen ailelerin durumuna dikkat çektiği ‘Milletin Geçim Derdi` çalışmasının beşincisini yaptı. Kira, faturalar ve diğer giderleri 3 bin 453 lira olarak hesaplayan Dikbayır, geriye kalan 800 lira ile market alışverişine çıktı. Dikbayır`ın sınırlı miktarlarda alabildiği ürünlerin toplam tutarı 903 lira 45 oldu. Dikbayır, aldığı ürünlerden tavuk, çay, makarnalar ile bebek mamasını iade etti ve bebek bezini de küçük boyu ile değiştirdi. Dikbayır, aldığı ürünleri göstererek, "Şu masanın üstündeki, size 6 saat bile yetmez. Siz, vatandaşa diyorsunuz ki ‘bir ay boyunca bununla karnınızı doyurun`. Temmuz ayı falan değil, yarın zam yapmanız lazım bu vatandaşa" dedi.

 

Tarih : 23 Mayıs 2022 Pazartesi 17:19   Okunma : 280

İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, 4 bin 253 liralık asgari ücretle geçinen ailelerin durumuna dikkat çektiği ‘Milletin Geçim Derdi` çalışmasının beşincisini yaptı. Kira, faturalar ve diğer giderleri 3 bin 453 lira olarak hesaplayan Dikbayır, geriye kalan 800 lira ile market alışverişine çıktı. Dikbayır`ın sınırlı miktarlarda alabildiği ürünlerin toplam tutarı 903 lira 45 oldu. Dikbayır, aldığı ürünlerden tavuk, çay, makarnalar ile bebek mamasını iade etti ve bebek bezini de küçük boyu ile değiştirdi. Dikbayır, aldığı ürünleri göstererek, "Şu masanın üstündeki, size 6 saat bile yetmez. Siz, vatandaşa diyorsunuz ki ‘bir ay boyunca bununla karnınızı doyurun`. Temmuz ayı falan değil, yarın zam yapmanız lazım bu vatandaşa" dedi. 

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 4 bin 253 liralık asgari ücretle geçinen bir ailenin ev ekonomisini anlattığı ‘Milletin Geçim Derdi` çalışmasını mayıs ayı için de yaptı. Dikbayır, ailenin ev kirasına zam geldiğini ve kira bedelinin bin 700 liraya yükseldiğini belirtti. Dikbayır, aidat için 100 lira, su faturası 124 lira, elektrik faturası için 260 lira, internet faturası için 100 lira, doğal gaz için 350 lira, telefon faturaları için 140 lira, çocuğun harçlığı için 200 lira, ulaşım için 300 lira, ekmek için de 180 lira ayırdı.

MUTFAK ALIŞVERİŞİ İÇİN ELİNDE SADECE 800 LİRA KALDI

Dikbayır, bu giderlerin toplam tutarını 3 bin 453 lira olarak hesapladı. Geriye kalan 800 lira ile market alışverişine çıkan Dikbayır`ın, meyve-sebze reyonundan sadece limon, patates ve soğan alabildiği görüldü. 

Dikbayır, alışveriş sırasında bir kilo yoğurt, 10 yumurta, bir kilo pirinç, bir paket süt, bir bütün tavuk, limon, 720 gram salça, bebek maması, bebek bezi, şampuan, bir paket peynir, bir paket margarin, bir kilo sıvı yağ, bir paket un, bir paket tuz, birer paket kuru fasulye, kırmızı mercimek, bulgur ve makarna ile bir paket çay, bir paket şeker, tuvalet kağıdı ve sıvı bulaşık deterjanı aldı.

Dikbayır`ın zeytin, domates, salatalık gibi ürünleri alamadığı; sıvı sabun yerine kalıp sabun, et yerine de tavuk aldığı görüldü. Dikbayır, alışveriş sırasında, birçok ürüne zam geldiğine, bazı ürünlerin de gramajının düşürüldüğüne dikkat çekti.

Geçen aya göre sepetinden birçok ürünü eksilten Dikbayır, aldığı ürünlerin toplam tutarının 903,45 lira çıkması üzerine birkaç paket makarna ile tavuk, çay ve bebek mamasını bıraktı. Aldığı bebek bezini de küçük boyu ile değiştiren Dikbayır, kasada 605 lira ödedi. 

“TEMMUZ AYI FALAN DEĞİL, YARIN ZAM YAPMANIZ LAZIM BU VATANDAŞA”

Dikbayır, geriye kalanı 195 lirayı da günde 7 lira olacak şekilde harçlık olarak ayırdığını belirterek iktidara şöyle seslendi:

"Yine, geçen ay aldıklarımızı alamadık. Yani bu aile, bir ay boyunca bu masanın üstündekilerle karnını doyurmaya çalışacak. Söylüyoruz, kafanız laf anlamıyor. Söylüyoruz, bu vatandaşın derdini anlatamıyoruz. Şu masanın üstündekilere bakın. Eğer bu aile bununla bir ay geçinebilecekse size söyleyecek bir şeyimiz yok. Şu masanın üstündeki, size 6 saat bile yetmez. Siz, vatandaşa diyorsunuz ki ‘bir ay boyunca bununla karnınızı doyurun`. Elinizi vicdanınıza koyun. Hala ‘Temmuz ayında zam yapmayı düşünüyoruz` diyorsunuz. Temmuz ayı falan değil, yarın zam yapmanız lazım bu vatandaşa. Asgari ücretliye, emeklilerimize özellikle ve maaşlı insanlarımıza, kamu çalışanlarına acil zam yapmanızı bir kere daha üstüne basa basa size söylemeye çalışıyoruz. Vatandaşın durumunu size anlatmaya çalışıyoruz. İşte buna ‘enflasyon` diyoruz. Yani vatandaşın satın alma gücünün nerelere düştüğünü size göstermeye, anlatmaya çalışıyoruz. Artık kafanız bunu alsın. Vatandaşın durumu bu."


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA