8 Aralık 2022 Perşembe


01:51   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU: “SURİYE`DE MEŞRU YÖNETİMLE TEMAS SAĞLAMAYA YÖNELİK RESMÎ YAZIMIZI DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI`NA ULAŞTIRDIK”   01:45   DAVUTOĞLU: 6 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL DÜRTÜYLE YAKLAŞMAK AĞIR BİR İNSANLIK SUÇUDUR. BU KONU DERHAL AYDINLATILMALI, BU SUÇA ORTAK OLAN SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR   01:41   KILIÇDAROĞLU: 6 YAŞINDA ÇOCUK! BUNU YAPAN, BUNA GÖZ YUMAN, BUNUN SİSTEMİNİ KURAN ŞEREFSİZDİR VE HAYSİYETSİZDİR! ŞEREFSİZ VE HAYSİYETSİZ MUAMELESİ DE GÖRECEKTİR! HAK ETTİĞİNİZİ BULACAKSINIZ   01:06    TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, 2022 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI   23:41   TARSUS BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU SEÇMELERİ TAMAMLANDI    23:40   ÖMER ÇELİK: BİR ÇOCUĞUN 6 YAŞINDAYKEN CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. ÇOCUKLARIN İSTİSMARINI LANETLİYORUZ   23:25   ÖZTÜRK YILMAZ`A YÖNELİK BIÇAKLI SALDIRININ ŞÜPHELİSİ SERHAT K., ANKARA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ   23:21   BAŞKAN GÜLTAK, AKDENİZ’DEKİ SPOR YATIRIMLARINI TÜFAD’A ANLATTI   22:40   BABACAN: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İSTİSMAR ETMEK ALÇAKLIKTIR, ZULÜMDÜR. BUNUN ADI AÇIKÇA TECAVÜZDÜR   22:38   İYİ PARTİ: ZAMPİYONU İYİ OYUNUN DEĞİL 3 HARFLİ KÖTÜ YÖNETİMİN BELİRLEDİĞİ BU KEPAZE LİGİ SONLANDIRMAYA ÇOK AZ KALDI   22:25   BAKAN KURUM: ÇÖP İTHAL ETMİYORUZ, HAM MADDE İTHAL EDİYORUZ   22:05   AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR   21:59   ENGİN ALTAY: 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUMUZA YAPILAN BİR SAPKINLIKTIR, AMA İLGİLİ BAKANIN SESSİZLİĞİ BİR FELAKETTİR   21:36   AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, HİRANUR VAKFI`NIN KURUCUSU YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE İLİŞKİN DAVAYA MÜDAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI   21:17   ENGİN ALTAY`DAN BAKAN KURUM`A: “BİZ, SİZİN GİBİ AMERİKA`DAN EMİR ALMIYORUZ, AMERİKA`YA SECDE ETMİYORUZ”   20:47   BAKAN MUŞ: GÜRBULAK GÜMRÜK KAPISI`NDA, BİRİ 1 TON 18 KİLO, DİĞERİ 622 KİLO OLMAK ÜZERE SIVI METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ   20:33   TİP ÜYELERİNDEN HİRANUR VAKFI ÖNÜNDE PROTESTO: “MEMLEKETİMİZİ TARİKAT CEHENNEMİNE ÇEVİRENLER, BU İNSANLIK DIŞI OLAYA ORTAKTIR”   20:25   EGM: ÖZTÜRK YILMAZ`A BIÇAKLI SALDIRIDA BULUNAN SERHAT K. BOLU`DA YAKALANDI   20:12   BAKAN DÖNMEZ: MADENCİLERİMİZİN YAKINLARINA AYLIK BAĞLANACAK VE KAMUDA İSTİHDAM OLANAĞI SAĞLANACAK   19:35   YILDIRIM KAYA`DAN TARİKAT LİDERİ GÜMÜŞEL`İN KIZINI 6 YAŞINDAYKEN EVLENDİRMESİNE TEPKİ: “SAVCILIĞIN 27 YIL HAPİSLE CEZALANDIRMA TALEBİ VAR, AMA TUTUKLAMA YOK. NEDEN YOK? BU ANLAYIŞIN KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”  
 
     
   

TEKNOPANEL AR-GE FAALİYETLERİ İLE FARK YARATIYOR


2005 yılında Mersin’de kurulan Teknopanel, Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdiği projelerle sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

 

Tarih : 1 Ağustos 2022 Pazartesi 16:14   Okunma : 211

2005 yılında Mersin’de kurulan Teknopanel, Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdiği projelerle sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’da yer alan üretim tesisleriyle sandviç panel ve EPS ürünleri sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade eden Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci, ‘’Sektörümüz için önemli bir yatırım yaparak, 2019 yılında T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan almış olduğumuz belgeyle sektörün ilk ve tek Ar-Ge Merkezini Mersin fabrikamızda faaliyete geçirdik”dedi.

Kahveci “Ar-Ge Merkezi’mizdeki test, deney ve ürün geliştirme laboratuvarlarında alanında profesyonel, bilgi birikimi yüksek ekibimizle sektöre katma değerli ürünleri sunmak için çalışıyoruz. Her geçen gün büyüyen Ar-Ge ekibimizde 14 mühendis, 12 teknisyen ve 2 destek personeli bulunuyor. Bunun yanında Tarsus Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Düzce Üniversitesindeki değerli öğretim üyerlerinden destek alarak ortak projeler ve araştırmalar yürütüyoruz. Hedefimiz iş süreçlerimizde tasarrufu ve verimliliği artırmak, ürünlerimizde ise yüksek kaliteyi, sürdürülebilirliği ve çeşitliliği sağlamak. Ulusal ve uluslar arası bilim kongrelerine katılarak bildirilerimizin sunumlarını yapıyoruz. 2021 yılı içerisinde IMSEC2021, 33. Ulusal Kimya Kongresi, 5.Uluslararası Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu ve Uluslar arası Karakterizasyon Sempozyumu’na katılım gösterdik.

‘’MarkaOlarakYenilikçiÇözümlerÜretmemizGerektiğininBilincindeyiz’’

Teknopanel tarafından aralıksız yürütülen Ar-Ge çalışmalarını değerlendiren Kahveci, ‘’Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına çok değer veriyor ve bu çalışmaları hassasiyetle takip ediyoruz. Marka olarak yenilikçi çözümler üretmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Yaptığımız çalışmalar arasında laboratuar çalışmalarını bitirdiğimiz, sınai tarafında deneme çalışmalarını yürüttüğümüz ve patent başvurusunu gerçekleştirdiğimiz poliüretana yanmazlık özelliği kazandırılması projemiz var. Ayrıca kablo kanallı paneller, esnek sandviç panel gibi yenilikçi ürün ve tasarım çalışmaları ile sektörde yeni pazar yaratacak ürünler geliştirmekteyiz. Verimliliği artırmak ve tasarrufu sağlamak için üretim süreçlerini iyileştiriyor ve geliştiriyoruz. Sandviç panel üretim hatlarımızdaki otomasyona ve inovasyona dayalı proses geliştirme projelerimiz ile geliştirilen yeni ürünlerin hatlarda kullanılabilmesi için makine tasarımlarını yaptık. Üretim sırasında sandviç panellerin metal dış yüzeylerinin çizilmesini, kirlenmesini ve ezilmesini önlemek amacıyla kullanılan koruyucu folyo üzerinde yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla folyo kullanımını yüzde 80 civarında azaltarak yenilikçi bir önlem geliştirdik.

Üretim sonrası çıkan atıkları geri dönüştürüp yeni ürünler elde etmeye olanak tanıyan ve karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen çevresel duyarlılık projeleri üzerinde çalışıyoruz. 22 yıllık tecrübemizle elde ettiğimiz bilgi birikimimizi kobi ölçekli firmalara bilimsel mentörlük yaparak aktarıyor, sosyal sorumluluk projelerinin altına imzamızı atıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA