4 Şubat 2023 Cumartesi


06:19   BAŞKAN SEÇER: “GÜÇLÜ BİR BELEDİYENİN GÜÇLÜ BİR SULAR İDARESİ OLUR”   01:20   BM TÜRKİYE DAİMİ TEMSİLCİLİĞİNE SEDAT ÖNAL ATANDI   21:20   İMAMOĞLU EYNESİL`DE YURTTAŞLARA SESLENDİ: "İNŞALLAH MİLLETÇE, HAK ETTİĞİMİZ YÖNETİM ANLAYIŞINI BU MAYISTA HEP BİRLİKTE YAKALAYACAĞIZ"   20:08   ONUR YASER CAN DAVASI... KARDEŞİ EZGİ SEVGİ CAN: "BUNLAR POLİS FALAN DEĞİL, BUNLAR SUÇ ÖRGÜTÜ"   18:57   BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ HAKKINDA VERİLEN HAPİS CEZASINA, ADLİYE ÖNÜNDE TEPKİ: "HÂKİM CEBİNDEN ÇIKARTTIĞI BİR KARARLA BUGÜN CEZA VERDİ"   18:40   İBB BAŞKANI İMAMOĞLU: "BEN SANDIKTA YİYECEKLERİ TOKADIN SAYISINI HESAPLAMAKTA BİLE ZORLANIYORUM. MİLYONLARCA FARK YİYECEKLER, MİLYONLARCA”   18:17   YILDIRIM KAYA`DAN KÜLTÜR VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI`NA ALİ ARİF ÖZBEYBEK`İN ATANMASINA TEPKİ: “ALEVİ ÖRGÜTLERİ SENİ İSTEMİYOR. ASLA SENİ DE TANIMAYACAKLAR"   17:55   SEYİT TORUN, GİRESUN`DA: “ATAŞEHİR`E OPERASYON YAPTILAR AKILLARI SIRA. BULAMAZSINIZ KARDEŞİM. BİZDE BULAMAZSINIZ. SİZ KENDİNİZE BAKIN. SİZ LEKELİSİNİZ”   17:49   SOKAKTA MÜZİK YAPAN UĞURCAN OK: "ZOR ŞARTLARDA DA OLSA BİZ MÜZİĞİ HALA DUYURMAYA DEVAM EDİYORUZ"   17:43   YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ÇOCUKLARI YEŞİL SAHALARDA BULUŞTURDU   17:34   TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU`NDAN ÇOCUĞUNUN TEDAVİSİ İÇİN İNFAZ ERTELEMESİ İSTEYEN MAHKUMA: "KOMİSYONUMUZCA YARGI YETKİSİNE İLİŞKİN İŞLEM YAPILAMAMAKTADIR"   17:30   ERDOĞAN: 14 HAZİRAN YENİDEN BİR UYANIŞ OLACAK. YENİDEN BİR DİRİLİŞ OLACAK   17:25   ŞAVAK AŞİRETİNE MENSUP ÜRETİCİLER ARTAN MALİYETLERDEN YAKINDI: "BÖYLE GİDERSE BİRKAÇ YILA HAYVANCILIK BİTECEK""   17:23   KESK`TEN, BAZ ETKİSİYLE DÜŞEN ENFLASYON TEPKİSİ: “DÜŞEN ENFLASYON DEĞİL, ALIM GÜCÜMÜZDÜR”   17:13   BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLERİN DAVASINDA KARAR ÇIKTI: ÖĞRENCİLERİN TAMAMI 1 YIL İLA 2 YIL 6`ŞAR AY ARASINDA DEĞİŞEN HAPİS CEZALARINA ÇARPTIRILDI   17:08   DOLAR HAFTAYI 18,81 TL, EURO DA 20,40 TL`DEN KAPATTI   17:02   EDİRNELİ SANAYİCİ: "SGK PRİM GÜN SAYIMI FAZLASIYLA DOLDURDUM. AMA SON 3,5 YILIM BAĞKUR`DAN OLDUĞUNDAN, BENİ 9 BİN GÜNE ATIYOR"   17:01   CHP`Lİ TACETTİN BAYIR`DAN “ŞEHİR HASTANESİ” AÇIKLAMASI: “AKILLARI SIRA ŞOV YAPIP HALKI KANDIRACAKLARDI”   16:27   SİBEL ÖZDEMİR: ÜNİVERSİTELERE KEYFÎ REKTÖR ATAMALARININ YARATTIĞI KURUMSAL BİR ÇÖKÜŞE ŞAHİTLİK EDİYORUZ   16:22   İMAMOĞLU: “NEYMİŞ? ATI ALAN ÜSKÜDAR`I GEÇMİŞ… YA AT DA BİZİM ÜSKÜDAR DA BİZİM ARTIK”  
 
     
   

KADRO DÜZENLEMESİNDE DE AİLE HEKİMLİĞİ GÖZ ARDI EDİLDİ!


Birlik ve Dayanışma Sendikası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıkladığı kadro düzenlemesinde aile hekimliği çalışanlarının göz ardı edilmesine tepki gösterdi.

 

Tarih : 2 Aralık 2022 Cuma 14:05   Okunma : 227

Birlik ve Dayanışma Sendikası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıkladığı kadro düzenlemesinde aile hekimliği çalışanlarının göz ardı edilmesine tepki gösterdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıkladığı kadro düzenlemesinde dışarıda bırakılan aile sağlığı merkezi çalışanları için Birlik ve Dayanışma Sendikası yetkililere seslendi. Yaptıkları açıklamada, 12 yıldır kamu kurumunda çalıştıkları halde ünvanlarının önünde kamu dışı ibaresi yazan aile sağlığı merkezi aile hekimleri, ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyenlerine haksızlık yapıldığını söyleyen Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ebe Ayten Erdoğmuş, şu açıklamayı yaptı:

“12 yıldır kamu kurumunda çalıştıkları halde unvanlarının önüne kamu dışı ibaresi eklenen ve adil olmayan, ayrıştırıcı haklarla çalıştırılan aile hekimleri, ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyenleri kamudaki sözleşmeli personel kadro düzenlemesinde dışarıda kaldı.”

Kadro çalışmasında da aile hekimliği hariç!

Erdoğmuş, aile hekimliğinde çalışan 5.000’e yakın sağlık personelinin haklarının ihlal edildiğini söyledi ve sıraladı:

-İş güvencesi

-Aile birliği mazereti tayin hakkı

-Doğum sonrası ücretsiz izin hakkı

-Askerlik sonrası geri dönüş hakkı

-Kıdem ihbar ve iş sonu tazminat hakkı

-Hastalık izin hakkı

-Yer değişikliği hakkı gibi özlük hakları bulunmamaktadır.

Aile hekimliği çalışanları unutulamaz!

Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ebe Ayten Erdoğmuş, Türkiye’de hiçbir kamu çalışanının izne ayrılınca maaşı kesilemeyeceğini söyledi. Erdoğmuş, yaptığı açıklamanın devamında, “Aile hekimliği hariç, Türkiye’de hiçbir kamu çalışanı asgari ücret altında maaş alamaz.Türkiye’de hiçbir kamu çalışanı çalıştığı bina için kira ödemez, binanın faturalarını ödemez… Liste uzar gider. Pandemi tedbirleri iş güvenliği,ceza puanları, tanımsız işler,denetimler,infaz komisyonları derken şimdi de listeye sözleşmeli çalışan kadrosu eklendi. Sağlık Bakanlığı bürokratları hepsi toplam 5.000 kişi olmayan aile hekimi, ebe, hemşire, sağlık memuru ve ATT’leri toplu sözleşme ile resmi gazetede yer almasına rağmen kadro çalışması dışında tuttu.Kamu dışı çalışanlara kadro vermek yerine Maliye Bakanlığı’ndan 3.000 yeni kadro talep edip kamu dışı çalışan sayısını artırmayı planlıyor.Çünkü kamu dışı çalışana kıdem tazminatı vermiyor, kamu dışı çalışanı yıllarca en ağır şartlarda düşük maaşlarla çalıştırmayı kendine kar sayıyor. Kamudışı çalışana emekli tazminatı vermiyor.Kamu dışı garabetine son vermek yerine baskı ve emek sömürüsü için yeni kamu dışı kadro dayatmasına gidiyor.”

Birlik ve Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ebe Ayten Erdoğmuş,toplu sözleşmede belirtildiği halde aile hekimliğinde çalışan 5.000 çalışma arkadaşının diğer 500 binikadroya alınırken unutulmasına tepki gösterdi.

Aile hekimliği çalışanlarının emeklerinin sömürülmesine izin vermeyeceğiz

Erdoğmuş açıklamasını şöyle sonlandırdı, “Bizde hakkımızı savunmak için bugüne kadar gittiğimiz yoldan gidecek ve haklarımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.Birinci basamak baskı ve sömürü ile yönetilemez.Halkın sağlığını koruyan bizlerin haklarımızın korunması şarttır.Kimin ne amaçla bu kadro çalışmasını engellemeye çalıştığını biliyoruz.Buna izin vermeyeceğiz.”


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA