26 Mayıs 2024 Pazar


19:35   EMEKLILER İZMIR`DE MEYDANLARA ÇıKTı   18:52   SINAN ATEŞ`IN EŞINDEN SUIKASTE ILIŞKIN YENI IDDIA: "ERAY ÖZYAĞCı`NıN İSTANBUL`A GÖTÜRÜLMEK YERINE BOLU`DA GIZLENDIĞINE DAIR KUVVETLI ŞÜPHE VAR"   16:32   DERVIŞOĞLU, SEÇIMLERIN YENILENECEĞI AKSARAY GÜZELYURT`TA... "HAZıM TURAN`ı BELEDIYE BAŞKANı OLARAK YANıMıZA GÖNDERIN"   16:13   ERDOĞAN: ``YıLıN IKINCI YARıSıNDAN ITIBAREN DEZENFLASYON DÖNEMINE GIRECEĞIZ``   15:53   CHP İSTANBUL İL BAŞKANı ÖZGÜR ÇELIK: “BU YASAKLAMALARıN BIR AN ÖNCE SONA ERMESI GEREKIYOR”   15:40   FATIH ERBAKAN, YOZGAT`TA PARTISININ KAZANDıĞı BELEDIYELERI ZIYARET ETTI   15:33   NUMAN KURTULMUŞ`TAN YENI ANAYASA AÇıKLAMASı: "İNŞALLAH TBMM`NIN 28. DÖNEMI KENDI ÜZERINE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERINE GETIRIR"   15:19   CUMARTESI ANNELERI, 1000`INCI HAFTADA GALATASARAY MEYDANı`NDA: “DEVLETIN ALıP GÖTÜRDÜĞÜ SEVDIKLERIMIZI ISTIYORUZ”   15:10   HILVAN HALKı 2 HAZIRANDA IKINCI KEZ SANDıĞA GIDECEK...   14:59   ABB`NIN KPSS KAMPı... 5 YıLDıR KPSS`YE HAZıRLANAN ÖĞRENCI: "BIR SÜRÜ ISRAF YAPıLıYOR NIYE BIZ GENÇLERIN UMUTLARıNDAN HAYALLERINDE TASARRUF YAPıLıYOR?"   14:25   VOLKAN DEMIR: "2023 YıLıNDA SADECE SUPER MARIO`NUN DÜNYADAKI GELIRI, TÜRKIYE`NIN TÜM FIKRI MÜLKIYET HAKLARı KULLANıM GELIRININ 3 KATı"   14:12   CHP GENEL BAŞKANı ÖZGÜR ÖZEL, GÜLSÜN BOR VE ALTAN FEYMAN`ıN CENAZE TÖRENINE KATıLDı   13:36   DEVLET BAHÇELI`DEN MHP VE ÜLKÜ OCAKLARı ILE ILGILI ELEŞTIRILERE YANıT: "HIÇ KIMSE BIZLERE ADALET VE HUKUK HATıRLATMASı YAPACAK KADAR DÜRÜST DEĞIL"   13:17   DEPREMZEDELERIN "ADALET NÖBETI"NE POLIS MÜDAHALESI... AĞıRBAŞ: ``BIZ BU TÜRKIYE`NIN VATANDAŞı DEĞIL MIYIZ, BIZE YAPıLAN HAKSıZLıK DEĞIL MI?``   13:17   İNSAN HAKLARı PERSPEKTIFINDEN 6 ŞUBAT DEPREMLERI KONFERANSı... "DEVLET VE IKTIDAR HALKıMıZı KADERIYLE BAŞ BAŞA BıRAKTı"   12:42   29 EKIM KADıNLARı DERNEĞI`NDEN ÖZGÜR ÖZEL`E: "HER 200 BIN NÜFUSA EN AZ BIR CINSEL ŞIDDET KRIZ MERKEZI AÇıLSıN"   12:38   KADIRLILI EMEKLI VATANDAŞ: "HER ŞEY PAHALı, DIŞIMIZDEN TıRNAĞıMıZDAN ARTıRıYORUZ. EK IŞLER YAPARAK GEÇINIYORUZ"   12:03   AKP YÖNETIMINDEKI KOÇARLı BELEDIYESI`NE AIT HARABEYI ANDıRAN FıRıNDA EKMEK ÜRETILMIŞ... CHP`LI YENI BAŞKAN ARıCı:`` BU PISLIK IÇINDE KOÇARLı HALKıNA EKMEK YEDIRMIŞLER``   11:59   GAMZE AKKUŞ İLGEZDI, MASAK`ıN 2023 RAPORUNU DEĞERLENDIRDI: "TÜRKIYE KARA PARA CENNETINE DÖNDÜ"   11:47   CAN ATALAY`DAN CUMARTESI ANNELERI MESAJı: "ONLARıN YÜZÜ SUYU HÜRMETINE AYAKTA DURUYOR BU DÜNYA"  
 
     
   

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2023 YILI FAALİYET RAPORU, OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi`nin 2024 yılı Nisan Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Başkan Vahap Seçer`in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu`nun oy çokluğuyla kabul edildi. Büyükşehir`in hem yatırım programı hem de gelir ve gider bütçesi gerçekleşme oranının takdire şayan olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Ne yapacağımızı söylüyorsak onu yapıyoruz” dedi.

 

Tarih : 17 Nisan 2024 Çarşamba 13:31   Okunma : 385

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi`nin 2024 yılı Nisan Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Başkan Vahap Seçer`in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu`nun oy çokluğuyla kabul edildi. Büyükşehir`in hem yatırım programı hem de gelir ve gider bütçesi gerçekleşme oranının takdire şayan olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Ne yapacağımızı söylüyorsak onu yapıyoruz” dedi.

Toplantıda, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu` görüşülürken, oturumu Meclis Birinci Başkan Vekili Ali Uyan yönetti. Görüş ve değerlendirmelerin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu Meclis toplantısında oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda ayrıca Denetim Komisyonu Raporu Meclis üyeleri tarafından görüşüldü.

“BÜYÜKŞEHİR`İN, 20 YERLEŞİK, 3 DE MOBİL OLMAK ÜZERE TOPLAM 23 KAFESİ VAR”

Son günlerde sosyal medyada ve haberlerde yer edinen Büyükşehir`in seçimden hemen sonra alkollü işletme açması ile ilgili iddialar hakkında konuşan Başkan Seçer, Büyükşehir`in seçimden hemen sonra alkollü işletme açmadığını belirtti. Büyükşehir`in 20 yerleşik, 3 de mobil olmak üzere toplam 23 kafesi olduğunu hatırlatan Seçer, “2020`den bu yana başta sahilimiz olmak üzere muhtelif yerlerde de kafelerimiz var. İçkili yer krokisi içerisinde olan da 5 kafemiz var. Biz buralarda hafif alkollü içeceklere müsaade ettik. Yani hafif alkollü içki içmek isteyenler o kafeyi kullanır, istemeyenler bir başka kafeyi kullanır. Kahvaltı etmek isteyenlere göre de, maç izlemek isteyenlere göre de çay-kahve içmek, çocuklarıyla zaman geçirmek isteyenlere göre de uygun kafemiz var” dedi.

“MERSİN ÖZGÜRLÜKLER KENTİDİR”

Mersin`in özgürlükler kenti olduğuna vurgu yapan Seçer, “Buraya şehir dışından farklı nedenlerle insanlar geliyor, iş için geliyor, turistik gezi amaçlı geliyor. Burada spor turnuvaları oluyor, onun için geliyor. Mersin`i bir hayat biçimine ve anlayışa mahkûm edemezsiniz. Burası özgürlükler kenti” diye konuştu. Büyükşehir`in halktan aldığı vergileri kullanarak sadece ve sadece halkın yararına uygun hizmet ve projeler ürettiğini belirten Seçer, “Bizim belediyemiz yurttaşlarımızın eğitim, sağlık, kültür, spor alanında daha fazla var olmaları için sizden aldığı vergilerle bu kaynakları harcayan bir belediye. Bu anlamda da çıkan bu spekülatif haberlere pek kulak asmamanızı ve doğruları bizden öğrenmenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“2023 YILI YATIRIM PROGRAMINDA YER ALAN BÜTÜN ÇALIŞMALAR HARFİYEN GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

2023 Yılı Faaliyet Raporu`yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Seçer, 2023 yılı yatırım programında yer alan bütün çalışmaların harfiyen gerçekleştirildiğini vurguladı. Büyükşehir`in hem yatırım programı hem de gelir ve gider bütçesi gerçekleşme oranının takdire şayan olduğuna dikkat çeken Seçer,  “Ne yapacağımızı söylüyorsak onu yapıyoruz. Ne yapmayacağımızı söylüyorsak onu da yapmıyoruz. Günü birlik proje üretmiyoruz, mutlaka ani gelişen olaylar karşısında bazı revizyonlar, yeni projeler ortaya koyabiliyoruz. Ama emin olabilirsiniz ki, 2024`te de bunu hep beraber göreceğiz belediyemiz; bir plan program çerçevesinde hizmetlerine devam edecektir” dedi.

“31 MART`TA TESCİL EDİLEN MERSİN HALKININ MEMNUNİYETİNİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Hem sosyal politikalarda hem Mersin`in yapısal sorunlarının çözümünde hem de Mersin`e vizyon katacak, marka kent olmasını sağlayacak projelerin hayata geçirilmesinde gerekeni yapmaya devam edeceklerini aktaran Seçer, bunu Meclis üyelerinin de katkısıyla el birliğiyle yapacaklarını söyledi. 2023 yılının belediyeler için kolay bir yıl olmadığını sözlerine ekleyen Seçer, “2023`te yaşanan genel seçimler, seçimin belediyelere, yerel yönetime yarattığı etki, ekonomiye yansıttığı olumsuz etkiler, bizim planlarımızı eğer tedbirli olmasak alt üst edecek etkilerdi. Ama biz bütün bu tehlike ve olumsuzlukları bertaraf ederek 2023 yılını da ‘Ne dediysek o, ne söz verdiysek o` şiarıyla gerçekleştirdik ve bitirdik” dedi. 2024 yılında da aynı performansı göstereceklerini belirten Seçer, 31 Mart`ta tescil edilen Mersin halkının memnuniyetini 2024 yılında da tekrarlayacaklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Meclis toplantısı, birimlerden gelen konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA