26 Mayıs 2024 Pazar


19:35   EMEKLILER İZMIR`DE MEYDANLARA ÇıKTı   18:52   SINAN ATEŞ`IN EŞINDEN SUIKASTE ILIŞKIN YENI IDDIA: "ERAY ÖZYAĞCı`NıN İSTANBUL`A GÖTÜRÜLMEK YERINE BOLU`DA GIZLENDIĞINE DAIR KUVVETLI ŞÜPHE VAR"   16:32   DERVIŞOĞLU, SEÇIMLERIN YENILENECEĞI AKSARAY GÜZELYURT`TA... "HAZıM TURAN`ı BELEDIYE BAŞKANı OLARAK YANıMıZA GÖNDERIN"   16:13   ERDOĞAN: ``YıLıN IKINCI YARıSıNDAN ITIBAREN DEZENFLASYON DÖNEMINE GIRECEĞIZ``   15:53   CHP İSTANBUL İL BAŞKANı ÖZGÜR ÇELIK: “BU YASAKLAMALARıN BIR AN ÖNCE SONA ERMESI GEREKIYOR”   15:40   FATIH ERBAKAN, YOZGAT`TA PARTISININ KAZANDıĞı BELEDIYELERI ZIYARET ETTI   15:33   NUMAN KURTULMUŞ`TAN YENI ANAYASA AÇıKLAMASı: "İNŞALLAH TBMM`NIN 28. DÖNEMI KENDI ÜZERINE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERINE GETIRIR"   15:19   CUMARTESI ANNELERI, 1000`INCI HAFTADA GALATASARAY MEYDANı`NDA: “DEVLETIN ALıP GÖTÜRDÜĞÜ SEVDIKLERIMIZI ISTIYORUZ”   15:10   HILVAN HALKı 2 HAZIRANDA IKINCI KEZ SANDıĞA GIDECEK...   14:59   ABB`NIN KPSS KAMPı... 5 YıLDıR KPSS`YE HAZıRLANAN ÖĞRENCI: "BIR SÜRÜ ISRAF YAPıLıYOR NIYE BIZ GENÇLERIN UMUTLARıNDAN HAYALLERINDE TASARRUF YAPıLıYOR?"   14:25   VOLKAN DEMIR: "2023 YıLıNDA SADECE SUPER MARIO`NUN DÜNYADAKI GELIRI, TÜRKIYE`NIN TÜM FIKRI MÜLKIYET HAKLARı KULLANıM GELIRININ 3 KATı"   14:12   CHP GENEL BAŞKANı ÖZGÜR ÖZEL, GÜLSÜN BOR VE ALTAN FEYMAN`ıN CENAZE TÖRENINE KATıLDı   13:36   DEVLET BAHÇELI`DEN MHP VE ÜLKÜ OCAKLARı ILE ILGILI ELEŞTIRILERE YANıT: "HIÇ KIMSE BIZLERE ADALET VE HUKUK HATıRLATMASı YAPACAK KADAR DÜRÜST DEĞIL"   13:17   DEPREMZEDELERIN "ADALET NÖBETI"NE POLIS MÜDAHALESI... AĞıRBAŞ: ``BIZ BU TÜRKIYE`NIN VATANDAŞı DEĞIL MIYIZ, BIZE YAPıLAN HAKSıZLıK DEĞIL MI?``   13:17   İNSAN HAKLARı PERSPEKTIFINDEN 6 ŞUBAT DEPREMLERI KONFERANSı... "DEVLET VE IKTIDAR HALKıMıZı KADERIYLE BAŞ BAŞA BıRAKTı"   12:42   29 EKIM KADıNLARı DERNEĞI`NDEN ÖZGÜR ÖZEL`E: "HER 200 BIN NÜFUSA EN AZ BIR CINSEL ŞIDDET KRIZ MERKEZI AÇıLSıN"   12:38   KADIRLILI EMEKLI VATANDAŞ: "HER ŞEY PAHALı, DIŞIMIZDEN TıRNAĞıMıZDAN ARTıRıYORUZ. EK IŞLER YAPARAK GEÇINIYORUZ"   12:03   AKP YÖNETIMINDEKI KOÇARLı BELEDIYESI`NE AIT HARABEYI ANDıRAN FıRıNDA EKMEK ÜRETILMIŞ... CHP`LI YENI BAŞKAN ARıCı:`` BU PISLIK IÇINDE KOÇARLı HALKıNA EKMEK YEDIRMIŞLER``   11:59   GAMZE AKKUŞ İLGEZDI, MASAK`ıN 2023 RAPORUNU DEĞERLENDIRDI: "TÜRKIYE KARA PARA CENNETINE DÖNDÜ"   11:47   CAN ATALAY`DAN CUMARTESI ANNELERI MESAJı: "ONLARıN YÜZÜ SUYU HÜRMETINE AYAKTA DURUYOR BU DÜNYA"  
 
     
   

AĞBABA VE ZENGİN ARASINDA "İSRAİL TARTIŞMASI"


CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP`nin İsrail ile yaptığı ticareti eleştirdi, "Şu ikiyüzlülüğü düşünebiliyor musunuz, bir taraftan Gazzeli çocuklar için namaz kılıyorlar, diğer taraftan İsrail`in jetlerine yakıt gönderiyorlar. Yazıklar olsun bu ikiyüzlülüğe" dedi. AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Ağbaba`ya, "Çocukları öldüren İsrail ama siz İsrail`e kızmak yerine, Amerika`ya kızmak yerine AKP`ye kızıyorsunuz. Asıl siz sahtekarlık yapıyorsunuz" yanıtı verdi. 

 

Tarih : 16 Nisan 2024 Salı 19:57   Okunma : 275

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP`nin İsrail ile yaptığı ticareti eleştirdi, "Şu ikiyüzlülüğü düşünebiliyor musunuz, bir taraftan Gazzeli çocuklar için namaz kılıyorlar, diğer taraftan İsrail`in jetlerine yakıt gönderiyorlar. Yazıklar olsun bu ikiyüzlülüğe" dedi. AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Ağbaba`ya, "Çocukları öldüren İsrail ama siz İsrail`e kızmak yerine, Amerika`ya kızmak yerine AKP`ye kızıyorsunuz. Asıl siz sahtekarlık yapıyorsunuz" yanıtı verdi. 

TBMM Genel Kurulu`nda CHP, "İsrail`in Gazze`de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye`nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçlarının araştırılması amacıyla" grup önerisi verdi. Önerinin gerekçesini anlatmak için CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuştu. Ağbaba, AKP`yi İsrail ile yaptığı ticaret nedeniyle eleştirdi.

Ağbaba şunları söyledi:

"1 Ocak sabahında İsrail`i protesto eden büyük bir miting düzenlediniz namaz kılarken İsrail`in uçaklarına mazot satmaya, benzin satmaya devam ettiniz. Şu ikiyüzlülüğü düşünebiliyor musunuz? Bir taraftan Gazzeli çocuklar için namaz kılıyorlar diğer taraftan İsrail`in jetlerine yakıt gönderiyorlar. Yazıklar olsun bu ikiyüzlülüğe. `Kudüs kırmızı çizgimiz` diyordunuz Kudüs`e tel örgü gönderiyorsunuz."

Ağbaba, İsraille ticaret yapılmadığına dair bazı gazetelerin manşetlerini göstererek, "Ayrıca ticaret yapıyorlar. Ne kadar akrabaları varsa yapıyor. Hepsi AK Partili. Hepsi sizin siyasi akrabanız... Gazze`de çocuklar ölürken bunlar bir taraftan sahte gözyaşları döküyor, diğer taraftan İsrail`e malzeme satıyorlar. Hakkınızı yemeyelim Özlem hanım... Ne yaptılar İsrail`e karşı Meclis`te koka kolayı yasakladırlar. İsrail`in dizleri titredi bu tedbir karşısında. Hala gemiler gitmeye devam ediyor. Dürüstseniz o gemileri durdurun, hodri meydan" ifadelerini kullandı.

Özlem Zengin Veli Ağbaba`nın sözlerine ilişkin kürsüye çıkarak, CHP`ye, "Siz yaptığınız konuşmalarda hiç İsrail`e itiraz etmiyorsunuz. Sayın Ağbaba, İsrail`i kınamıyorsun. Asıl faili gizliyorsun. Çocukları öldüren İsrail ama siz İsrail`e kızmak yerine, Amerika`ya kızmak yerine AKP`ye kızıyorsunuz. Asıl siz sahtekarlık yapıyorsunuz. Şunu biliyorsunuz değil mi?  Buradan Filistin`e ne gönderirseniz gönderin önce İsrail`e göndermeniz gerekiyor" dedi. 

Ağbaba, Zengin`e "Mescid-i Aksa diye ağlayıp Mescid-i Aksa`ya tel örgüsü çekenler, çektirenler sahtekardır" dedi.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA