18 Ağustos 2022 Perşembe


17:28   THY PİLOT ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU   17:26   TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ`NE AİT MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN ELBİSTANLI YURTTAŞ: “DAHA TÖVBELER TÖVBESİ, REİSİN DEDİĞİ YERDEN VALLA ALMAM, BİLLAHİ ALMAM”   17:16   MARMARA DEPREMİ`NDE YAŞAMINI YİTİRENLER, DEPREMİN 23. YILINDA YALOVA`DA “SESSİZ YÜRÜYÜŞ” İLE ANILDI   17:13   GOOGLE`IN TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKISI 3,3 KAT ARTARAK 476 MİLYAR TL OLDU   17:09   KIZILBÜK`TEKİ OTEL İNŞAATINI GÖRÜNTÜLEYEN ÇEVRECİLER GÖZALTINA ALINDI: “KOLLUK, ŞİRKETİN HUKUK TANIMAYAN FAALİYETLERİNE SEYİRCİ KALIRKEN, DOĞA SAVUNUCULARINI GÖZALTINA ALMIŞTIR”   16:51   ÜMİT ÖZDAĞ, AMASYA`DA OSB`YE KARŞI ÇIKAN KÖYLÜLERİ ZİYARET ETTİ: “BU YANLIŞ KARARDAN GERİ ADIM ATARSANIZ SİZE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ”   16:46   69 YAŞINDAKİ EMEKLİ İSMAİL SOYDAN: “ESKİDEN EMEKLİ MAAŞIM 3 AY DA YETİYORDU, ŞİMDİ TORUNLARIMA HARÇLIK VEREMİYORUM”   16:41   KKTF YÖNETİM KURULU ÜYESİ ABDULLAH ÖZER: “YETKİLİLERİN TÜRK NAKLİYE SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİNE SAHİP ÇIKMALARINI BEKLİYORUZ”   16:30   TEMEL KARAMOLLAOĞLU: "TALİMAT VEREREK EKONOMİYİ DİZAYN ETMEK, DÜZE ÇIKARMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR"   16:25   BİLECİK TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN VATANDAŞ: “ŞEKERDE İNDİRİM VAR, DİĞERLERİNİN HEPSİ PAHALI”   16:21   KANDİLLİ RASATHANESİ MÜDÜRÜ ÖZENER: MARMARA`DA 7`NİN ÜZERİNDE BİR DEPREM OLACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ AMA NE ZAMAN OLACAĞINI BİLMİYORUZ   15:48   TARSUS BELEDİYESİ`NDEN ‘OYNAYA OYNAYA GELİN ÇOCUKLAR` ETKİNLİĞİ   15:47   KILIÇDAROĞLU: “BAY KEMAL`E GÜVENECEKSİNİZ, BİR. BAY KEMAL KUL HAKKI YEMEZ, İKİ. BAY KEMAL DEVLETİ SOYANLARIN KARŞISINDADIR VE O PARALARIN TAMAMINI ALIP BU MİLLETE VERECEKTİR.”   14:34   SEYİT TORUN: ÖĞRENCİLERİ, İÇİNDE BULUNDUĞU ZOR KOŞULLARDAN İSTİFADE ETMEK İSTEYEN ÇEVRELERE BIRAKMAYACAK BELEDİYELERİMİZ   14:18   ÜMİT ÖZLALE`NİN BAKAN ERSOY`LA İLGİLİ İDDİALARINA İLİŞKİN HABERLERE ERİŞİM ENGELLENDİ: “ERSOY KENDİSİNE GÜVENİYORSA İSTEDİĞİ KANALDA BU YAPILANLARI TARTIŞALIM”   14:03   YALOVA`DA TARIM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞAN KILIÇDAROĞLU: “TARIM BAKANLIĞI`NIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI LAZIM. BU TARIM BAKANLIĞI İLE TARIM İŞİNİ ÇÖZEMEZSİNİZ”   13:50   MSB: "YUNANİSTAN TARAFINDAN DÜZENSİZ GÖÇMENLERİN TÜRK KARA SULARINA İTİLDİĞİ İHA İLE TESPİT EDİLDİ"   13:45   UTKU ÇAKIRÖZER: "DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VATANDAŞIMIZIN BÜYÜKELÇİLİK KAPILARINDAKİ ÇİLESİNE SON VERMEK İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPMALI"   13:31   GENİŞLETİLMİŞ SEFALET ENDEKSİ, ARTIŞ EĞİLİMİNDE: ENDEKSTEKİ ARTIŞIN KAYNAĞI YÜKSEK ENFLASYON   12:59   AHMET AKIN: "AKP`NİN DESTEĞİ İLE ENERJİ ALANINA GİREN ŞİRKETLERİN SEKTÖRÜN BATMASININ ARDINDAN KAÇMAYA BAŞLADIĞI ANLAŞILIYOR"  
 
     
   

AKP`Lİ MAHİR ÜNAL`IN KAHRAMANMARAŞ`TAKİ ZİYARETİNDE POLİS, SORU SORMAK İSTEYEN GAZETECİYİ ENGELLEDİ


AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal`ın Kahramanmaraş ziyareti sırasında, Ünal`a soru sormak isteyen bir gazeteci polis tarafından engellendi. Polis ile Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan arasında gerginlik çıktı. Daha sonra gazeteci Karaaslan`ın yanına gidebildiği Ünal, “Sen burada eğer çekim yapacaksan, o özel konusunu anlatan vatandaşın buna müsaadesi var mı, yok mu o kişiden müsaade istemen gerekir” dedi. Gazeteci Karaaslan`ın kendisini engelleyenin kim olduğu sorusu üzerine ise Ünal, “O devletin memuru, o devletin polisi. O arkadaşımızın koruma görevi var. İzinsiz çekim yapmanıza müsaade etmemiş” dedi.

 

Tarih : 28 Haziran 2022 Salı 21:43   Okunma : 73

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal`ın Kahramanmaraş ziyareti sırasında, Ünal`a soru sormak isteyen bir gazeteci polis tarafından engellendi. Polis ile Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan arasında gerginlik çıktı. Daha sonra gazeteci Karaaslan`ın yanına gidebildiği Ünal, “Sen burada eğer çekim yapacaksan, o özel konusunu anlatan vatandaşın buna müsaadesi var mı, yok mu o kişiden müsaade istemen gerekir” dedi. Gazeteci Karaaslan`ın kendisini engelleyenin kim olduğu sorusu üzerine ise Ünal, “O devletin memuru, o devletin polisi. O arkadaşımızın koruma görevi var. İzinsiz çekim yapmanıza müsaade etmemiş” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bugün Kahramanmaraş`ta; Tevfik Kadıoğlu Bulvarı ve Kanlıdere Köprüsü proje inşaatlarını inceledi.

İncelemesi sırasında bir esnaf, Mahir Ünal`a; “Ben zırt pırt taşınabilecek bir esnaf değildim. Dedim ki, ‘Benim 1 milyona yakın ödemem var, iki ay sonra, bana bir çözüm bulun, yardımcı olun` dedim” dedi. Esnaf, yol inşaatının işlerini yüzde 100 etkilediğini ve sıkıntıda olduğunu aktardı.

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, Ünal ile esnafın konuşmalarını takip ederken, engellenmek istendi. Kanal Maraş tarafından kayda alınan görüntülerde, Mustafa Karaaslan`ın “el hareketi yapma” dediği, kendisini engellemek isteyenin ise “Bağırma, bağırmayacaksın” dediği görüldü. Karaaslan ise “Bakan Bey`e bir şey soracağım, niye bana müdahale ediyorsun” dedi.

Bu sırada esnaf ise Ünal`a “Siz bu çalışmayı buraya yaptırmak için elinizden geleni yaptınız” dedi.

Karaaslan daha sonra “Bu rezalet. Basın olarak Sakarya Mahallesi esnafının sıkıntılarını röportaj yapmak için gelmişiz. Sayın Bakanı görüyoruz. Yanına yaklaştırmıyorlar. Rezaletin rezaleti” diye konuştu.

Karaaslan, Ünal`a soru sormak üzere heyetin yanına tekrar yaklaştı. Ünal, Karaaslan`a “Niye orada bağırıyorsun” dedi. Karaaslan, “Sayın Bakanım. Tesadüf, akşamki canlı yayına bir detay alalım dedik. Vatandaşlarla röportaj yapıyoruz. Mağduriyetleri var, onu dile getirdiler. Tesadüf sizi gördük. Vatandaşa da şunu soruyoruz. ‘90 günde yapılmasının sözü verildi, biter mi` diye. Sizi de görünce, aynı soruyu size sormak istiyoruz. Beni itekliyor” diye konuştu.

Ünal, “Burada ben bir Urfalı vatandaşı dinliyorum. Şimdi o kardeşimi dinlerken, belki o kardeşim bu konuşmanın kayıt alınmasını… Mağduriyetini ifade ettiği için kayıt altına alınmasını istemiyor. Benim vatandaşla yaptığım özel görüşmeye, kişisel verilerin korunması çerçevesinde bir gazeteci olarak saygı duymanı bekleriz. Sen burada eğer çekim yapacaksan, o özel konusunu anlatan vatandaşın buna müsaadesi var mı, yok mu o kişiden müsaade istemen gerekir” dedi.

Karaaslan, Ünal`a kendisinin engellenmesi sırasında neden müdahale etmediğini sordu. Ünal, “Mustafa Bey, o kişi ile özel konusunu görüşüyoruz. İzni olmadan çekme hakkın, gazeteci olarak yok” dedi.

Karaaslan, “Hiçbir siyasetçi, yanınızda gezen biri de bizi itekleyemez” karşılığını verdi.

Ünal, “Ben istediğim gibi çekim yaparım, deme hakkına sen sahip misin? Vatandaşla özel bir konu görüşüyorum. Sen bana diyorsun ki ben canımın istediği gibi seni kameraya çekerim, diyorsun. Her birinin kamusal alanda da olsa özel bir konusu olabilir. Bu konuda izin almak gerekir, diyorum” diye sordu.

Karaaslan, “Şu şahsın sayın Bakanım, kim olduğunu söyler misiniz” sorusu ile kendisini engellemeye çalışan kişinin kim olduğunu öğrenmek istedi. Ünal ise “O devletin memuru, o devletin polisi. O arkadaşımızın koruma görevi var. İzinsiz çekim yapmanıza müsaade etmemiş” dedi.

Karaaslan ise Ünal`a “Sayın Bakanım, bundan sonra hiçbir şekilde, sizin hiçbir programınızı, herhangi bir söyleşinizi çekmiyoruz” dedi.

Karaaslan, projenin 90 günde bitip bitmeyeceğini sordu. Ünal, “Biz bugüne kadar AK Parti olarak milletin içinden geldiğimiz için milletin mağduriyetini kendi mağduriyetimiz olarak bildik. Belediye başkanımız burada, mağduriyet oluşursa, görevi; her bir vatandaşımın mağduriyetini gidermektir” karşılığını verdi.

Karaaslan daha sonra, yayın anonsunu “Soru sormak istedik. Polis olduğu söylenen kişi bize hareket yaparak, kalabalığın içinden çıkmayı söyledi. Buna müdahil olduk. Bunun tamamını yayınlayacağız” sözleriyle yaptı.

 

 






Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!





  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 







mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA