4 Şubat 2023 Cumartesi


06:19   BAŞKAN SEÇER: “GÜÇLÜ BİR BELEDİYENİN GÜÇLÜ BİR SULAR İDARESİ OLUR”   01:20   BM TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİNE SEDAT ÖNAL ATANDI   21:20   İMAMOĞLU EYNESİL`DE YURTTAŞLARA SESLENDİ: "İNŞALLAH MİLLETÇE, HAK ETTİĞİMİZ YÖNETİM ANLAYIŞINI BU MAYISTA HEP BİRLİKTE YAKALAYACAĞIZ"   20:08   ONUR YASER CAN DAVASI... KARDEŞİ EZGİ SEVGİ CAN: "BUNLAR POLİS FALAN DEĞİL, BUNLAR SUÇ ÖRGÜTÜ"   18:57   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAKKINDA VERİLEN HAPİS CEZASINA, ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİ: "HÂKİM CEBİNDEN ÇIKARTTIĞI BİR KARARLA BUGÜN CEZA VERDİ"   18:40   İBB BAŞKANI İMAMOĞLU: "BEN SANDIKTA YİYECEKLERİ TOKADIN SAYISINI HESAPLAMAKTA BİLE ZORLANIYORUM. MİLYONLARCA FARK YİYECEKLER, MİLYONLARCA”   18:17   YILDIRIM KAYA`DAN KÜLTÜR VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI`NA ALİ ARİF ÖZBEYBEK`İN ATANMASINA TEPKİ: “ALEVİ ÖRGÜTLERİ SENİ İSTEMİYOR. ASLA SENİ DE TANIMAYACAKLAR"   17:55   SEYİT TORUN, GİRESUN`DA: “ATAŞEHİR`E OPERASYON YAPTILAR AKILLARI SIRA. BULAMAZSINIZ KARDEŞİM. BİZDE BULAMAZSINIZ. SİZ KENDİNİZE BAKIN. SİZ LEKELİSİNİZ”   17:49   SOKAKTA MÜZİK YAPAN UĞURCAN OK: "ZOR ŞARTLARDA DA OLSA BİZ MÜZİĞİ HALA DUYURMAYA DEVAM EDİYORUZ"   17:43   YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUKLARI YEŞİL SAHALARDA BULUŞTURDU   17:34   TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU`NDAN ÇOCUĞUNUN TEDAVİSİ İÇİN İNFAZ ERTELEMESİ İSTEYEN MAHKUMA: "KOMİSYONUMUZCA YARGI YETKİSİNE İLİŞKİN İŞLEM YAPILAMAMAKTADIR"   17:30   ERDOĞAN: 14 HAZİRAN YENİDEN BİR UYANIŞ OLACAK. YENİDEN BİR DİRİLİŞ OLACAK   17:25   ŞAVAK AŞİRETİNE MENSUP ÜRETİCİLER ARTAN MALİYETLERDEN YAKINDI: "BÖYLE GİDERSE BİRKAÇ YILA HAYVANCILIK BİTECEK""   17:23   KESK`TEN, BAZ ETKİSİYLE DÜŞEN ENFLASYON TEPKİSİ: “DÜŞEN ENFLASYON DEĞİL, ALIM GÜCÜMÜZDÜR”   17:13   BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLERİN DAVASINDA KARAR ÇIKTI: ÖĞRENCİLERİN TAMAMI 1 YIL İLA 2 YIL 6`ŞAR AY ARASINDA DEĞİŞEN HAPİS CEZALARINA ÇARPTIRILDI   17:08   DOLAR HAFTAYI 18,81 TL, EURO DA 20,40 TL`DEN KAPATTI   17:02   EDİRNELİ SANAYİCİ: "SGK PRİM GÜN SAYIMI FAZLASIYLA DOLDURDUM. AMA SON 3,5 YILIM BAĞKUR`DAN OLDUĞUNDAN, BENİ 9 BİN GÜNE ATIYOR"   17:01   CHP`Lİ TACETTİN BAYIR`DAN “ŞEHİR HASTANESİ” AÇIKLAMASI: “AKILLARI SIRA ŞOV YAPIP HALKI KANDIRACAKLARDI”   16:27   SİBEL ÖZDEMİR: ÜNİVERSİTELERE KEYFÎ REKTÖR ATAMALARININ YARATTIĞI KURUMSAL BİR ÇÖKÜŞE ŞAHİTLİK EDİYORUZ   16:22   İMAMOĞLU: “NEYMİŞ? ATI ALAN ÜSKÜDAR`I GEÇMİŞ… YA AT DA BİZİM ÜSKÜDAR DA BİZİM ARTIK”  
 
     
   

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2022 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 2022 yılının son meclis toplantısında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Bir ve beraber oldukça hiçbir güç, bizi engelleyemeyecektir. Çok şükür ki ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Ortak değerlerimizi bulmak ve bunların altında birleşmek bizim için çok önemli” dedi.

 

Tarih : 8 Aralık 2022 Perşembe 01:06   Okunma : 126

Toroslar Belediye Meclisi, Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın 2’inci birleşimini gerçekleştirdi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 2022 yılının son meclis toplantısında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Bir ve beraber oldukça hiçbir güç, bizi engelleyemeyecektir. Çok şükür ki ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Ortak değerlerimizi bulmak ve bunların altında birleşmek bizim için çok önemli” dedi.

Meclis üyelerine, 2022 yılında ve bir önceki yıllarda gerçekleşen çalışmalara sağladıkları katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Şehrimiz, meclisimiz, insanımız için buralara geldiniz. Meclisimizde katılım oranı hep yüksek oldu. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaptığımız her güzel çalışmada tüm meclis üyelerimizin katkısı ve payı vardır. İnşallah hep beraber daha da güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı 2022 yılının son meclis toplantısının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşarak, yeni yılın tüm dünyaya ve ülkemize sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diledi.

“Ülkemiz, Emin Adımlarla Güçlü Türkiye’ye Doğru İlerliyor”

2023 yılının Türkiye için ayrı bir önemi olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünü idrak edeceklerine dikkat çekerek; “Son birkaç yıldır dünya pandemi, savaşlar ve sıkıntıyla mücadele ediyor. Bir sancı var dünyada. Çünkü güç, batıdan doğuya kayıyor. Burada ülkemizin gücü daha da artıyor. Gücü teslim etmek zorunda olanlar gücü teslim etmek istemiyor. Direniyor, savaş olsun, insanlar birbirine düşsün istiyor. Ama ülkemiz çok şükür ki emin adımlarla güçlü Türkiye’ye doğru ilerliyor. 2023 yılına gireceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. 2023 yılında devletimizin, toplumumuzun daha da güçlü olmasını, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz” diye konuştu.

“Bizim Medeniyetimizin Ana Unsuru, Sevgi, Saygı ve Hoşgörüdür”

Son yüzyıldaki Türk siyasi tarihinin yeniden yazılması gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz; “Geçmişimizde değişik acı olaylar var. Bu acı olayların neticesinde ortaya çıkanlar, siyasi husumetler üzerinden yapılıyor maalesef. Herkes pozisyonunu, geçmişteki acılar üzerinden veriyor. Bugün artık bu acıların, darbelerin, olayların dış el etkisiyle yapıldığı, toplumun kutuplaştırılıp birbirine düşman edildiği, birlik ve beraberliğin engellendiği artık görülüyor. Son yüzyıldaki Türk siyasi tarihinin yeniden yazılması gerekiyor. Birbirimizi daha çok anlayalım, birbirimizin acılarına daha çok saygı duyalım ve birbirimizi daha çok sevelim. Bizim bakışımız şudur; Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı her vatandaş, bizim kardeşimizdir. Her insan bizim kültürümüz, dinimiz ve örfümüz gereği sadece insan olduğu için sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, kucaklaşmayı hak eder. Bizim medeniyetimizin ana unsuru da budur. Farklılıklarımız olabilir. Hep birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bizim özbeöz kardeşimizdir. Bayrağımızın altında toplanabildiğimiz, el ele olabildiğimiz, beraber gelecek tasarlayabildiğimiz herkes bizim özbeöz kardeşimizdir. Sevgiyi, saygıyı hak eder ve biz de bu yönde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“2023 Yılında Daha Da Güzel Çalışmalara İmza Atacağız”

Ulaşımdan imara, sağlıktan eğitime, spordan kültürel mirasa kadar sosyal ve çevik belediyecilik anlayışıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, 2023 yılında daha da güzel çalışmalara imza atacaklarını kaydederek;  “2023 yılının Toroslarımıza, Mersinimize, ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Çocuklarımız köle olmasın diye bizim bir ve beraber olmamız gerekiyor. Etrafımızdaki ülkelere bakın. Cuma günü Ukrayna’da her şey yolunda, Ukrayna halkı Cumartesi günü başka bir Ukrayna ile uyanıyor. Bugün milyarca dolar harcansa bile eski hale gelmesi zor. Birileri ittiler, öne çıkardılar sonra ortada bıraktılar. Bu hep böyle olmuştur. Emperyal güçler, hiçbir zaman kullandıkları grupları desteklememiştir. Bizim bizden başka dostumuz yoktur. Sevecek, sayacak, kucaklayacak kimse yoktur. Bizde de o güç ve kuvvet var, o saygı ve sevgi var. İnşallah hep beraber daha güzel günler yaşayacağımıza canı gönülden inanıyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu devlet ve millet için kan veren, can veren, alın teri akıtan tüm büyüklerimizi saygıyla, sevgiyle, rahmetle anıyorum. Yüzüncü yılımızı önemsiyoruz. Hep birlikte nice yüzyıllara diyoruz” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA