8 Aralık 2022 Perşembe


01:51   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU: “SURİYE`DE MEŞRU YÖNETİMLE TEMAS SAĞLAMAYA YÖNELİK RESMÎ YAZIMIZI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NA ULAŞTIRDIK”   01:45   DAVUTOĞLU: 6 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL DÜRTÜYLE YAKLAŞMAK AĞIR BİR İNSANLIK SUÇUDUR. BU KONU DERHAL AYDINLATILMALI, BU SUÇA ORTAK OLAN SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR   01:41   KILIÇDAROĞLU: 6 YAŞINDA ÇOCUK! BUNU YAPAN, BUNA GÖZ YUMAN, BUNUN SİSTEMİNİ KURAN ŞEREFSİZDİR VE HAYSİYETSİZDİR! ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ MUAMELESİ DE GÖRECEKTİR! HAK ETTİĞİNİZİ BULACAKSINIZ   01:06    TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2022 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI   23:41   TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI    23:40   ÖMER ÇELİK: BİR ÇOCUĞUN 6 YAŞINDAYKEN CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. ÇOCUKLARIN İSTİSMARINI LANETLİYORUZ   23:25   ÖZTÜRK YILMAZ`A YÖNELİK BIÇAKLI SALDIRININ ŞÜPHELİSİ SERHAT K., ANKARA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ   23:21   BAŞKAN GÜLTAK, AKDENİZ’DEKİ SPOR YATIRIMLARINI TÜFAD’A ANLATTI   22:40   BABACAN: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İSTİSMAR ETMEK ALÇAKLIKTIR, ZULÜMDÜR. BUNUN ADI AÇIKÇA TECAVÜZDÜR   22:38   İYİ PARTİ: ZAMPİYONU İYİ OYUNUN DEĞİL 3 HARFLİ KÖTÜ YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ BU KEPAZE LİGİ SONLANDIRMAYA ÇOK AZ KALDI   22:25   BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ   22:05   AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR   21:59   ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR   21:36   AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, HİRANUR VAKFI`NIN KURUCUSU YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE İLİŞKİN DAVAYA MÜDAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI   21:17   ENGİN ALTAY`DAN BAKAN KURUM`A: “BİZ, SİZİN GİBİ AMERİKA`DAN EMİR ALMIYORUZ, AMERİKA`YA SECDE ETMİYORUZ”   20:47   BAKAN MUŞ: GÜRBULAK GÜMRÜK KAPISI`NDA, BİRİ 1 TON 18 KİLO, DİĞERİ 622 KİLO OLMAK ÜZERE SIVI METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ   20:33   TİP ÜYELERİNDEN HİRANUR VAKFI ÖNÜNDE PROTESTO: “MEMLEKETİMİZİ TARİKAT CEHENNEMİNE ÇEVİRENLER, BU İNSANLIK DIŞI OLAYA ORTAKTIR”   20:25   EGM: ÖZTÜRK YILMAZ`A BIÇAKLI SALDIRIDA BULUNAN SERHAT K. BOLU`DA YAKALANDI   20:12   BAKAN DÖNMEZ: MADENCİLERİMİZİN YAKINLARINA AYLIK BAĞLANACAK VE KAMUDA İSTİHDAM OLANAĞI SAĞLANACAK   19:35   YILDIRIM KAYA`DAN TARİKAT LİDERİ GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE TEPKİ: “SAVCILIĞIN 27 YIL HAPİSLE CEZALANDIRMA TALEBİ VAR, AMA TUTUKLAMA YOK. NEDEN YOK? BU ANLAYIŞIN KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”  
 
     
   

ASHİB, ANADOLU’NUN GIDA İHRACATI ŞAMPİYONLARINI ÖDÜLLENDİRDİ


Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) çatısı altında 2021 yılında ihracatını en fazla artıran Birlik olma başarısı gösteren Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB), bu dönemdeki performansına Kayseri, Niğde, Sivas ve Yozgat’tan en güçlü desteği veren ilk 15 üyesini düzenlenen törenle ödüllendirdi.

 

Tarih : 29 Ağustos 2022 Pazartesi 18:08   Okunma : 303

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) çatısı altında 2021 yılında ihracatını en fazla artıran Birlik olma başarısı gösteren Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB), bu dönemdeki performansına Kayseri, Niğde, Sivas ve Yozgat'tan en güçlü desteği veren ilk 15 üyesini düzenlenen törenle ödüllendirdi.
Kayseri'de düzenlenen ASHİB'in 2021 Yılı İhracat Ödül Töreni, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ASHİB Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgöl, Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Refik Onur Kılıçer, ASHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Can Yamanyılmaz, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Behiç Salt, İsmail Kurtkara ve Cemal Torun ile ihracatçı firmaların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

"Kayseri, pastırma ve sucukla markalaşmayı sağlayabilir"
ASHİB Başkan Yardımcısı Ali Can Yamanyılmaz, törenin açılışında yaptığı konuşmada, markalaşmanın önemine dikkat çekti. Kayseri'nin kendine has ürünleri ile öne çıkan bir kent olduğunu ancak dünya çapında bilinirliğin artırılmasının yolunun markalaşmadan geçtiğini vurgulayan Ali Can Yamanyılmaz, “İtalya'nın dünyaca ünlü peyniri olan Parmesan peyniri, markalaşmanın çok güzel bir örneğidir. Bu ürünün hikâyesi 100 yıl önce Parma ile Reggio bölgesindeki üreticilerin bir araya gelerek yöresel peynirleri için patent almalarıyla başlamıştır. Bu yöresel ürün, şu anda tüm dünyada bilinen, markalaşmış ve 2021 yılında 16 milyar dolarlık pazarı oluşmuş bir ürün hâline gelmiştir. Kayserimiz de İtalya'nın 100 yıl öncesinde yaptığı bu markalaşmayı, yaklaşık 400 yıldır üretmekte olduğu pastırma ve sucuk ürünleriyle gerçekleştirebilecek potansiyele sahiptir. Sucuk ve pastırma ürünlerimizin, aynı İtalya'nın Parmesan peyniri gibi dünya çapında markalaşmış ürünler hâline getirilmesi, hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama daha da büyük katkıda bulunacaktır. Bu en büyük temennimizdir.”

ASHİB Başkan Yardımcısı Ali Can Yamanyılmaz,Türkiye'nin su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü ihracatının 2021 yılında 3,4 milyar dolar olarak gerçekleştiğini, bu performansa ASHİB olarak 552 milyon dolarlık destek verdiklerini, Kayseri’nin bölge ihracatına desteğinin yüzde13 düzeyinde olduğunu belirtti.

“Sanayiciler, finansman kaynaklarına ulaşmakta zorlanıyor”
Türkiye'nin su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü ihracat birim fiyatın kilogram başına 2,4 dolar olarak gerçekleştiğini belirten Yamanyılmaz, son dönemde sanayicilerin finansman kaynaklarına ulaşmakta zorlandığına dikkat çekerek, “Bildiğiniz üzere sanayinin çarkları kredilerle dönmektedir. Şirketlerimizin de finansman ihtiyaçları ciddi boyutta artmıştır. Bu dönemde döviz kurlarındaki artış ve enflasyon baskısı, finansmana ihtiyacı hiç olmadığı kadar artırmış bulunmaktadır. İhracatçının geçen yıllara kıyasla daha fazla kredi limitine ihtiyacı bulunmaktadır. İhracatçılarımızın dünya pazarlarında elini güçlendirmek için finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanması gerekmektedir.”
Yamanyılmaz, alt sektörlerin sorunlarının tespiti ve çözümüne yönelik faaliyetler kapsamında süt ürünlerinin ardından yumurta komitesini de kurduklarını duyurdu.

“Üreten olmak güzel bir duygu”
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da endüstri ve ticaret merkezi olarak bilinen Kayseri'yi aynı zamanda tarım ve hayvancılıkta da ön plana çıkarmak için çalışmaların el birliği ile sürmesi gerektiğini söyledi. Büyükkılıç, “Kayseri yüzde 40'a yakın mera alanı olan bir kentimiz ve dolayısıyla tarımsal boyutuyla ön plana çıkmakta. Tabii tarımla ilgili yapılacak çalışmalar da bizim için önem arz etmekte. Bu yönde gerek yerel yönetim olarak, gerekse hükümetimizin yaptığı çalışmalar ile teşvik edici, yüreklendirici ve destek verici gayretlerimizi sürdürmekteyiz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılında hedefimiz 100 milyon TL'lik bir destek sağlamak.” ifadelerini kullandı.
Başkan Büyükkılıç, ASHİB üyesi ihracatçı firmaları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

“Üretip ihraç etmek, bir milli mücadeledir”
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise konuşmasında üretmek ve ihraç etmenin adeta bir milli mücadele olduğunu söyledi.  Kayseri’deki ihracatçı firmaların seferberlik ruhuyla küresel pazarlarda mücadele verdiğini dile getiren Vali Çiçek, hayvansal gıda ürünleri üreticilerini de gayretlerinden dolayı kutladı. ASHİB’in ihracat şampiyonlarına teşekkür edip kutlayan Vali Çiçek, şunları söyledi: “Kayseri'de su ürünleriyle ilgili gerçekten güzel şeyler yapılıyor. Kayseri'ye tatlı su balık yetiştiriciliği yapılabilecek yeni bir tesis kurulması noktasında da iş birliğinin önemli olduğunu söylemek istiyorum. Denizi olmayan bir kentte böyle bir yatırım muhteşem olur ve Kayseri'ye de bu yakışır. Üreten ve ihraç ederek ülkemize katkıda bulunan sizlerle beraber olmak bizim için ayrı bir mutluluk.  Memleketimize katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.”

İhracat şampiyonlarına ödülleri alkışlar eşliğinde verildi

ASHİB ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtım filmlerinin gösteriminin ardından Vali Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, ASHİB Başkanı Yüksel Akgöl ve Başkan Yardımcısı Ali Can Yamanyılmaz, ihracat şampiyonu firmaların temsilcilerine ödüllerini verdiler.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek,  Kayseri’den en fazla ihracat yapan Kaytaş Kayseri Tavukçuluk San. ve Tic. A.Ş., Babahan Hayvancılık Gıda Tarım Nakliye Turizm İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti., Kayseri Yem Sanayi Tic. A.Ş., Babadağ Tarım Hayvancılık Gıda Nakliye San. ve Tic. Ltd. Şti., Etaş Afyon Tavukçuluk İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti’nin temsilcilerine ödüllerini verdi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; Asıl Hayvancılık Veteriner Hizmetleri Tarım Ziraat Gıda İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti., Erciyes Tavukçuluk Yem İnşaat Tekstil Gıda Besicilik Tic. Ltd. Şti., Kardeşler Sakatat Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.,Kesmezlioğlu Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Asil Ziraat Veteriner Hizmetleri Hayvancılık Tarım Gıda İnşaat Taahhüt Petrol Ürünleri Turizm Taşımacılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’nin temsilcilerine ödüllerini takdim etti. Daha sonra ASHİB Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgöl ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Can Yamanyılmaz da Niğde’de en fazla ihracat yapan Bakkalbaşıoğlu Süt Ürünleri San. Tic. A.Ş., Hanzade Yapı İnşaat Hayvancılık Tarım Gıda Taşımacılık Tic. San. Ltd. Şti., Sivas’ta en fazla ihracat yapan Kırbal Gıda Sanayi Ltd. Şti., Tuğba Akabe Çiftlik Mamulleri Süt Yoğurt Sanayi Tic. Ltd. Şti. ve Yozgat’ta en fazla ihracat yapan Pasifik Golden Blue Gıda Dış Ticaret Ltd. Şti.’nin temsilcilerine ödüllerini verdi.
Törende ayrıca Akgöl ve Yamanyılmaz, Vali Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'a hediyeler takdim etti.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA