22 Haziran 2024 Cumartesi


13:27   BAKAN ŞIMŞEK: "MOTOKURYE FAALIYETLERIYLE BAHŞIŞ GELIRLERININ VERGILENDIRILMESINI KOLAYLAŞTıRıYORUZ"   13:21   GAMZE AKKUŞ İLGEZDI: "HALKı ADETA BIR KıSKACA ALAN AKP IKTIDARı, BESLENME, BARıNMA VE ULAŞıM DıŞıNDA INSANıMıZıN INSANCA BIR YAŞAM SÜRMESINE IZIN VERMIYOR"   13:08   TÜRKIYE GAZETECILER CEMIYETI, DÖRT GAZETECININ HEDEF GÖSTERILMESINI KıNADı   13:06   CHP LIDERI ÖZGÜR ÖZEL: "30 HAZIRAN`DA KOCAELI`DE `GEÇINEMIYORUZ MITINGI` DÜZENLEYECEĞIZ"   12:09   MANISALı KARPUZ ÜRETICISI: "BU IŞTEN PARA KAZANAMıYORUZ"   11:41   KAZDAĞı DOĞAL VE KÜLTÜREL VARLıKLARı KORUMA DERNEĞI`NDEN YANGıN AÇıKLAMASı: "ÇOK ÜZGÜN VE ÖFKELIYIZ"   11:36   İSTANBUL BAROSU, AMASYA GENELGESI`NIN 105. YıL DÖNÜMÜNÜ KUTLADı: BAĞıMSıZLıK MIRASıNıN YıLMAZ TAKIPÇISI OLMAYı SÜRDÜRECEĞIZ   11:20   KıZıLHAÇ`ıN GAZZE OFISINE SALDıRı: EN AZ 22 KIŞI ÖLDÜ   11:20   AYHAN BARUT, KOZAN`DA ÇIFTÇILERIN SORUNLARıNı DINLEDI: "TÜM TARıM ALANLARı NEREDEYSE TAMAMEN KURUDU"   10:55   CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN`DAN ŞEHIT PIYADE ASTSUBAY ÇAVUŞ MEHMET ALI HOROZ`UN AILESINE BAŞSAĞLıĞı MESAJı   10:37   VANSPOR`DA GERGIN KONGRE   10:27   BILECIK`TE DEFINE ARAYAN KAÇAK AVCıLAR KAZDıKLARı ÇUKURDA ÖLÜ BULUNDU   10:23   ÖMER FETHI GÜRER`E DERT YANAN EMEKLI VATANDAŞ: "BUGÜN ÇOCUKLARıMıZıN ELINE YA DA TORUNLARıMıZıN ELINE BAYRAM HARÇLıĞı OLARAK 50 LIRAYı VERECEK GÜÇTE DEĞILIZ"   10:14   HAVA SıCAKLıKLARı MEVSIM NORMALLERININ 5-10 DERECE ÜZERINDE SEYREDIYOR... SıCAKLıKLAR 7 ILDE 40 DERECENIN ÜZERINE ÇıKACAK   09:48   ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: SALIHLI`DEKI ORMAN YANGıNı KONTROL ALTıNA ALıNDı   09:47   EMEKLI VE ASGARI ÜCRETLININ GÖZÜ TEMMUZDA YAPıLACAK ZAMDA   09:30   SILIFKE BELEDIYESI`NDEN DÜNYA YOGA GÜNÜ ETKINLIĞI   09:11   İÇIŞLERI BAKANı YERLIKAYA: “BAYRAM TATILININ YEDINCI GÜNÜNDE MEYDANA GELEN TRAFIK KAZALARıNDA 13 KIŞI YAŞAMıNı YITIRDI”   03:05   ÖZGÜR ÖZEL`DEN, BAHADıR`A SILAHLı SALDıRıYA İLIŞKIN AÇıKLAMA   23:27   GÜNEYDOĞU`DAKI YANGıN... SAĞLıK BAKANı KOCA: "HAYATıNı KAYBEDENLERIN SAYıSı 12`YE YÜKSELDI"  
 
     
   

Hilvan halkı 2 Haziranda ikinci kez sandığa gidecek...


Şanlıurfa`nın Hilvan ilçesinde vatandaşlar 2 Haziran`da yeniden sandık başına gidecek. DEM Parti Hilvan Belediye Başkan adayı Serhan Paydaş, "31 Mart`tan sonra biz halkla yapmış olduğumuz görüşmelerde yapılan zulme karşı, yapılan oy hırsızlığına karşı, yapılan şiddete karşı büyük bir tepki var. Halkın tepkileri o yönde bizim lehimize olumlu. Halk artık şiddet istemiyor. Halk siyasi ahlak istiyor. Halk seçimlerde hak eden kişiye mazbatanın verilmesini istiyor" dedi.

 

Tarih : 25 Mayıs 2024 Cumartesi 15:10   Okunma : 395

ABDÜLKADİR ÇELİKCAN

(ŞANLIURFA)- Şanlıurfa`nın Hilvan ilçesinde vatandaşlar 2 Haziran`da yeniden sandık başına gidecek. DEM Parti Hilvan Belediye Başkan adayı Serhan Paydaş, "31 Mart`tan sonra biz halkla yapmış olduğumuz görüşmelerde yapılan zulme karşı, yapılan oy hırsızlığına karşı, yapılan şiddete karşı büyük bir tepki var. Halkın tepkileri o yönde bizim lehimize olumlu. Halk artık şiddet istemiyor. Halk siyasi ahlak istiyor. Halk seçimlerde hak eden kişiye mazbatanın verilmesini istiyor" dedi.

Yerel seçimlerde yüzde 33,20 oy oranıyla DEM Parti`nin kazandığı Hilvan Belediye Başkanlığı seçimleri, AKP`nin 15 sandığa itirazı üzerine Yüksek Seçim Kurulu`nun kararı doğrultusunda 2 Haziran`da yenilenecek.

Yeniden sandık başına gidecek olan Hilvanlılar, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ile mahallelerin muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy kullanacak. Siyasi partilerin belediye başkan adayları, hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde kapı kapı dolaşarak seçmenden destek istiyor.

31 Mart seçimlerinde 27 bin 686 seçmenin bulunduğu Hilvan`da, DEM Parti`nin adayı Serhan Paydaş yüzde 33.2, AK Parti`nin adayı Aslan Ali Bayık yüzde 30.71, Yeniden Refah Partisi`nin adayı Hanif Düzme ise yüzde 18.77, CHP`nin adayı Mehmet Celal Avcı yüzde 9.3 oy oranıyla seçimleri tamamlamıştı.

"Hilvan en güzel şekilde yönetilmeyi hakediyor"

Hilvanlı vatandaş, "İnşallah 2 Haziran`dan sonra yüzde 100 yani biz kazanacağız. Kararlıyız. Millet tepkilidir. Bunların yaptığı pisliğe karşı millet hep direnmiştir. İnşallah 2 Haziran`dan kazanacağız biz DEM olarak kazanacağız" dedi.

Başka bir vatandaş, "Tabii büyük bir tepki gösteriyoruz. Hilvan bunu hak etmiyor. Hilvan en güzel şekilde yönetilmeye hak ediyor. Hilvan`da şu anda hiçbir hizmet yapılmamış. Son 50 yıldır Hilvan`a herhangi bir hizmet yapılmamış. Ya mevcut iktidar ve iktidar yanlıları bunu miilete reva görüyor" diye konuştu. Halkın mevcut başkandan şikayetleri olduğunu ifade eden bir vatandaş, "Halk artık mevcut başkanda şikayetçi bir durumda çünkü kendi akrabalarını, kendi yandaşlarını sürekli iş yalımında. Biraz belediyenin imkanlarını kendi ailesi içinde sürekli kullanmasından halk tepkili bu konuda" ifadelerini kullandı.

Başka bir vatandaş, "Benim Hilvan halkına bir çağrım var. Beş yıl önceki İstanbul`da olan bir seçimi kendi gözüne, kendi aklına, kendi beynine getirsinler. Binali Yıldırım dedi ki; `Teşekkürler İstanbul kazandık` ama seçimler iptal oldu. Adama zulmettiler, fakat o adam yine girdi ikinci seçimde 800 bin fark attı. Bu Hilvan seçimi de benim görüşümde İstanbul seçimleri gibi olmuştur. Hilvan halkı bunu biliyor, herkes de biliyor. 7`den 70`e, 4 yaşındaki de 70 yaşındaki insanda bunun farkındadır" diye konuştu.

"Seçimin yenilenmesi bir şey farkettirmeyecek"

AKP`ye oy vereceğini belirten bir vatandaş, "Bir Hilvanlı olarak seçimlerin yenilmesi bir hiçbir şey fark etmedi. İnşallah herkes kendi iradesini gelip kullanacaktır. Güzel bir şekilde kazasız belasız geçeceğine inanıyorum. Kim hata yapsa Hilvan halkı onları affetmeyecektir, görüyor, biliyordur. En iyi cevabı Hilvan halkı sandıkta verecektir" derken, bir başka vatandaş ise "Hilvanlı olarak seçimler iptal olduktan sonra dışarıdan gelen vatandaşların yani Hilvan halkı olsun, esnaf olsun bayağı bu konuda muzdarip, şikayetçi oldular. Umuyorum ki herkes bunun farkına vardı. Özellikle de genç nesil olarak da yeniden inşallah AK Parti olarakta birinci sıraya geçeceğiz" dedi.

 "Oy hırsızlığına karşı büyük bir tepki var"

DEM Parti miletvekileri ile seçim çalışmalarını sürdüren Hilvan Belediye Başkan adayı Avukat Serhan Paydaş, şunları söyledi:

"31 Mart akşamı zaten de AKP adayı ve akrabalarının gençlik merkezindeki saldırısını herkes gördü. Orada iki tane sandık yakıldı. Sandık kurul üyemiz darp edildi. Polis memuru darp edildi ve onun arkasında da AKP itiraz ederek seçimlerin yenilenmesi kararı verildi. Zaten Refah Partisi adayı Hanifi Düzme de aynı şekilde AKP adayına destek çıkarak seçimler yenilendi. 31 Mart`tan sonra biz halkla yapmış olduğumuz görüşmelerde yapılan zulme karşı, yapılan oy hırsızlığına karşı, yapılan şiddete karşı büyük bir tepki var. Halkın tepkileri o yönde bizim lehimize olumlu. Halk artık şiddet istemiyor. Halk siyasi ahlak istiyor, seçimlerde hak eden kişiye mazbatanın verilmesini istiyor. Ondan dolayı hem AKP seçmenleri olsun hem Refah Partisi seçmenleri olsun o konuda oylarını Dem Parti`ye vereceklerini söylüyorlar.

"Çok daha fazla hazırlıklıyız"

2 Haziran seçimleri de tabii ki 31 Mart seçimleri gibi olmayacak. Her sandıkta en az iki tane avukat arkadaşımız görev alacak. Sandık görevlilerimizin tamamı hazır. Yedek üyelerimiz hazır, müşahitlerimiz hazır, okul sorumlularımız hazır. 31 Mart`a göre daha fazla hazırlıklıyız. Önceki dönemlerdeki oy çalınmasına karşı tedbirlerimizi almıştık. Fakat sandık yakılmasıyla ilgili hiçbir şekilde tedbir alınmamıştı. Tedbir alınması derken sandıkların yakılmasına rağmen ıslak imzalı tutanaklar geçerli olmasına rağmen seçim kurulu ıslak imzalı tutanakları kabul etmedi. Bu konuda da biz artık sadece ıslak imzalı tutanak değil, sandıkların korunması ile ilgili tedbirlerimizi aldık. Tabii ki bizim bütün bölge vekillerimizin hepsi Hilvan`da çalışmaları yürütüyorlar. Hem mahalle çalışmalarında hem kırsal çalışmalarda aktif olarak ev ev dolaşıyoruz. Bireysel olarak çalışmayı yürütüyoruz ve destek sunuyorlar."

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA