26 Şubat 2024 Pazartesi


19:13   VAHAP SEÇER, TARSUS ATIKSU ŞEBEKE HATTI`NIN TEMEL ATMA TÖRENİ`NE KATILDI: “10 BİNDEN FAZLA VATANDAŞ BU ALTYAPI ÇALIŞMALARINDAN YARARLANACAK”   17:23   CUMHUR UZUN: “TÜM TEHDİTLERE İNAT ŞEHRİMİZİ, KENTİMİZİ BU ZİHNİYETİN TALANINDAN KORUYARAK HALK İÇİN BELEDİYECİLİK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”   17:01   GÖKÇE GÖKÇEN BULGARİSTAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ`NİN ULUSAL KONGRESİ`NE KATILDI... “BULGARİSTAN`DA, TÜRKİYE`DE VE AVRUPA`DA DEMOKRASİYİ KORUMAK VE GELİŞTİRMEK HİÇ OLMADIĞI KADAR HEPİMİZE DÜŞEN BİR SORUMLULUKTUR”   14:05   SEZGİN TANRIKULU`NDAN ABDULKADİR URALOĞLU`NA: “TCDD`NİN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI MÜLAKATINDA BİRLEŞİK TAŞIMACILIK SENDİKASI ÜYESİ 70 PERSONELE ALAN DIŞI SORULAR SORULMASININ GEREKÇESİ NEDİR”   14:02   CHP`Lİ AŞKIN GENÇ, EMEKLİ İKRAMİYESİNDE YAPILACAK BİN LİRA ARTIŞI ELEŞTİRDİ: “BİBERİN KİLOSU 60 TL, KIYMANIN KİLOSU 450-500 TL. NE VERİLEN İKRAMİYE NE DE EMEKLİYE ÖDENEN 10 BİN TL MAAŞLAR YETERLİ”   13:42   ÖZGÜR ÖZEL, SOSYALİST ENTERNASYONAL BAŞKAN YARDIMCILIĞINA SEÇİLDİ   13:40   YURT DIŞINDAN ŞARAP İTHALATINA VERGİ MUAFİYETİ TBMM`DEN GEÇTİ...UTKU ÇAKIRÖZER: AKP, 20 YILLIK İKTİDARINDA, SAMAN, HAYVAN, ET İTHAL ETTİ. ŞİMDİ DE SIFIR GÜMRÜK İLE ŞARAP İTHAL EDİYOR. BU YAPILAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİMİZİ CEZALANDIRMAKTIR   13:05   ÖMER FETHİ GÜRER: 50 KİLOGRAM SÜT YEMİ 600 TL`YE DAYANDI   12:52   DEPREMDE EVİ HASAR ALAN VE İNŞAAT HALİNDEKİ YENİ EVİ İÇİN YIKIM KARARI ALINAN KADİRLİLİ VATANDAŞ: "ENGELLİ ÇOCUĞUMLA BİZ NEREDE YAŞAYACAĞIZ?”   10:57   ALAMUT KÖYLÜLERİ JES`E KARŞI HAREKETE GEÇTİ: "SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"   10:40   SERDAR SOYDAN: “PROJELERİMİZLE GELİYORUZ”   10:33   VAHAP SEÇER`İN ERDEMLİ VE KARGIPINARI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZLERİ AÇILDI... SEÇER: “BİZİM YOLUMUZ, ATATÜRK`ÜN YOLU, ONUN PEŞİNDEN GİDECEĞİZ”   10:29   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ERKEK BASKETBOL TAKIMI`NDAN 9`DA 9   10:29   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, BERAT KANDİLİ`NDE 15 BİN KANDİL SİMİDİ DAĞITTI   10:25   BURHANETTİN BULUT: ÇÜRÜMEYE YAKIN BİBER, “OLGUN SEBZE” DİYE SATILIYOR. KOLTUKLARINDA OTURUP, ‘EKONOMİ ŞÖYLE İYİ, BÖYLE İYİ` DİYENLERİN, VATANDAŞA ÇÜRÜK SEBZE YEDİRENLERİN YÜZLERİ BİLE KIZARMIYOR”   22:23   ÖZGÜR ÖZEL`DEN HAYATINI KAYBEDEN PEVRUL KAVLAK İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI   21:25   ÖZGÜR ÖZEL: "İSLAM ALEMİNİN BERAT KANDİLİ`Nİ KUTLUYOR, BU MÜBAREK GÜNÜN TÜM DÜNYAYA HUZUR VE BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUM"   17:40   MARMARİS`TE MERMER OCAĞI PROJESİNİN ÇED SÜRECİ SONLANDIRILDI   16:22   ÖZGÜR ÖZEL: "DEMOKRASİYE İNANANLAR VE YENİ BİR EKONOMİK DÜZENİ KURMA İRADESİNİ TAŞIYANLAR GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIDIR"   13:48   SÜLEYMAN BÜLBÜL İSİG VERİLERİNİ PAYLAŞTI: "AKP İKTİDARI DÖNEMİNDE EN AZ 32 BİN 478 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ"  
 
 
 
 
 
 
 
image

Okunma : 171  Tarih : 6.03.2023  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

Kel Oğlan, Uzun Adama Karşı

KEL OĞLAN, UZUN ADAMA KARŞI
  Seçime, birkaç hafta kala bu duruma gelinmesi nedeniyle aklımda deli deli sorular var.
  Meral Akşener;
  1- Seçim sürecinin başladığı bir ortamda masayı dağıtan bir hain mi?
  2-Kendi partisinin, A takımda yer alan biri "Kemal Kılıçdaroğlu seçilemez" dediği için istifa ettirecek kadar, Altılı Masaya bağlı olduğu halde, bir takım dayatmalar nedeniyle isyan etmek zorunda bırakılmış biri mi?
  3-CHP sözcüleri, sık sık "Genel başkanımız olmazsa masa dağılır" türü sözler söyledikçe, onları "susun" diye uyarmak yerine mest olan Kemal Kılıçdaroğlu'na, tepkisini öyle göstermeyi uygun görecek kadar bunal(tıl)mış biri mi?
  4-Yıllarca sağ partilerde politika yaptığı halde, sol bir parti olan CHP ile ittifak yapacak kadar gözü kara ve  özverili ama sürekli "Biz, milletvekili vermeseydik seçime giremezdiniz" baş kakıncı nedeniyle, ağzına geleni söyleyecek kadar psikolojisi bozulan biri mi?
  5-Milletvekili istemesi bir borç alma ise belediye seçimlerinde o borcu fazlasıyla ödediği için "inceldiği yerden kopsun" diyerek masadan kalkan ya da diğer 4 partinin de, ortak tavrı nedeniyle kalkmak zorunda bırakılan biri mi?
  6- Partisinin oy oranının, büyük oranda düşeceğini bildiği halde "Ne olursa olsun" diyerek ayrılmak zorunda kalan biri mi?
  7-Devlet Bahçeli, Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu gibi; geçmişte, cumhurbaşkanına etmediği hakaret kalmadığı halde, O'nun safında yer alacak eski genel başkanlar kervanına katılmak için yola çıkmış biri mi?
  8-Yoksa hepimizi "Hırsızın, hiç mi suçu yok" dememiz için uyarmaya çalışan iyi niyetli biri mi?
  Yukarıdaki metin, 05.03.2023'te -yani dün- Değerli büyüğüm, Uğur Yetkin Ağabeye -Whatsapp'tan, O'nun görüşünü almak amacıyla- gönderdiğim bir mesajdır.
  O günden bu yana ben, Sayın Meral Akşener'i veya diğer liderleri suçlamak yerine, durumu anlamaya çalışan yorumlar yazmış biri olarak, aynı çizgideyim.
  Bu yazıyı yazdığım saatlerde; İyi Parti genel başkanı Sayın Meral Akşener "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın, cumhurbaşkanı yardımcısı olması" koşulu ile Altılı Masaya geri dönebileceğini dile getirmişti.
  O halde; günün sorusu, benden olsun "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilir ve Sayın Ekrem İmamoğlu ile Sayın Mansur Yavaş'ı, cumhurbaşkanı yardımcısı yaparsa, o belediye başkanlarının, belediye başkanlığı görevi düşer mi?"
  Düşecekse, benim 2023 cumhurbaşkanı adayım; Zonguldak milletvekili, Sayın Deniz Yavuzyılmaz olur.
  O olmazsa da; başta enflasyonun ateşini düşürmek olmak üzere, ülkemizin birçok sorununu çözmek için, cumhurbaşkanlığına ben, aday (adayı) olurum.
  Seçim sloganım da "Kel Oğlan, Uzun Adama Karşı" ve "11 Ayın Sultanı(Ramazan) 6 Genel Başkana Karşı" olur.
  Aday olabilmem için; 100 imza toplamaya var mısınız?
  Varsanız, toplayabileceğiniz imza sayısını yazarsanız çok mutlu olurum.
  Ülkemizde, 2 seçim ittifakı ver ve bir taraf git(me)mek için karşı taraf da gel(me)mek için birçok hata yapıyor.
  Sözde; her iki cephe de demokrat.
  Oysa, "Demokratım" demekle, demokrat olunmaz. "Demokratım" demek için konuşabilmek yeterken, demokrat olmak için bir ömür gerekir çünkü.
  Yukarıdaki sözü, 20.02.2020'de yazmışım.
  İki ittifakta yer alan partiler arasında, mesafeler var.
  Oysa "Mesafeler, aşılması gereken küçük birer engel olduğu halde -genellikle- arkasına saklanılan bahane olarak kullanılır.
  Bunu da, 01.03.2020'te yazmışım.
  2023 Cumhurbaşkanlığı için aday (adayı) olmayı düşünen biri olarak ben; ülkemizin, içinde bulunduğu durumu da, içinde bulunması gereken ortamı da çok iyi biliyorum yani.
  Ben, bu satırları yazarken; ortalık -hala- toz duman içerisinde olduğu için "Acaba, İyi Parti genel başkanı Sayın Meral Akşener, 2 belediye başkanını önererek; kendisine 'yamuk yaptığına' inandığı diğer liderlerin, cumhurbaşkanı yardımcısı olmasının önünü kesmek mi istiyor?" diye düşünüyordum.
  2+4=6 (veya 2+5=7) cumhurbaşkanı yardımcısı olması, ikinci bir Bakanlar Kurulu gibi olur ve abes düşer çünkü.
  Sanırım, Sayın Meral Akşener; adaylık için adı geçen 3 kişiyi de aday gösterilip en yüksek oyu almayı hedefliyor.
  Bu durumda, Cumhur İttifakı adayı "Tek tek gelin" diyebilir (mi?)
  Yazımı bitirirken; birlik-beraberlik ruhu ile sağduyulu davranma ve konuşmaya, en çok gereksinim duyduğumuz bir süreçten geçerken, herkesi ölçülü olmaya çağırıyorum.
  Bu ülke ve benim halkım;, daha çok gerilim ile karşı karşıya yüz yüze gelmeyi hak etmiyor çünkü.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

   GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2024 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA